The Great Brianwash 5k

Overall Finish List

August 05, 2017


Results By Val & Dean for

The Great Brainwash 5k

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Chris Stansel St. Pete FL 57 30 M 1 30-34 24:55.0 24:55.0 8:02/M
2 Troy Coryell 16 28 M 1 25-29 24:55.5 25:04.0 8:05/M
3 Katie Palmer 61 24 F 1 20-24 25:41.4 25:42.5 8:17/M
4 Jason Williams 55 42 M 1 40-44 28:45.8 28:46.8 9:17/M
5 Jennifer Fehr 98 54 F 1 50-54 30:20.7 30:20.7 9:47/M
6 Mark Courchane 17 31 M 2 30-34 34:49.4 34:50.5 11:14/M
7 Michelle Ewell 21 31 F 1 30-34 35:06.4 35:07.3 11:20/M
8 Jason Casuga 5 35 M 1 35-39 35:41.5 35:43.1 11:31/M
9 Jordan Hunter 29 10 M 1 1-10 36:12.0 36:12.8 11:41/M
10 George Lentini 116 50 M 1 50-54 36:10.1 36:31.3 11:47/M
11 Matthew Sperber 52 31 M 3 30-34 37:28.2 37:31.2 12:06/M
12 Emily Sperber 37 31 F 2 30-34 37:28.5 37:31.2 12:06/M
13 Allison Archer 84 30 F 3 30-34 38:15.3 38:18.6 12:21/M
14 Janine Hebeler Sarasota FL 24 52 F 2 50-54 38:50.0 38:50.0 12:32/M
15 Coleman Spacht 88 32 M 4 30-34 39:06.1 39:08.1 12:37/M
16 Casey Rabon 86 32 M 5 30-34 39:07.6 39:08.4 12:37/M
17 Julie Bridge 79 33 F 4 30-34 39:27.2 39:32.7 12:45/M
18 Meghan Bingham 6 33 F 5 30-34 39:44.9 39:46.7 12:50/M
19 jonathan bojar 109 44 M 2 40-44 40:16.4 40:20.0 13:01/M
20 Ashley Dixon 54 54 F 3 50-54 40:21.8 40:25.6 13:02/M
21 Trevor Coryell 15 28 M 2 25-29 40:26.9 40:37.4 13:06/M
22 Grace Johnson Saint Petersburg FL 80 28 F 1 25-29 40:57.3 41:02.3 13:14/M
23 DAVID SHINER Saint Petersburg FL 102 46 M 1 45-49 41:24.7 41:26.7 13:22/M
24 Jennifer Rabon 87 34 F 6 30-34 41:42.8 41:44.5 13:28/M
25 Mohit Bansal 3 39 M 2 35-39 42:10.0 42:10.0 13:36/M
26 Marco Toppi 108 9 M 2 1-10 42:48.1 43:06.9 13:54/M
27 Unknown Partic. 39 39 M 1 0- 0 43:16.5 43:20.1 13:59/M
28 Timothy jowell 32 52 M 2 50-54 45:44.3 45:56.9 14:49/M
29 David Toppi 106 8 M 3 1-10 45:43.2 46:01.4 14:51/M
30 David Toppi 107 53 M 3 50-54 45:59.2 46:18.3 14:56/M
31 John Mueller Tampa FL 120 70 M 1 70-74 46:23.9 46:30.5 15:00/M
32 Sherman Purnell 47 50 M 4 50-54 46:28.4 46:39.9 15:03/M
33 Andy Walton 58 68 M 1 65-69 47:00.9 47:03.0 15:11/M
34 Tiffany Cline 9 30 F 7 30-34 47:31.4 47:40.4 15:23/M
35 Kevin Manrique 71 38 M 3 35-39 48:14.0 48:21.0 15:36/M
36 Owen Manrique 73 9 M 4 1-10 48:14.2 48:21.2 15:36/M
37 Nick Cowood 18 37 M 4 35-39 48:55.0 49:06.2 15:50/M
38 Dale Kane 34 34 M 6 30-34 49:09.3 49:29.2 15:58/M
39 Melissa Taylor 103 35 F 1 35-39 49:30.1 49:33.5 15:59/M
40 Michael Kiral 82 49 M 2 45-49 49:30.7 49:36.5 16:00/M
41 Danielle Arthur Tampa FL 2 27 F 2 25-29 49:45.1 49:48.1 16:04/M
42 Christopher Jowell 33 29 M 3 25-29 49:35.9 49:48.2 16:04/M
43 Emmanuel Nunez 97 36 M 5 35-39 49:45.9 49:55.8 16:06/M
44 Jennifer Corbin Palm Harbor FL 14 26 F 3 25-29 49:51.4 50:03.6 16:09/M
45 Everado Prieto 45 56 M 1 55-59 50:52.4 51:05.2 16:29/M
46 Tina White 59 59 F 1 55-59 50:52.7 51:05.4 16:29/M
47 Chasity Eggleston Seminole FL 91 41 F 1 40-44 51:35.2 52:54.2 17:04/M
48 Mack Eggleston Seminole FL 92 44 M 3 40-44 51:35.4 52:55.0 17:04/M
49 Elaine Caraballo 60 47 F 1 45-49 54:19.8 54:30.9 17:35/M
50 Susan Batson 74 70 F 1 70-74 56:11.6 56:17.9 18:09/M
51 Bill Welch Sarasota FL 51 79 M 1 75-79 56:25.1 56:32.2 18:14/M
52 Sandra Morrison Tampa FL 41 44 F 2 40-44 59:09.5 59:12.6 19:06/M
53 Kayla Hopkins Tampa FL 28 16 F 1 15-19 59:10.4 59:13.8 19:06/M
54 Ziba Mohammadi 35 56 F 2 55-59 59:08.3 59:26.4 19:10/M
55 Ronnie Cole 13 64 M 1 60-64 59:35.8 59:54.0 19:19/M
56 Jenny Camacho 117 42 F 3 40-44 59:53.3 1:00:06.0 19:23/M
57 Matthew Cline 10 31 M 7 30-34 1:00:52.9 1:01:02.8 19:41/M
58 Colleen Seletos 62 24 F 2 20-24 1:02:05.5 1:02:06.9 20:02/M
59 Laura Seletos 119 26 F 4 25-29 1:02:06.4 1:02:07.2 20:02/M
60 Steve Heirshberg 25 61 M 2 60-64 1:02:36.7 1:02:45.2 20:15/M
61 Liza Johnson 30 57 F 3 55-59 1:02:39.9 1:02:48.2 20:15/M
62 Jennifer Jenkins 67 50 F 4 50-54 1:04:29.4 1:04:42.5 20:52/M
63 Stephani Heirshberg 26 36 F 2 35-39 1:04:45.1 1:04:54.2 20:56/M
64 Dakota Colangelo 12 13 M 1 11-14 1:04:45.2 1:04:54.4 20:56/M
65 Erick Anderson 1 37 M 6 35-39 1:05:26.2 1:05:37.0 21:10/M
66 Jillian D Olofson 43 28 F 5 25-29 1:07:22.2 1:07:37.2 21:49/M
67 Mary Lewis 64 44 F 4 40-44 1:07:25.8 1:07:41.1 21:50/M
68 Denise Jones 53 38 F 3 35-39 1:08:42.8 1:08:51.1 22:13/M
69 Tiffany Gorman 20 38 F 4 35-39 1:08:43.4 1:08:51.4 22:13/M
70 Matt Montijo 38 33 M 8 30-34 1:09:10.5 1:09:24.3 22:23/M
71 Ahmad Rarahbakhsh 22 22 M 1 20-24 1:09:10.8 1:09:24.4 22:23/M
72 Marcia Davidson Tampa FL 81 45 F 2 45-49 1:11:37.8 1:11:43.6 23:08/M
73 Frankie Morla 40 52 M 5 50-54 1:11:45.8 1:11:53.8 23:11/M
74 Travis Santa 50 11 M 2 11-14 1:12:09.2 1:12:18.2 23:19/M
75 Danielle Jones 65 29 F 6 25-29 1:15:24.9 1:15:32.6 24:22/M
76 Donald Jones 115 63 M 3 60-64 1:15:25.8 1:15:33.2 24:22/M
77 Donna Jones 114 59 F 4 55-59 1:15:26.3 1:15:34.0 24:23/M
78 Rose Noel 42 40 F 5 40-44 1:16:40.1 1:16:48.2 24:46/M
79 Laura Jean Flowers 23 59 F 5 55-59 1:16:43.9 1:16:48.3 24:46/M
80 Nicole Rossman New Port Richey FL 69 41 F 6 40-44 1:16:40.1 1:16:56.4 24:49/M
81 Carman Theede 68 52 F 5 50-54 1:16:40.0 1:16:56.5 24:49/M
82 Jessica Craig 19 36 F 5 35-39 1:16:57.5 1:16:57.5 24:49/M
83 David Salyer 49 51 M 6 50-54 1:29:55.1 1:29:55.1 29:00/M