The Great Father's Day Race

Overall Finish List

June 17, 2017


Results By Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Corey Peyerk Sarasota FL 252 34 M 1 Top Fin 18:20.0 18:21.7 5:55/M
2 Kari Grippo Venice FL 64 21 F 1 Top Fin 18:27.7 18:28.4 5:57/M
3 Jamie Chantlos Tampa FL 226 31 F 1 28-34 19:31.2 19:31.8 6:18/M
4 Everett Couto Sarasota FL 35 22 M 1 20-27 20:50.7 20:53.4 6:44/M
5 Greg Wollaston 254 43 M 1 43-50 21:07.7 21:09.1 6:49/M
6 Randy Clements Roanoke VA 30 40 M 1 35-42 20:52.0 21:27.1 6:55/M
7 Marc Munz Sarasota FL 131 47 M 2 43-50 21:57.7 22:07.2 7:08/M
8 Christopher Monaco Cleveland OH 126 34 M 1 28-34 22:15.4 22:18.8 7:12/M
9 Matt Mitchell Saint Petersburg FL 256 33 M 2 28-34 22:38.8 22:46.9 7:21/M
10 Francisco Pablos Clearwater FL 141 56 M 1 51-60 22:45.1 22:47.5 7:21/M
11 David Culver 253 37 M 2 35-42 22:47.2 22:49.1 7:22/M
12 Stephen Ashby Sarasota FL 10 43 M 3 43-50 23:41.7 23:45.2 7:40/M
13 Jeff Taylor 243 50 M 4 43-50 23:42.8 23:46.4 7:40/M
14 Uilton Deoliveira Sarasota FL 39 42 M 3 35-42 23:59.9 24:03.7 7:45/M
15 Nino Monaco Cleveland OH 128 65 M 1 61-99 24:01.3 24:06.9 7:46/M
16 Tristan Flis Venice FL 45 32 M 3 28-34 23:51.2 24:29.0 7:54/M
17 Derek Fuller Sarasota FL 51 37 M 4 35-42 24:29.3 24:34.0 7:55/M
18 Brent Yoder Sarasota FL 222 51 M 2 51-60 24:31.7 24:42.0 7:58/M
19 Jeff Hall Jr Columbia SC 68 43 M 5 43-50 24:41.8 24:46.6 7:59/M
20 Aubrey Robbins Bradenton FL 169 10 F 1 1-14 24:49.2 25:08.5 8:06/M
21 Paula Jordon 241 43 F 1 43-50 25:10.4 25:16.7 8:09/M
22 Christian Collins Parrish FL 32 44 M 6 43-50 25:18.9 25:21.3 8:11/M
23 Reed Steveson 269 16 M 1 15-19 25:14.0 25:26.9 8:12/M
24 Ryan Gambert Sarasota FL 55 38 M 5 35-42 25:11.0 25:34.1 8:15/M
25 David Bach Saint Petersburg FL 12 59 M 3 51-60 25:21.2 25:39.5 8:16/M
26 Stig Soderberg Sarasota FL 183 11 M 1 1-14 25:40.4 25:43.2 8:18/M
27 Tracy Johnston Edwardsville IL 234 51 F 1 51-60 25:53.4 25:57.6 8:22/M
28 Alyssa Armstrong Sarasota FL 5 26 F 1 20-27 25:50.6 26:05.6 8:25/M
29 Jamie Monaco Cleveland OH 127 36 F 1 35-42 26:00.1 26:09.2 8:26/M
30 Christian Hernandez Bradenton FL 232 11 M 2 1-14 26:10.3 26:17.9 8:29/M
31 Brittany Gratton Sarasota FL 62 32 F 2 28-34 26:09.2 26:21.6 8:30/M
32 Hernan Morales Punta Gorda FL 129 45 M 7 43-50 26:29.5 26:32.3 8:34/M
33 Steven Lenz Sarasota FL 105 71 M 2 61-99 26:20.2 26:32.7 8:34/M
34 Matt Mitchell Saint Petersburg FL 125 33 M 4 28-34 26:44.2 26:49.7 8:39/M
35 David Keating 87 60 M 4 51-60 26:42.2 26:51.6 8:40/M
36 Angela Meyers Sarasota FL 118 44 F 2 43-50 26:50.5 26:54.7 8:41/M
37 Sam Wright Bradenton Beach FL 212 13 M 3 1-14 26:50.6 26:56.0 8:41/M
38 Val Leatherwood 242 54 F 2 51-60 26:57.0 27:00.7 8:43/M
39 Daniel Hernandez Bradenton FL 233 15 M 2 15-19 26:58.3 27:05.8 8:44/M
40 Wally Cone Bradenton FL 228 54 M 5 51-60 27:09.6 27:11.0 8:46/M
41 John Wright Bradenton Beach FL 210 44 M 8 43-50 27:07.2 27:13.3 8:47/M
42 Susan Yaniero Nokomis FL 218 43 F 3 43-50 27:14.0 27:14.0 8:47/M
43 Pedro Hernandez Bradenton FL 231 58 M 6 51-60 27:17.8 27:25.5 8:51/M
44 David Chan Sarasota FL 26 42 M 6 35-42 26:59.2 27:27.9 8:51/M
45 Michelle Clements Roanoke VA 31 36 F 2 35-42 27:19.5 27:30.8 8:52/M
46 Jason Gomes Sun City Center FL 61 43 M 9 43-50 27:48.9 27:51.1 8:59/M
47 Julie Collins Parrish FL 33 40 F 3 35-42 27:49.9 27:52.0 8:59/M
48 Sal Principe Bradenton FL 157 59 M 7 51-60 27:46.0 27:57.6 9:01/M
49 Libby Soderberg Sarasota FL 184 48 F 4 43-50 27:57.8 28:01.8 9:02/M
50 Christina Sarver Sarasota FL 175 41 F 4 35-42 28:05.5 28:08.1 9:05/M
51 Pete Puig Sarasota FL 158 54 M 8 51-60 27:47.9 28:11.8 9:05/M
52 Lisa Zamora Sarasota FL 223 41 F 5 35-42 27:51.9 28:12.4 9:06/M
53 Susan Artemik Bradenton FL 9 39 F 6 35-42 28:09.7 28:19.0 9:08/M
54 Anthony Benitez Palmetto FL 14 36 M 7 35-42 28:16.8 28:20.0 9:08/M
55 Michael Bachlar Ballwin MO 249 33 M 5 28-34 28:18.6 28:26.3 9:10/M
56 William Parton Palmetto FL 146 37 M 8 35-42 28:27.8 28:34.1 9:13/M
57 Stephanie Burwood Bradenton FL 24 42 F 7 35-42 28:20.9 28:41.1 9:15/M
58 Jason Voss Bradenton FL 203 44 M 10 43-50 28:29.9 28:49.5 9:18/M
59 Maggie Miller Bradenton FL 122 63 F 1 61-99 28:47.3 28:52.6 9:19/M
60 Paul Minzey Sarasota FL 124 74 M 3 61-99 28:58.7 29:04.1 9:23/M
61 Rafal Moscicki Sarasota FL 130 11 M 4 1-14 29:01.6 29:05.7 9:23/M
62 Jennifer Glassburn Parrish FL 57 53 F 3 51-60 29:08.8 29:13.5 9:25/M
63 Leslie Kimball Venice FL 91 46 F 5 43-50 29:17.8 29:29.0 9:31/M
64 Miriam Chan Sarasota FL 27 35 F 8 35-42 29:24.7 29:30.5 9:31/M
65 Jessica Teston-Loadholtes Riverview FL 191 32 F 3 28-34 29:23.6 29:32.4 9:32/M
66 Craig Armstrong Sarasota FL 6 57 M 9 51-60 29:19.5 29:33.4 9:32/M
67 Jairo Pava Miami FL 148 51 M 10 51-60 29:52.7 29:58.7 9:40/M
68 Mike Buckland Sarasota FL 23 67 M 4 61-99 29:52.4 29:59.6 9:40/M
69 Reagan McCray Sarasota FL 115 26 F 2 20-27 29:58.9 30:00.5 9:41/M
70 Michelle Brown Sarasota FL 22 33 F 4 28-34 30:15.4 30:28.5 9:50/M
71 Kelly Meyers Sarasota FL 119 46 M 11 43-50 30:38.1 30:40.7 9:54/M
72 Steven Prevatt Ruskin FL 155 51 M 11 51-60 30:19.3 30:46.9 9:55/M
73 Edward France Sarasota FL 48 54 M 12 51-60 30:45.8 30:49.3 9:56/M
74 Robert Backer Chesterfield MO 13 61 M 5 61-99 30:41.9 30:51.6 9:57/M
75 Jasmine France Sarasota FL 49 7 F 2 1-14 31:02.0 31:07.7 10:02/M
76 Steve Lagesse 238 60 M 13 51-60 31:04.0 31:21.0 10:07/M
77 Mike Boedicker Lima OH 16 65 M 6 61-99 31:09.1 31:34.2 10:11/M
78 Katie Burbacher Lima OH 224 31 F 5 28-34 31:08.6 31:34.3 10:11/M
79 Shannon Armstrong Sarasota FL 7 23 F 3 20-27 31:20.6 31:36.2 10:12/M
80 Steven White Sarasota FL 206 64 M 7 61-99 31:31.9 31:37.3 10:12/M
81 Dariusz Branecki Tampa FL 19 58 M 14 51-60 31:38.1 31:42.5 10:14/M
82 Teri Principe Bradenton FL 156 64 F 2 61-99 31:32.8 31:44.5 10:14/M
83 Tina Williams Sarasota FL 207 56 F 4 51-60 31:32.2 31:47.1 10:15/M
84 Karsyn Robbins Bradenton FL 171 7 F 3 1-14 31:38.1 31:57.2 10:18/M
85 Rhonda Stout Pataskala OH 189 56 F 5 51-60 31:43.8 31:59.8 10:19/M
86 James Stout Pataskala OH 188 58 M 15 51-60 31:45.1 32:00.2 10:19/M
87 Brooke Robbins Bradenton FL 170 42 F 9 35-42 31:41.1 32:00.6 10:19/M
88 Gregory Miller North Port FL 121 50 M 12 43-50 31:45.8 32:16.9 10:25/M
89 Kristin MacDonal 274 34 F 6 28-34 32:34.0 32:52.2 10:36/M
90 Shane Otway Punta Gorda FL 139 17 M 3 15-19 32:30.1 32:54.6 10:37/M
91 Victoria Hahn Bradenton FL 67 38 F 10 35-42 32:44.5 32:57.9 10:38/M
92 Mia Yaniero Nokomis FL 221 9 F 4 1-14 32:43.0 33:00.8 10:39/M
93 Anna Wright Bradenton Beach FL 211 10 F 5 1-14 32:54.8 33:01.9 10:39/M
94 Cory Wright Bradenton Beach FL 209 41 F 11 35-42 32:56.1 33:02.3 10:39/M
95 Anthony Yaniero Nokomis FL 217 47 M 13 43-50 32:53.5 33:10.6 10:42/M
96 Aurora Santiago Oneco FL 174 49 F 6 43-50 33:07.3 33:13.1 10:43/M
97 Lori Carella Suwanee GA 227 54 F 6 51-60 33:18.0 33:26.0 10:47/M
98 debi Belba-Smith 271 30 F 7 28-34 33:24.7 33:33.1 10:49/M
99 Jeff Reash Parrish FL 161 36 M 9 35-42 33:07.7 33:34.7 10:50/M
100 Cynthia Gay Atlanta GA 56 69 F 3 61-99 33:38.4 33:48.8 10:54/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
101 Debbie Roberts Louisville KY 172 45 F 7 43-50 33:35.1 33:49.6 10:55/M
102 Daniel Miley Sarasota FL 176 42 M 10 35-42 33:55.5 33:56.8 10:57/M
103 Michael Lynch Bradenton FL 111 53 M 16 51-60 33:52.9 34:03.4 10:59/M
104 Scott Foster Palmetto FL 46 55 M 17 51-60 33:40.9 34:04.2 10:59/M
105 Mandy Foster 270 23 F 4 20-27 33:41.0 34:04.2 10:59/M
106 Nick Tullio Bradenton FL 235 44 M 14 43-50 33:58.6 34:17.9 11:04/M
107 Jennifer Tullio Bradenton FL 236 45 F 8 43-50 33:59.1 34:18.3 11:04/M
108 Arleen Anderson Tampa FL 2 38 F 12 35-42 34:13.4 34:24.3 11:06/M
109 Todd Bohlmann Bradenton FL 18 51 M 18 51-60 34:24.0 34:43.2 11:12/M
110 Janine Hebeler Sarasota FL 71 52 F 7 51-60 34:32.2 34:46.3 11:13/M
111 Michael Brown Saint Petersburg FL 20 41 M 11 35-42 34:50.8 35:02.8 11:18/M
112 Aidan Brown Saint Petersburg FL 21 11 M 5 1-14 34:52.3 35:03.3 11:18/M
113 Therese Kowaleski Sarasota FL 97 27 F 5 20-27 34:56.5 35:18.8 11:23/M
114 Cam Hill Apollo Beach FL 75 42 F 13 35-42 34:51.9 35:19.3 11:24/M
115 June Chocallo 258 46 F 9 43-50 35:16.8 35:24.2 11:25/M
116 Gabby Puig Oak Park IL 159 23 F 6 20-27 35:31.1 35:53.8 11:35/M
117 Lonnie Crocker Ocala FL 245 65 M 8 61-99 36:00.6 36:05.4 11:38/M
118 Elizabeth Unger 264 34 F 8 28-34 36:00.0 36:14.8 11:41/M
119 Larry Godair Apollo Beach FL 58 70 M 9 61-99 36:17.9 36:31.2 11:47/M
120 Lance Steveson 265 47 M 15 43-50 36:24.6 36:40.0 11:50/M
121 Beth Dilley Sarasota FL 40 55 F 8 51-60 36:35.9 36:44.0 11:51/M
122 Joseph Murphy Harbor Beach MI 132 52 M 19 51-60 36:48.5 37:06.6 11:58/M
123 Suzanne Wright Bradenton FL 214 41 F 14 35-42 36:39.9 37:08.6 11:59/M
124 John Thomas Wright Bradenton FL 215 13 M 6 1-14 36:39.6 37:08.9 11:59/M
125 Phil Levine Tampa FL 108 54 M 20 51-60 37:08.5 37:20.0 12:03/M
126 Frannie Godair Apollo Beach FL 59 62 F 4 61-99 37:10.3 37:24.0 12:04/M
127 Meredith Del Castillo Plant City FL 37 18 F 1 15-19 37:11.2 37:24.6 12:04/M
128 Freddie Wagner Venice FL 205 49 M 16 43-50 37:10.4 37:28.7 12:05/M
129 Andy Olwert Sarasota FL 138 64 M 10 61-99 37:23.4 37:52.4 12:13/M
130 Nolan Nguyen Nokomis FL 135 6 M 7 1-14 38:10.9 38:16.3 12:21/M
131 Nate King Venice FL 92 42 M 12 35-42 37:56.0 38:18.2 12:21/M
132 Hannah King Venice FL 94 15 F 2 15-19 37:55.1 38:18.6 12:21/M
133 Robert Pekar Valrico FL 150 31 M 6 28-34 38:10.6 38:21.3 12:22/M
134 Dawn Allen Sarasota FL 1 58 F 9 51-60 38:07.3 38:23.7 12:23/M
135 Tracy Bohlmann Bradenton FL 17 49 F 10 43-50 38:10.8 38:30.4 12:25/M
136 Khatoan Nguyen Nokomis FL 134 33 M 7 28-34 38:34.4 38:40.2 12:28/M
137 Jewell Stanek 225 28 F 9 28-34 38:34.8 38:43.5 12:29/M
138 Tony Couto Sarasota FL 36 61 M 11 61-99 38:35.5 38:43.8 12:29/M
139 Benjamin Shaffer Venice FL 180 68 M 12 61-99 38:36.7 38:57.9 12:34/M
140 Brittany Hundley Saint Petersburg FL 78 34 F 10 28-34 38:54.8 39:02.8 12:35/M
141 Larissa Kiesshauer Riverview FL 88 25 F 7 20-27 39:15.3 39:21.9 12:42/M
142 Kaylee Pekar Valrico FL 151 0 F 1 0- 0 39:29.2 39:30.2 12:45/M
143 Lily Wollaston-Culver 255 7 F 6 1-14 39:31.2 39:31.9 12:45/M
144 Donna Golden Orlando FL 60 49 F 11 43-50 39:59.6 40:04.6 12:55/M
145 Carter Johnson Sarasota FL 247 58 M 21 51-60 39:49.1 40:11.2 12:58/M
146 Maria Farabee Sarasota FL 246 34 F 11 28-34 39:48.0 40:11.2 12:58/M
147 Stacey Holmes Port Charlotte FL 76 36 F 15 35-42 40:02.5 40:18.7 13:00/M
148 Troy Ashby Sarasota FL 11 11 M 8 1-14 40:24.2 40:28.1 13:03/M
149 Katherine Triola North Port FL 195 9 F 7 1-14 39:57.9 40:28.2 13:03/M
150 Michael Lotze Pittsburgh PA 109 64 M 13 61-99 40:35.8 40:43.7 13:08/M
151 Brian Triola North Port FL 193 41 M 13 35-42 40:23.2 40:53.6 13:11/M
152 Ryan Hawkins Englewood FL 70 7 M 9 1-14 40:49.6 41:10.9 13:17/M
153 Dustin Hawkins Englewood FL 69 36 M 14 35-42 40:50.6 41:12.1 13:17/M
154 Christine Kiesshauer Port Charlotte FL 89 47 F 12 43-50 41:20.4 41:25.7 13:22/M
155 Jack Jacobs Bradenton FL 81 77 M 14 61-99 41:19.9 41:33.5 13:24/M
156 Andrea Crocker Tampa FL 251 36 F 16 35-42 41:37.1 41:42.2 13:27/M
157 Van Sewell The Villages FL 179 72 M 15 61-99 41:23.7 41:49.2 13:29/M
158 William Myers Parrish FL 133 58 M 22 51-60 41:26.5 41:53.4 13:31/M
159 Sean Ballentine Venice FL 239 7 M 10 1-14 42:45.0 42:45.4 13:47/M
160 Peter Ballentine Venice FL 240 54 M 23 51-60 42:44.5 42:46.2 13:48/M
161 Marshall Vliet Orlando FL 200 38 M 15 35-42 42:30.6 42:48.0 13:48/M
162 Ava Vliet Orlando FL 202 8 F 8 1-14 42:30.7 42:48.0 13:48/M
163 Paul Cignarale Punta Gorda FL 29 46 M 17 43-50 42:38.0 43:03.8 13:53/M
164 Edly Vliet Orlando FL 201 38 F 17 35-42 42:51.2 43:09.6 13:55/M
165 Jennifer Kalogris Fort Wayne IN 85 51 F 10 51-60 43:05.5 43:21.2 13:59/M
166 Edward Restor Winter Haven FL 166 41 M 16 35-42 43:09.1 43:23.9 14:00/M
167 Alison Killelea Sarasota FL 90 35 F 18 35-42 43:19.0 43:46.3 14:07/M
168 Dana Armstrong Sarasota FL 8 18 F 3 15-19 43:52.9 44:08.0 14:14/M
169 Lauren Kahwischer 272 25 F 8 20-27 44:02.8 44:14.1 14:16/M
170 Unknown Partic. 551 551 M 1 0- 0 44:15.8 44:15.8 14:16/M
171 Elianah Vliet Orlando FL 199 10 F 9 1-14 44:05.0 44:22.7 14:19/M
172 William Grear Fort Lauderdale FL 63 44 M 18 43-50 44:06.3 44:27.0 14:20/M
173 Xander Cignarale Punta Gorda FL 28 13 M 11 1-14 44:05.3 44:31.5 14:22/M
174 Karen Fuller Sarasota FL 52 59 F 11 51-60 44:10.1 44:31.9 14:22/M
175 Shelby Otway Punta Gorda FL 140 45 F 13 43-50 44:11.8 44:37.0 14:24/M
176 John Paul Bradenton FL 147 53 M 24 51-60 44:16.6 44:41.9 14:25/M
177 Jill Smith-Houston 250 40 F 19 35-42 44:40.0 44:50.3 14:28/M
178 Steve Holmes Port Charlotte FL 77 38 M 17 35-42 44:46.4 45:03.1 14:32/M
179 Hazel Torres Bradenton FL 192 25 F 9 20-27 45:12.4 45:18.3 14:37/M
180 Maya Pitts Gainesville FL 153 14 F 10 1-14 45:20.8 45:53.0 14:48/M
181 Phillip Pitts Gainesville FL 154 38 M 18 35-42 45:21.0 45:53.2 14:48/M
182 Kristen Galdieri Sarasota FL 54 47 F 14 43-50 46:19.9 46:35.9 15:02/M
183 Elizabeth Urschel Sarasota FL 198 47 F 15 43-50 46:20.1 46:36.0 15:02/M
184 Edward Flak Boca Raton FL 230 56 M 25 51-60 46:42.7 46:55.4 15:08/M
185 Savannah Flak Delray Beach FL 229 22 F 10 20-27 46:43.3 46:55.6 15:08/M
186 Joyce Behringer 263 50 F 16 43-50 46:26.7 47:06.9 15:12/M
187 Branndon Stafford Port Charlotte FL 186 31 M 8 28-34 47:22.1 47:53.0 15:27/M
188 Shelby Stafford Port Charlotte FL 185 26 F 11 20-27 47:20.9 47:53.3 15:27/M
189 Kevin Hicks Sarasota FL 74 62 M 16 61-99 47:46.0 47:58.8 15:28/M
190 Emilie King Venice FL 95 10 F 11 1-14 47:55.7 48:18.4 15:35/M
191 Andrea King Venice FL 93 42 F 20 35-42 47:55.6 48:18.5 15:35/M
192 Gilda Crocker Ocala FL 244 61 F 5 61-99 48:13.9 48:24.3 15:37/M
193 Linda Hicks Sarasota FL 73 61 F 6 61-99 48:44.4 48:53.0 15:46/M
194 Jessica McMillan Grove City OH 117 34 F 12 28-34 48:52.8 49:09.7 15:51/M
195 Dave McMillan Grove City OH 116 41 M 19 35-42 48:53.2 49:10.6 15:52/M
196 Lisa Pablos Clearwater FL 142 57 F 12 51-60 49:02.0 49:29.8 15:58/M
197 Tyler Padgett Parrish FL 145 6 M 12 1-14 47:59.3 49:33.6 15:59/M
198 Richard Padgett Parrish FL 144 53 M 26 51-60 47:59.8 49:33.7 15:59/M
199 Rowan Triola North Port FL 196 8 M 13 1-14 49:14.4 49:45.0 16:03/M
200 Alandra Marfia Sarasota FL 112 39 F 21 35-42 49:48.0 49:51.6 16:05/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
201 Christine Fritz Eltz Bradenton FL 50 59 F 13 51-60 49:32.5 49:51.7 16:05/M
202 Chris Kralik Sarasota FL 102 49 F 17 43-50 49:32.6 49:54.3 16:06/M
203 Jacob Triola North Port FL 197 6 M 14 1-14 49:28.5 49:58.8 16:07/M
204 Olga Triola North Port FL 194 38 F 22 35-42 49:28.7 49:59.1 16:07/M
205 Philip Bush Atlanta GA 248 56 M 27 51-60 49:41.3 50:02.4 16:08/M
206 Sunni Levine Tampa FL 107 15 F 4 15-19 50:09.6 50:21.2 16:15/M
207 Krystal Kucharski Palmetto FL 104 59 F 14 51-60 50:04.3 50:28.5 16:17/M
208 Elizabeth Riefler Tampa FL 167 41 F 23 35-42 50:38.2 50:39.9 16:20/M
209 Ashley Riefler Tampa FL 168 7 F 12 1-14 50:38.8 50:40.1 16:21/M
210 Lena Rose Sarasota FL 173 52 F 15 51-60 50:46.7 50:48.7 16:23/M
211 Bill Choralle 259 77 M 17 61-99 50:35.1 50:54.1 16:25/M
212 William Chocallo 260 50 M 19 43-50 50:42.4 50:55.4 16:25/M
213 Anna Cholcello 261 21 F 12 20-27 50:42.8 50:56.8 16:26/M
214 Will Cuocallo 257 23 M 2 20-27 50:43.8 50:56.9 16:26/M
215 Chris Chorcallo 262 69 M 18 61-99 50:40.4 50:58.7 16:26/M
216 Richard Del Castillo Plant City FL 38 55 M 28 51-60 50:51.0 51:07.9 16:29/M
217 Sydney Levine Tampa FL 106 21 F 13 20-27 51:16.7 51:32.0 16:37/M
218 John Wright Bradenton Beach FL 213 46 M 20 43-50 50:56.9 51:32.8 16:37/M
219 Stacey Kanwischer Sarasota FL 86 54 F 16 51-60 51:29.7 51:41.4 16:40/M
220 Pam Ierulli Sarasota FL 80 60 F 17 51-60 51:31.1 51:43.1 16:41/M
221 Laura Cone Bradenton FL 34 22 F 14 20-27 51:44.2 51:47.1 16:42/M
222 Seleighna Elizondo Sarasota FL 43 10 F 13 1-14 51:37.9 51:58.9 16:46/M
223 Sarah Kowaleski Riverview FL 99 28 F 13 28-34 51:38.6 52:06.1 16:48/M
224 Elaine Kowaleski Riverview FL 100 5 F 14 1-14 51:39.3 52:06.3 16:48/M
225 Evelyn Kowaleski Riverview FL 101 1 F 15 1-14 51:59.0 52:25.4 16:55/M
226 Joe Kowaleski Riverview FL 98 30 M 9 28-34 51:59.0 52:25.7 16:55/M
227 Todd Nolan Bradenton FL 136 40 M 20 35-42 52:09.2 52:42.1 17:00/M
228 Christine Nolan Bradenton FL 137 37 F 24 35-42 52:20.3 52:52.0 17:03/M
229 Anna Lotze Pittsburgh PA 110 36 F 25 35-42 53:18.7 53:25.8 17:14/M
230 Trina Padgett Parrish FL 143 42 F 26 35-42 53:03.6 53:39.5 17:18/M
231 Madelyn Guerra North Port FL 66 48 F 18 43-50 53:45.6 53:45.6 17:20/M
232 Juan Guerra North Port FL 65 51 M 29 51-60 54:15.2 54:15.2 17:30/M
233 Cathy Boedicker Lima OH 15 58 F 18 51-60 54:49.4 55:18.4 17:50/M
234 Chuck Kohl Lima OH 96 79 M 19 61-99 54:49.7 55:19.2 17:51/M
235 Paul Johnson Temple Terrace FL 82 76 M 20 61-99 55:52.5 55:55.8 18:02/M
236 Steve McCray Kenton TN 237 62 M 21 61-99 55:35.7 55:58.8 18:03/M
237 Kate Wright Bradenton FL 216 11 F 16 1-14 55:39.7 56:08.2 18:06/M
238 Vicky Hensley Sun City Center FL 72 59 F 19 51-60 56:02.4 56:10.8 18:07/M
239 Mike Arch Bradenton FL 3 66 M 22 61-99 55:53.8 56:19.9 18:10/M
240 Mark Donahue Sarasota FL 41 42 M 21 35-42 56:53.9 57:26.4 18:32/M
241 Danny Rains Tampa FL 160 55 M 30 51-60 58:02.7 58:38.2 18:55/M
242 Lucy Krohne Valrico FL 103 65 F 7 61-99 59:39.7 59:49.1 19:18/M
243 Mary Scavelli Sarasota FL 178 68 F 8 61-99 1:02:16.2 1:02:41.7 20:13/M
244 Dee Arch Bradenton FL 4 66 F 9 61-99 1:02:19.2 1:02:44.7 20:14/M
245 Sophia Yaniero Nokomis FL 220 9 F 17 1-14 1:06:21.3 1:06:57.9 21:36/M
246 Samantha Yaniero Nokomis FL 219 9 F 18 1-14 1:06:23.0 1:07:00.7 21:37/M