South Shore 5k4Q

Overall Finish List

April 22, 2017


Results By Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Chip Time Gun Time Pace
1 Haydon Patrick Plant City FL 106 14 M 1 10-19 1 21:14.1 21:16.1 6:52/M
2 Gerardo Miron 155 21 M 1 20-29 1 21:59.5 22:01.0 7:06/M
3 Froylan Miron 156 20 M 2 20-29 1 22:02.2 22:04.6 7:07/M
4 Wendi Hudson Apollo Beach FL 79 45 F 1 40-49 1 22:34.3 22:36.8 7:17/M
5 James Moore 151 19 M 2 10-19 1 22:58.4 22:58.4 7:25/M
6 Connor Neal 187 16 M 3 10-19 1 23:57.1 23:57.1 7:44/M
7 Eric Haeck Apollo Beach FL 56 46 M 1 40-49 1 25:19.5 25:24.3 8:12/M
8 Mason Ritenauer Valrico FL 71 12 M 4 10-19 1 25:48.2 25:49.0 8:20/M
9 George Ritenauer Valrico FL 73 45 M 2 40-49 1 25:41.9 25:59.1 8:23/M
10 Brandon Ehret Brandon FL 50 35 M 1 30-39 1 26:12.6 26:17.3 8:29/M
11 Crystal Harris 150 33 F 1 30-39 1 26:19.6 26:23.1 8:31/M
12 Kristie Dixon Brandon FL 116 37 F 2 30-39 1 26:43.0 26:48.1 8:39/M
13 Stephanie Hamilton 175 39 F 3 30-39 1 26:57.1 26:59.6 8:42/M
14 Joey Hamilton 174 17 M 5 10-19 1 27:25.1 27:26.5 8:51/M
15 Pam Brueggeman 185 31 F 4 30-39 1 27:25.0 27:32.9 8:53/M
16 Armando Carrasquillo 171 16 M 6 10-19 1 27:40.9 27:42.6 8:56/M
17 Tyler Schuerman Largo FL 42 36 M 2 30-39 1 27:36.6 27:46.0 8:57/M
18 Maggie Miller Bradenton FL 53 63 F 1 60-69 1 27:49.6 27:52.7 8:59/M
19 Jacob Amroei Ruskin FL 66 30 M 3 30-39 1 27:48.4 27:53.9 9:00/M
20 Brendon Wheddon 165 18 M 7 10-19 1 27:55.9 28:00.1 9:02/M
21 Anna Schermerhorn Riverview FL 114 31 F 5 30-39 1 28:00.0 28:08.2 9:05/M
22 Michael Lopez Wesley Chapel FL 70 22 M 3 20-29 1 27:54.9 28:20.8 9:08/M
23 Luke Hudson Apollo Beach FL 80 10 M 8 10-19 1 28:21.0 28:24.0 9:10/M
24 Kristie Hess Tampa FL 117 33 F 6 30-39 1 28:22.1 28:27.3 9:11/M
25 Sean Lockhart Tampa FL 28 28 M 4 20-29 1 28:36.7 28:39.6 9:15/M
26 Michele Vogiatzis Tampa FL 99 28 F 1 20-29 1 28:38.5 28:43.2 9:16/M
27 Alexa Richter Riverview FL 14 26 F 2 20-29 1 28:46.5 28:55.0 9:20/M
28 Brianna Ward Riverview FL 36 37 F 7 30-39 1 28:53.1 29:00.0 9:21/M
29 Michael Lopez Wesley Chapel FL 2 45 M 3 40-49 1 28:48.9 29:11.3 9:25/M
30 Daniel Peedin Tampa FL 6 29 M 5 20-29 1 29:05.1 29:11.7 9:25/M
31 Jason Coulthart 157 16 M 9 10-19 1 29:36.6 29:42.3 9:35/M
32 Michael Barker Lithia FL 1 45 M 4 40-49 1 29:38.7 29:50.8 9:37/M
33 William Breazeale Lithia FL 61 42 F 2 40-49 1 30:05.0 30:05.0 9:42/M
34 Kelly Stafford Ruskin FL 18 27 F 3 20-29 1 30:04.2 30:11.0 9:44/M
35 Katie Pequeno Riverview FL 98 33 F 8 30-39 1 30:12.6 30:20.4 9:47/M
36 William Breazeale Lithia FL 62 42 F 3 40-49 1 30:36.0 30:36.0 9:52/M
37 Amanda Berg Riverview FL 92 29 F 4 20-29 1 31:13.2 31:14.6 10:05/M
38 Paul Elmore Clearwater FL 89 50 M 1 50-59 1 31:13.6 31:14.7 10:05/M
39 Giovanni Ruiz Brandon FL 108 38 M 4 30-39 1 31:04.8 31:17.7 10:05/M
40 Carol Haeck Apollo Beach FL 21 44 F 4 40-49 1 31:16.0 31:20.2 10:06/M
41 Zoe Haeck Apollo Beach FL 57 19 F 1 10-19 1 31:16.4 31:20.3 10:06/M
42 Justin Bowman Tampa FL 24 29 M 6 20-29 1 31:34.3 31:37.7 10:12/M
43 Rachel Hall Ruskin FL 91 26 F 5 20-29 1 31:35.5 31:37.8 10:12/M
44 Logan Sultenfuss Ruskin FL 90 36 M 5 30-39 1 31:35.3 31:37.8 10:12/M
45 Jennifer Collins Apollo Beach FL 30 20 F 6 20-29 1 31:30.2 31:40.5 10:13/M
46 Peyton Mungaray Riverview FL 46 12 F 2 10-19 1 31:49.8 31:58.0 10:19/M
47 Kevin Pegg Valrico FL 41 45 M 5 40-49 1 31:39.3 32:02.2 10:20/M
48 Josh Herman 167 18 M 10 10-19 1 31:52.6 32:17.7 10:25/M
49 Diana Cadle Brandon FL 44 49 F 5 40-49 1 32:40.4 32:56.9 10:37/M
50 David Hamilton 173 43 M 6 40-49 1 32:55.0 32:57.4 10:38/M
51 Mike Fanning Valrico FL 107 61 M 1 60-69 1 33:21.3 33:32.1 10:49/M
52 Joe Dicanio Brandon FL 38 39 M 6 30-39 1 33:36.8 33:48.4 10:54/M
53 Lindsay Graden Riverview FL 111 35 F 9 30-39 1 33:46.0 33:53.8 10:56/M
54 David Mayes 154 17 M 11 10-19 1 34:01.0 34:02.3 10:59/M
55 Bradley Moore Seffner FL 13 27 M 7 20-29 1 33:50.5 34:02.6 10:59/M
56 Hector Duque 152 17 M 12 10-19 1 34:24.7 34:24.7 11:06/M
57 Nicole Miller Tampa FL 17 27 F 7 20-29 1 34:29.9 34:36.6 11:10/M
58 David Ott Parrish FL 78 75 M 1 70-79 1 34:31.8 34:39.1 11:11/M
59 Katie Young Riverview FL 76 22 F 8 20-29 1 34:50.8 34:53.2 11:15/M
60 Jesse Rosenow Tampa FL 34 31 M 7 30-39 1 34:53.4 34:57.6 11:16/M
61 Kyle Lockhart Tampa FL 27 27 M 8 20-29 1 34:55.4 34:59.0 11:17/M
62 Kari Nolan Valrico FL 87 37 F 10 30-39 1 34:57.3 35:10.0 11:21/M
63 Mark King Apollo Beach FL 8 58 M 2 50-59 1 35:23.0 35:23.0 11:25/M
64 Laurie Godwin Plant City FL 119 43 F 6 40-49 1 35:31.3 35:35.0 11:29/M
65 Joel Hudson Apollo Beach FL 81 9 M 1 1- 9 1 35:38.8 35:41.7 11:31/M
66 Judi Smolinski Sun City Center FL 153 58 F 1 50-59 1 36:01.0 36:08.6 11:39/M
67 Dave Smolinski Sun City Center FL 104 66 M 2 60-69 1 36:04.8 36:13.4 11:41/M
68 Casey Appleby Riverview FL 100 36 F 11 30-39 1 36:07.9 36:16.7 11:42/M
69 Jaime Sharitz Riverview FL 45 39 F 12 30-39 1 36:08.2 36:16.9 11:42/M
70 Max Logan Riverview FL 75 61 F 2 60-69 1 36:03.7 36:17.2 11:42/M
71 Meghan Billick Riverview FL 11 25 F 9 20-29 1 37:17.8 37:26.7 12:05/M
72 Jason McDonald Tampa FL 65 43 M 7 40-49 1 37:32.5 37:42.2 12:10/M
73 Marjorie Rosario 169 F 1 0- 0 1 37:39.1 37:55.4 12:14/M
74 Margaret Panek 164 55 F 2 50-59 1 37:45.0 37:58.6 12:15/M
75 Skylar Rayfield Apollo Beach FL 148 5 F 1 1- 9 1 38:01.0 38:01.0 12:16/M
76 Margaret Roggeman Temple Terrace FL 128 20 F 10 20-29 1 38:00.2 38:09.8 12:18/M
77 Julie Roggeman Valrico FL 118 22 F 11 20-29 1 38:01.4 38:10.8 12:19/M
78 Vuong Phan Tampa FL 20 45 M 8 40-49 1 38:12.3 38:28.0 12:25/M
79 Lisa Sheeran Lithia FL 93 44 F 7 40-49 1 38:22.9 38:33.3 12:26/M
80 Ron Allen Brandon FL 51 45 M 9 40-49 1 38:34.0 38:51.6 12:32/M
81 Kristin Pavlin Houston TX 52 45 F 8 40-49 1 38:36.1 38:53.3 12:33/M
82 Travis Falkenberg Plant City FL 105 23 M 9 20-29 1 38:50.3 38:55.1 12:33/M
83 Benard Marshall 180 0 M 1 0- 0 1 39:10.2 39:17.3 12:40/M
84 David Amshel Apollo Beach FL 121 16 M 13 10-19 1 39:10.8 39:17.8 12:40/M
85 Lauren Davis Lithia FL 77 50 F 3 50-59 1 39:30.0 39:35.3 12:46/M
86 Dyana Rochelle Valrico FL 39 44 F 9 40-49 1 39:55.5 40:12.3 12:58/M
87 Sara West Tampa FL 10 25 F 12 20-29 1 40:40.9 40:49.7 13:10/M
88 Kim Rankin Apollo Beach FL 60 56 F 4 50-59 1 40:36.5 40:51.1 13:11/M
89 Adele Campbell Riverview FL 12 25 F 13 20-29 1 40:55.2 41:03.5 13:15/M
90 Terri Vazquez Riverview FL 69 50 F 5 50-59 1 41:30.4 41:37.4 13:25/M
91 Christina Gennaro Tampa FL 3 26 F 14 20-29 1 41:27.3 41:52.3 13:30/M
92 Susann Nasca Tampa FL 26 27 F 15 20-29 1 42:33.3 42:37.1 13:45/M
93 Paula Andersen Apollo Beach FL 126 55 F 6 50-59 1 42:44.4 42:47.4 13:48/M
94 Dwayne Taylor Riverview FL 74 54 M 3 50-59 1 42:35.5 42:51.5 13:49/M
95 Warren Holding Wimauma FL 22 38 M 8 30-39 1 42:50.0 43:00.7 13:52/M
96 Ryan Bennett Wimauma FL 85 26 M 10 20-29 1 42:50.3 43:00.9 13:52/M
97 Raquel Amshel Apollo Beach FL 123 11 F 3 10-19 1 43:18.6 43:25.4 14:00/M
98 Craig Amshel Apollo Beach FL 122 49 M 10 40-49 1 43:20.3 43:26.9 14:01/M
99 Kevin Lonzo Saint Petersburg FL 84 30 M 9 30-39 1 43:10.3 43:29.9 14:02/M
100 Rachel Muldowney Parrish FL 82 29 F 16 20-29 1 43:31.7 43:46.1 14:07/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Chip Time Gun Time Pace
101 Cynthia Byrd Riverview FL 113 48 F 10 40-49 1 43:58.6 43:58.6 14:11/M
102 Shawndrika Dennis Brandon FL 59 37 F 13 30-39 1 44:02.4 44:17.8 14:17/M
103 Nan Ryan Sun City Center FL 120 70 F 1 70-79 1 44:38.9 45:18.3 14:37/M
104 Jason Carty Brandon FL 37 40 M 11 40-49 1 45:41.3 45:53.3 14:48/M
105 Melinda Barker Lithia FL 96 47 F 11 40-49 1 45:50.2 46:02.5 14:51/M
106 Barbara Marshall Riverview FL 33 54 F 7 50-59 1 46:04.8 46:15.5 14:55/M
107 Linda Fertic Tampa FL 102 61 F 3 60-69 1 46:04.0 46:15.6 14:55/M
108 Estelle Wolfman Tampa FL 97 58 F 8 50-59 1 46:04.5 46:15.6 14:55/M
109 Sherrie Sikes Valrico FL 101 64 F 4 60-69 1 46:04.4 46:15.7 14:55/M
110 Sarah Aybar Riverview FL 129 49 F 12 40-49 1 48:17.7 48:23.6 15:36/M
111 Tara Donato Dover FL 16 35 F 14 30-39 1 48:21.7 48:35.9 15:40/M
112 Kendall Sumner Lithia FL 125 34 F 15 30-39 1 48:37.7 48:37.7 15:41/M
113 Amy Stokes Plant City FL 86 37 F 16 30-39 1 48:37.9 48:37.9 15:41/M
114 Amber Lyons Valrico FL 15 23 F 17 20-29 1 48:58.8 49:16.0 15:54/M
115 Diana Ailes 170 66 F 5 60-69 1 49:24.0 49:24.0 15:56/M
116 Jenna Fulton 199 F 2 0- 0 1 51:00.6 51:04.3 16:28/M
117 Unknown Partic. 192 192 M 2 0- 0 1 51:02.0 51:06.3 16:29/M
118 Angel Rochefort Riverview FL 32 42 F 13 40-49 1 51:35.6 51:35.6 16:38/M
119 Tasha Brinson Riverview FL 31 39 F 17 30-39 1 51:36.8 51:36.8 16:39/M
120 Nick Bremer Riverview FL 23 16 M 14 10-19 1 51:46.9 51:54.0 16:45/M
121 Kyra Pegg Valrico FL 138 42 F 14 40-49 1 54:01.9 54:27.3 17:34/M
122 April Lancaster 166 37 F 18 30-39 1 54:12.7 54:34.0 17:36/M
123 Tara Ledford Ruskin FL 67 26 F 18 20-29 1 57:26.6 57:32.0 18:34/M
124 Phillip Muldowney Parrish FL 83 33 M 10 30-39 1 58:12.6 58:28.0 18:52/M
125 Unknown Partic. 191 191 M 3 0- 0 1 58:10.1 59:05.4 19:04/M
126 Unknown Partic. 189 189 M 4 0- 0 1 58:16.1 59:12.3 19:06/M
127 Ashley Greene Gibsonton FL 29 27 F 19 20-29 1 59:02.4 59:17.8 19:07/M
128 Unknown Partic. 190 190 M 5 0- 0 1 58:28.6 59:23.7 19:09/M
129 Paula MacDonald 176 47 F 15 40-49 1 1:00:29.0 1:01:06.3 19:43/M
130 Michael Harper 177 49 M 12 40-49 1 1:00:32.8 1:01:10.1 19:44/M
131 Sara Obbourne 194 F 3 0- 0 1 1:03:55.3 1:06:46.3 21:32/M
132 Reannon Obourne 195 F 4 0- 0 1 1:03:55.7 1:06:46.7 21:32/M
133 Kailey Linton 172 F 5 0- 0 1 1:07:46.1 1:07:50.2 21:53/M
134 Fabiola Velez 181 F 6 0- 0 1 1:08:47.4 1:08:55.6 22:14/M
135 Frances Sanchez Tampa FL 35 28 F 20 20-29 1 1:10:05.2 1:10:05.2 22:36/M
136 Betty Terry Riverview FL 58 57 F 9 50-59 1 1:10:05.6 1:10:05.6 22:36/M