The Great Mothers Day Race Tampa

Age Group Results

May 14, 2017


Results By Val & Dean for


Men: Top Finishers 0- 0 1-14 15-19 20-27 28-34 35-42 43-50 51-60 61-99
Women: Top Finishers 1-14 15-19 20-27 28-34 35-42 43-50 51-60 61-99

5k Run

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Jen Eggleston Tampa FL 286 38 6 20:14.7 6:32/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Michael Rivera Tampa FL 344 29 1 17:51.8 5:45/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Unknown Partic. 279 279 57 28:03.9 9:03/M
2 Unknown Partic. 51 51 364 49:58.5 16:07/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Meadow Millett New Port Richey FL 639 14 13 21:37.2 6:58/M
2 Lexi Raquet Odessa FL 323 12 20 23:09.9 7:28/M
3 Addison Raquet Odessa FL 324 9 44 27:11.9 8:46/M
4 Samantha Fineman 649 11 103 31:57.8 10:18/M
5 Isela Suarez Tampa FL 147 13 136 34:02.5 10:59/M
6 Zea Pereyra Tampa FL 278 11 139 34:25.8 11:06/M
7 Alanta Lofton Port Richey FL 660 12 152 35:05.0 11:19/M
8 Lanie Fineman 642 9 194 37:40.3 12:09/M
9 Sloane Osterweil Tampa FL 316 9 203 38:12.5 12:19/M
10 Carolina Fabregas Lithia FL 616 14 219 38:43.3 12:29/M
11 Samantha Tinley Tampa FL 265 8 222 39:00.6 12:35/M
12 Carrie Joi Jones Riverview FL 232 10 244 40:51.0 13:11/M
13 Raelynn Alanis Land O Lakes FL 541 10 247 41:06.2 13:15/M
14 Olivia McLaughlin Odessa FL 121 10 265 42:17.7 13:38/M
15 Katharine Crum Clearwater FL 321 10 270 42:44.9 13:47/M
16 Citabria McAdoo Tampa FL 539 10 276 43:22.2 13:59/M
17 Mila Fultz Tampa FL 190 12 277 43:25.1 14:00/M
18 Melinda Linsky Tampa FL 306 13 302 45:56.6 14:49/M
19 Kayla Anderson Palm Harbor FL 340 3 304 46:08.7 14:53/M
20 Elaine Kowaleski Utica MI 56 5 316 46:52.6 15:07/M
21 Evelyn Kowaleski Utica MI 57 1 318 47:15.0 15:15/M
22 Aubrey Lofton Port Richey FL 659 9 328 47:43.9 15:24/M
23 Nicole Rivera Dover FL 574 11 331 48:01.0 15:29/M
24 Sophia Long Tampa FL 218 9 339 48:40.7 15:42/M
25 Emersen Bailey Riverview FL 39 7 340 48:45.8 15:44/M
26 Reese Bailey Riverview FL 38 8 341 48:50.2 15:45/M
27 Laura Thapaliya New Port Richey FL 63 11 343 48:55.9 15:47/M
28 Ayla Noble-Ledman Oldsmar FL 203 11 345 49:04.8 15:50/M
29 Kinsey Crawley Riverview FL 248 12 348 49:22.2 15:55/M
30 Sophia Zawartko Tampa FL 603 8 351 49:24.0 15:56/M
31 Hope Banks Valrico FL 86 12 355 49:28.1 15:57/M
32 Hailey Wisneski Lithia FL 88 8 357 49:32.7 15:59/M
33 Kerri Benchoff Wesley Chapel FL 384 14 371 50:35.9 16:19/M
34 Victoria White Tampa FL 210 11 383 51:47.0 16:42/M
35 Kallie Bell Tampa FL 211 9 388 51:57.4 16:45/M
36 Camdyn Karch Brandon FL 199 11 407 54:35.4 17:36/M
37 Rachel Pinsky Wesley Chapel FL 537 14 411 54:41.9 17:38/M
38 Olivia Suttmiller Valrico FL 159 11 419 55:34.4 17:55/M
39 Chloe Phillips Land O Lakes FL 7 14 420 55:35.2 17:56/M
40 Lillian Holt Dover FL 4 9 436 57:39.8 18:36/M
41 Nicole Arnone Tampa FL 106 12 439 57:51.8 18:40/M
42 Isabel Fiorisi Riverview FL 433 10 440 57:56.7 18:41/M
43 Savannah Coats Tampa FL 234 14 446 58:03.1 18:44/M
44 Caroline Mooneyham Lutz FL 360 8 459 58:45.2 18:57/M
45 Alice Mooneyham Lutz FL 359 11 463 58:59.2 19:02/M
46 Amber McAdoo Tampa FL 540 8 470 59:22.9 19:09/M
47 Mary Pope Tampa FL 405 7 483 1:00:26.6 19:30/M
48 Rylie Cuason Riverview FL 173 10 493 1:01:01.0 19:41/M
49 Madelyn Cuason Riverview FL 174 8 495 1:01:02.1 19:41/M
50 Bethany Masiello Valrico FL 285 13 503 1:01:26.5 19:49/M
51 Hannah Rog Valrico FL 149 13 504 1:01:26.5 19:49/M
52 Deanna Jackson Odessa FL 389 7 518 1:03:05.2 20:21/M
53 Genevieve Young Tampa FL 229 12 532 1:06:00.6 21:17/M
54 Penelope Young Tampa FL 230 10 534 1:06:10.6 21:21/M
55 Savannah Stahl Lutz FL 630 5 536 1:07:21.5 21:44/M
Top

Male 14 & Under

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Oliver Warner Tampa FL 356 12 21 23:47.0 7:40/M
2 Aiden Garrity Land O' Lakes FL 653 10 33 25:38.2 8:16/M
3 Branden Kassis Tampa FL 655 12 38 26:29.4 8:33/M
4 Reagan Alanis Land O Lakes FL 572 12 45 27:11.9 8:46/M
5 Elijah Landers Tampa FL 236 10 59 28:13.5 9:06/M
6 Duncan Engel Hudson FL 133 10 89 30:40.3 9:54/M
7 Zachary Nessmith Safety Harbor FL 177 10 90 30:48.0 9:56/M
8 Gaines Zinober Tampa FL 619 9 96 31:08.7 10:03/M
9 Reese Alanis Land O Lakes FL 571 14 102 31:56.7 10:18/M
10 Erick Zayas Tampa FL 294 11 110 32:09.5 10:22/M
11 Caleb Nessmith Safety Harbor FL 178 10 113 32:30.2 10:29/M
12 Alexander Warner Tampa FL 354 14 114 32:33.3 10:30/M
13 Connor Crawley Riverview FL 249 10 143 34:35.1 11:09/M
14 Joshua Mann Lutz FL 536 6 145 34:41.9 11:11/M
15 Riley Owen Tampa FL 155 10 166 36:23.3 11:44/M
16 Jonas Morrison Tampa FL 52 10 198 38:05.0 12:17/M
17 Elijah Holt Dover FL 3 11 199 38:05.4 12:17/M
18 Ben Linsky Tampa FL 307 9 201 38:11.3 12:19/M
19 Malyn Engel Hudson FL 134 9 208 38:22.3 12:23/M
20 Eljae Walker Tampa FL 15 11 230 39:25.9 12:43/M
21 Jayden Zayas Tampa FL 295 8 261 41:49.2 13:29/M
22 Ever Otto Lutz FL 253 8 266 42:20.4 13:39/M
23 Alexander Cruz Clearwater FL 36 12 299 45:34.1 14:42/M
24 Tyler Anderson Palm Harbor FL 339 4 305 46:08.7 14:53/M
25 Zachary Osterweil Tampa FL 317 5 312 46:39.9 15:03/M
26 Benjamin Fultz Tampa FL 191 9 320 47:15.7 15:15/M
27 Lucas Fultz Tampa FL 427 7 321 47:16.7 15:15/M
28 Aiden Smith Tampa FL 165 7 324 47:31.7 15:20/M
29 Nathan Smith Tampa FL 164 8 325 47:32.0 15:20/M
30 Colin Karch Brandon FL 213 8 408 54:37.5 17:37/M
31 Daniel Pinsky Wesley Chapel FL 538 11 410 54:41.9 17:38/M
32 Cooper Smith Brooksville FL 551 4 413 54:47.3 17:40/M
33 Ryan Pope Tampa FL 404 10 490 1:00:59.8 19:40/M
34 Cory Diersing Saint Petersburg FL 72 5 507 1:02:17.2 20:05/M
35 Matthew Calderon Tampa FL 403 8 520 1:03:29.1 20:29/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Kaelee Overfield Tampa FL 256 19 40 26:45.8 8:38/M
2 Marissa Maddalon Tampa FL 136 18 94 31:00.9 10:00/M
3 Megan Takeuchi Tampa FL 302 19 135 34:01.2 10:58/M
4 Andrea Fabregas Lithia FL 617 16 146 34:42.9 11:12/M
5 Sally Thompson Tampa FL 122 17 159 35:26.6 11:26/M
6 Amanda Arnone Tampa FL 105 18 234 39:41.7 12:48/M
7 Olivia Hinde Spring Hill FL 267 15 245 41:01.4 13:14/M
8 Julia Lester Tampa FL 227 19 250 41:28.3 13:23/M
9 Amanda McLaughlin Odessa FL 120 16 264 42:16.7 13:38/M
10 Megan Benchoff Wesley Chapel FL 383 16 375 51:14.6 16:32/M
11 Allison Webb Plant City FL 30 15 398 52:57.1 17:05/M
12 Kayla Ramirez Tampa FL 456 16 400 53:15.4 17:11/M
13 Kiya Boisvenue Largo FL 421 19 432 57:18.1 18:29/M
14 Makayla Phillips Lutz FL 138 15 474 59:31.1 19:12/M
15 Lynsey Diersing Saint Petersburg FL 73 15 508 1:02:17.4 20:05/M
16 Grace Armenia 644 15 523 1:04:01.5 20:39/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Riley McKinley Lutz FL 611 16 2 19:24.5 6:15/M
2 Christopher Korloch Tampa FL 240 16 4 20:04.0 6:28/M
3 Armand Mixon Riverview FL 512 17 8 20:31.3 6:37/M
4 Ryan Warner Tampa FL 353 15 56 28:02.7 9:03/M
5 Zackery Freitag Brandon FL 424 15 101 31:54.9 10:17/M
6 Andrew Dicristina Port Richey FL 258 18 109 32:09.1 10:22/M
7 Tyler Bivins Tampa FL 92 19 134 34:00.8 10:58/M
Top

Female 20 to 27

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Katie Takeuchi Tampa FL 301 22 35 26:13.0 8:27/M
2 Jaime Martin Tampa FL 100 20 54 27:59.9 9:02/M
3 Krysten Hurman Tampa FL 290 27 75 29:43.7 9:35/M
4 Cassondra Newman Valrico FL 202 20 82 30:25.3 9:49/M
5 Mackenzie Rideout Brandon FL 32 24 118 32:57.9 10:38/M
6 Allison Ledsome Crystal River FL 272 24 155 35:16.4 11:23/M
7 Ellie Mobley Tampa FL 494 24 158 35:24.8 11:25/M
8 Ashley Gray Seminole FL 150 20 187 37:18.7 12:02/M
9 Kimberly Chipelo Brooksville FL 18 25 229 39:22.5 12:42/M
10 Emily Walton Fort Pierce FL 130 24 232 39:37.9 12:47/M
11 Jillian Spangler Winter Haven FL 515 27 241 40:18.4 13:00/M
12 Kristen Dixon Spring Hill FL 17 26 255 41:39.1 13:26/M
13 Marissa Martinez Seffner FL 651 25 260 41:48.1 13:29/M
14 Christina Regalado Saint Petersburg FL 107 23 296 45:17.2 14:36/M
15 Alexandra Suttmiller Valrico FL 156 24 301 45:34.7 14:42/M
16 Brittney Williams Tampa FL 546 26 311 46:23.0 14:58/M
17 Alexis Valente Tampa FL 553 24 314 46:47.8 15:05/M
18 Mercedes Nunez Clewiston FL 153 25 359 49:46.2 16:03/M
19 Mikayla Clark Brandon FL 89 27 380 51:28.0 16:36/M
20 Catelyn Suttmiller Valrico FL 221 22 422 55:36.9 17:56/M
21 Alexis Quinn Thonotosassa FL 577 23 480 1:00:15.9 19:26/M
22 Alexis Perrone Tampa FL 409 23 501 1:01:17.8 19:46/M
23 Hayley McMillen Tampa FL 412 24 502 1:01:18.4 19:46/M
24 Ayanna Rentz Parrish FL 387 26 529 1:05:37.8 21:10/M
25 Kayla Dejessa Clearwater FL 23 26 546 1:11:26.0 23:03/M
26 Savannah West Kissimmee FL 47 27 547 1:11:26.1 23:03/M
27 Sonja Dejessa Clearwater FL 25 25 549 1:11:51.8 23:11/M
Top

Male 20 to 27

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Alexander Gardner Clearwater FL 231 26 7 20:15.2 6:32/M
2 Sean Folsom Tampa FL 495 27 12 21:33.2 6:57/M
3 Fletcher Harcrow Tampa FL 347 22 19 23:01.7 7:25/M
4 Alex Harvey Dunedin FL 496 26 28 24:54.5 8:02/M
5 Matt Daly Lithia FL 83 23 43 27:06.8 8:45/M
6 Giovanni Ferraroni Clearwater FL 123 20 178 37:01.2 11:56/M
7 Louis Ferraroni Clearwater FL 144 23 179 37:01.2 11:56/M
8 Erik Schotsch New Port Richey FL 637 23 189 37:27.6 12:05/M
9 Bradley Goldberg Seminole FL 243 20 225 39:03.8 12:36/M
10 Matt Marotta Tampa FL 552 25 315 46:48.9 15:06/M
11 Ivan Rodriguez Riverview FL 532 24 336 48:35.9 15:40/M
12 Andrew Daly Lithia FL 84 21 395 52:26.5 16:55/M
13 Michael Welch Tampa FL 260 26 396 52:34.7 16:57/M
14 Daniel Perrone Tampa FL 410 25 477 1:00:05.1 19:23/M
15 Matthew Detimmerman Riverview FL 452 22 530 1:05:58.2 21:17/M
Top

Female 28 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Julie Cessna Palas Tampa FL 262 32 15 21:52.1 7:03/M
2 Kristina Henderson Saint Petersburg FL 561 30 25 24:15.9 7:49/M
3 Tyler Michelle Webber New Port Richey FL 640 34 29 25:03.2 8:05/M
4 Kylla Peloso Valrico FL 327 29 42 26:56.1 8:41/M
5 Aliza Bloom Saint Petersburg FL 27 33 46 27:35.7 8:54/M
6 Rebecca Hurst Tampa FL 5 34 47 27:39.3 8:55/M
7 Alesia Sabin Tampa FL 238 33 49 27:53.8 9:00/M
8 Nadia Woodson Tampa FL 469 31 53 27:58.9 9:01/M
9 Monica Landers Tampa FL 235 32 61 28:23.5 9:09/M
10 Denise Taddei Tampa FL 269 30 62 28:26.3 9:10/M
11 Amy Hinsberg Odessa FL 621 34 68 29:21.8 9:28/M
12 Alexandria Toler Land O Lakes FL 244 33 69 29:22.4 9:28/M
13 Vilmaris Conigliaro Tampa FL 542 28 73 29:38.7 9:34/M
14 Cynthia Eckert Wimauma FL 54 31 76 29:48.2 9:37/M
15 Jessica Palmer Tampa FL 46 30 77 29:58.3 9:40/M
16 Erica Pratt Miami FL 181 32 99 31:29.0 10:09/M
17 Sarah Kurtright Pinellas Park FL 291 31 112 32:27.4 10:28/M
18 Grace Johnson Saint Petersburg FL 223 28 125 33:27.9 10:47/M
19 Angela Bedoya Ruskin FL 245 29 129 33:38.4 10:51/M
20 Brittany Love Saint Petersburg FL 259 28 133 34:00.4 10:58/M
21 Jahaira Santillan Tampa FL 180 33 140 34:27.6 11:07/M
22 Alicia Gottry Wesley Chapel FL 113 31 141 34:33.6 11:09/M
23 Kristine Schneider Clearwater FL 157 32 142 34:33.9 11:09/M
24 Sarah Quickel Odessa FL 168 31 151 34:55.2 11:16/M
25 Carol Minisee Wesley Chapel FL 127 31 154 35:11.7 11:21/M
26 Christine Gordian Wesley Chapel FL 69 33 162 35:55.9 11:35/M
27 Gina Peterson Brandon FL 68 31 163 36:09.9 11:40/M
28 Kristen Riley Tampa FL 154 34 167 36:24.7 11:45/M
29 Justine Connolly Tampa FL 216 30 172 36:49.2 11:53/M
30 Wanda Torres Tampa FL 283 29 176 36:52.6 11:54/M
31 Tricia Brown Orange Park FL 647 28 180 37:02.2 11:57/M
32 Bailey Dillehay Clearwater FL 143 31 181 37:02.6 11:57/M
33 Sarah Addison Seffner FL 182 29 182 37:03.2 11:57/M
34 Jamie Rodgers-Scheffler Wimauma FL 289 32 195 37:53.2 12:13/M
35 Krystal Engel Hudson FL 131 34 218 38:42.8 12:29/M
36 Whitney Deal Tampa FL 454 31 226 39:14.0 12:39/M
37 Kristina Kale Lithia FL 95 31 235 39:56.3 12:53/M
38 Jolene Lester Washington DC 225 32 251 41:28.4 13:23/M
39 Joy Taylor New Port Richey FL 241 29 252 41:38.2 13:26/M
40 Autumn Brinkmeier Orlando FL 297 28 259 41:47.2 13:29/M
41 Milande David Oldsmar FL 626 33 271 42:46.0 13:48/M
42 Jessica Crum Clearwater FL 320 32 272 42:54.8 13:50/M
43 Anna Haskins Ruskin FL 170 33 283 44:02.6 14:12/M
44 Laura Santiago Riverview FL 622 29 293 45:15.1 14:36/M
45 Hillary Orr Valrico FL 491 29 294 45:15.9 14:36/M
46 Michelle Snapp Tampa FL 468 34 309 46:12.2 14:54/M
47 Ashley Craft Largo FL 80 29 327 47:40.6 15:23/M
48 Haylie Glass Saint Petersburg FL 380 28 329 47:45.4 15:24/M
49 Katherine Gaymont Davenport FL 507 33 335 48:34.9 15:40/M
50 Mary Evans Saint Petersburg FL 276 33 346 49:07.0 15:51/M
51 Ashley Alvarez Tampa FL 484 34 365 50:06.9 16:10/M
52 Nikki Garger Tampa FL 562 31 369 50:22.5 16:15/M
53 Leira Fuentes Zephyrhills FL 342 30 370 50:24.1 16:15/M
54 Sarah Kowaleski Utica MI 58 28 391 52:06.4 16:48/M
55 Rebekah Johnson Land O' Lakes FL 488 32 402 53:50.3 17:22/M
56 Heather Flowers Tampa FL 625 30 406 54:16.3 17:30/M
57 Alicia Martinez Plant City FL 140 29 414 54:50.5 17:41/M
58 Crystal Brazoban Brandon FL 505 32 426 56:19.8 18:10/M
59 Hope Barile Valrico FL 570 33 429 56:38.5 18:16/M
60 Ashley Nicole Howard Wesley Chapel FL 449 29 449 58:18.4 18:48/M
61 Jenny Clanton Tampa FL 432 31 457 58:38.3 18:55/M
62 Corlisa Stanley Lutz FL 554 32 461 58:47.4 18:58/M
63 Emily Arends Clearwater FL 31 29 481 1:00:21.8 19:28/M
64 Mari Evers Tampa FL 656 32 482 1:00:22.3 19:28/M
65 Sherry Allen Tampa FL 1 34 484 1:00:35.2 19:33/M
66 Jacklynn McMillen Winter Haven FL 411 28 499 1:01:17.2 19:46/M
67 Karla Fernandez Diaz Tampa FL 575 31 514 1:03:01.8 20:20/M
68 Sheila Sao Odessa FL 388 31 516 1:03:04.6 20:21/M
69 Katie Stahl Lutz FL 629 29 537 1:07:21.5 21:44/M
70 Mercy Retuerto Tampa FL 281 33 540 1:07:43.3 21:51/M
71 Jessica Hoffmann Saint Petersburg FL 510 29 544 1:10:21.5 22:42/M
72 Natasha McKeller Brandon FL 419 32 550 1:12:16.4 23:19/M
73 Hajar Bouarfa Tampa FL 375 30 551 1:12:30.0 23:23/M
74 Laura Pollock Ruskin FL 418 30 553 1:13:40.2 23:46/M
75 Myesha Johnson Seffner FL 367 33 556 1:14:43.4 24:06/M
Top

Male 28 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Eric Speer Stone Mountain GA 313 32 5 20:13.6 6:31/M
2 Ryan Luecke Zephyrhills FL 343 30 9 20:58.9 6:46/M
3 Carlton Brown Orange Park FL 646 28 14 21:48.0 7:02/M
4 Mason Deal Tampa FL 264 28 17 22:52.1 7:23/M
5 Trenton Leigh Tampa FL 270 30 24 24:07.2 7:47/M
6 Jonathan Barclay Wesley Chapel FL 34 29 36 26:17.0 8:29/M
7 Neil Balse St Petersburg FL 612 30 52 27:57.8 9:01/M
8 Scott Goldberg Seminole FL 242 29 71 29:33.4 9:32/M
9 Thomas Engel Hudson FL 132 34 86 30:33.1 9:51/M
10 Jason Gonzales Riverview FL 608 32 88 30:36.5 9:52/M
11 Xavier Zayas Tampa FL 296 34 104 32:03.1 10:20/M
12 Allen Mason Temple Terrace FL 503 33 117 32:46.4 10:34/M
13 Richard Lewis Boynton Beach FL 116 28 137 34:03.1 10:59/M
14 Stephen Evers Tampa FL 365 33 256 41:44.1 13:28/M
15 Christian Cruz Riverview FL 341 31 292 45:14.3 14:35/M
16 Joe Kowaleski Utica MI 59 30 317 47:14.5 15:14/M
17 Stephen Gaymont Davenport FL 506 34 334 48:34.7 15:40/M
18 Steven Garger Tampa FL 563 32 368 50:22.2 16:15/M
19 Matthew Clark Brandon FL 90 30 379 51:27.8 16:36/M
20 Angel Leonor Tampa FL 556 31 462 58:47.9 18:58/M
21 Jonathan Rod Altamonte Springs FL 531 29 478 1:00:11.4 19:25/M
22 Romel Fernandez Tampa FL 263 29 515 1:03:02.0 20:20/M
23 Kenneth Hoffmann Saint Petersburg FL 511 31 545 1:10:21.7 22:42/M
Top

Female 35 to 42

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Linda Raquet Odessa FL 322 42 11 21:17.1 6:52/M
2 Karin Richardson Largo FL 29 41 31 25:07.5 8:06/M
3 Lindsey Metzler Clearwater FL 188 35 32 25:13.4 8:08/M
4 Wendy Bailey Riverview FL 37 39 37 26:20.5 8:30/M
5 Marlena Shaw Plant City FL 500 37 39 26:33.8 8:34/M
6 Jillian Scott Tampa FL 334 36 58 28:07.4 9:04/M
7 Katie Tinley Tampa FL 396 39 63 28:27.1 9:11/M
8 Leah Alanis Land O Lakes FL 568 41 66 29:13.7 9:25/M
9 Joy Paquette Riverview FL 53 38 70 29:26.4 9:30/M
10 Heather Mills Tampa FL 349 38 85 30:33.0 9:51/M
11 Lalka Morales Tampa FL 195 35 97 31:10.8 10:03/M
12 Angela Duncan Tampa FL 146 38 98 31:17.8 10:05/M
13 Melissa Dicristina Port Richey FL 257 37 108 32:08.4 10:22/M
14 Brandie Miklus Tampa FL 206 36 111 32:24.5 10:27/M
15 Stephanie Noriega Tampa FL 48 37 149 34:52.9 11:15/M
16 Rosa Vela Tampa FL 2 35 157 35:17.8 11:23/M
17 Jessica Gonzalez Wesley Chapel FL 102 38 168 36:38.1 11:49/M
18 Christine Valdes Tampa FL 605 41 169 36:44.1 11:51/M
19 Vanessa Gutekunst Spring Hill FL 141 40 175 36:51.9 11:53/M
20 Jennifer Fiorisi Riverview FL 175 35 183 37:03.5 11:57/M
21 Jennifer Marx Land O Lakes FL 308 38 184 37:05.0 11:58/M
22 Cristina Stewart Tampa FL 544 41 190 37:32.4 12:06/M
23 Marissa Maravillo Saint Petersburg FL 509 41 191 37:33.3 12:07/M
24 Stephanie Pratt Apollo Beach FL 115 35 197 38:01.3 12:16/M
25 Jolyn Gumacal Saint Petersburg FL 472 42 200 38:06.9 12:17/M
26 Laura Osterweil Tampa FL 314 37 202 38:12.4 12:19/M
27 Julie McAdoo Tampa FL 525 41 205 38:15.8 12:20/M
28 Jennifer Morrison Tampa FL 487 41 206 38:18.9 12:21/M
29 Michelle Cruz Clearwater FL 35 41 207 38:21.9 12:22/M
30 Mary Catherine Hamelin Tampa FL 194 36 214 38:30.9 12:25/M
31 Christel Ventura Temple Terrace FL 573 42 215 38:35.7 12:27/M
32 Letisha Bivins Tampa FL 91 40 216 38:36.6 12:27/M
33 Nadine Brown Fruitland Park FL 128 42 220 38:49.2 12:31/M
34 Kristin Brown Summerfield FL 129 37 221 38:49.3 12:31/M
35 Candyl Eyster Palm Harbor FL 310 37 237 39:59.4 12:54/M
36 Kearsten Jones Riverview FL 246 39 243 40:50.6 13:10/M
37 Jessica Merritt Spring Hill FL 266 37 246 41:01.6 13:14/M
38 Daisy Quinn St.petersburg FL 364 35 248 41:23.7 13:21/M
39 Jennifer Ramos Tampa FL 293 35 262 41:49.3 13:29/M
40 Kristen Otto Lutz FL 251 38 268 42:22.2 13:40/M
41 Angela Hoffman Tampa FL 620 37 274 43:19.2 13:58/M
42 Shannon Mann Lutz FL 527 40 275 43:19.3 13:58/M
43 Miranda Graham Winter Haven FL 26 40 279 43:56.5 14:10/M
44 Jessica Fondren Clearwater FL 533 38 281 43:57.8 14:11/M
45 Naomi Prat Tampa FL 220 37 297 45:18.3 14:37/M
46 Chrystal Collins Saint Petersburg FL 604 40 298 45:18.8 14:37/M
47 Krystal Anderson Palm Harbor FL 336 35 306 46:08.7 14:53/M
48 Stacie Linsky Tampa FL 304 40 307 46:10.5 14:54/M
49 Kannika Nimithkoune Largo FL 474 35 319 47:15.4 15:15/M
50 Lynn Fultz Tampa FL 189 42 322 47:17.0 15:15/M
51 Lisa Gaye Morgan Tampa FL 163 37 330 47:52.2 15:26/M
52 Stacy Kelley Tampa FL 192 40 337 48:38.2 15:41/M
53 Christina Dilorenzo Tampa FL 217 35 338 48:40.6 15:42/M
54 Lindsy Noble Oldsmar FL 204 36 344 49:04.8 15:50/M
55 Stephanie Stonecrawley Riverview FL 247 40 349 49:22.6 15:55/M
56 Elizabeth Krupa Tampa FL 124 39 350 49:24.0 15:56/M
57 Charity Banks Valrico FL 85 41 356 49:29.4 15:58/M
58 Nancy Khawam Plant City FL 522 35 360 49:47.5 16:04/M
59 Jennifer Stewart Tampa FL 209 39 386 51:52.9 16:44/M
60 Patricia Karch Brandon FL 198 41 412 54:47.0 17:40/M
61 Lydia Wiggins Port Richey FL 420 37 431 57:17.7 18:29/M
62 Michelle McHenry Spring Hill FL 377 35 434 57:29.0 18:33/M
63 Tiffany Ivins Brandon FL 450 37 435 57:36.4 18:35/M
64 Lavenia Toole Dover FL 467 37 437 57:39.9 18:36/M
65 Kristi Coats Tampa FL 233 39 447 58:03.4 18:44/M
66 Alisha Shields Tampa FL 516 37 448 58:16.5 18:48/M
67 Heather McKendree Wesley Chapel FL 459 38 452 58:27.0 18:51/M
68 Samantha Haggerty Wesley Chapel FL 441 41 454 58:27.4 18:51/M
69 Tracey Freitag Brandon FL 423 42 455 58:31.5 18:53/M
70 Jennifer Tumolo Valrico FL 451 42 456 58:32.0 18:53/M
71 Michelle Milone Lutz FL 466 38 468 59:16.1 19:07/M
72 Ashley Tifer Tampa FL 438 37 471 59:28.8 19:11/M
73 Allison Singer Tampa FL 325 38 472 59:28.9 19:11/M
74 Valerie Cuason Riverview FL 172 40 491 1:00:59.9 19:40/M
75 Erica Thompson Tampa FL 431 38 494 1:01:01.7 19:41/M
76 Crystal Burkett Naperville IL 429 38 496 1:01:03.1 19:42/M
77 Kathleen Pope Tampa FL 406 41 498 1:01:10.2 19:44/M
78 Julie Diersing Saint Petersburg FL 71 42 509 1:02:17.8 20:05/M
79 Raquel Johnson Tampa FL 402 35 521 1:03:36.7 20:31/M
80 Angel Whitfield Clearwater FL 386 42 525 1:04:48.8 20:54/M
81 Malisa Arledge Tampa FL 64 42 526 1:05:15.8 21:03/M
82 Pamela Castellana Riverview FL 337 42 527 1:05:15.9 21:03/M
83 Melissa Bradley Seminole FL 392 36 541 1:08:21.7 22:03/M
84 Aida Barberena Riverview FL 376 39 552 1:12:39.5 23:26/M
Top

Male 35 to 42

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 David Osterweil Tampa FL 315 39 3 19:41.7 6:21/M
2 William Orr Valrico FL 478 35 10 21:06.8 6:48/M
3 Gregory Palmer Jr Tampa FL 44 39 18 23:01.4 7:25/M
4 Bobby Eggleston Tampa FL 287 38 26 24:25.4 7:53/M
5 Eric Harvey Hudson FL 566 41 34 25:45.0 8:18/M
6 Matthew Smith Tampa FL 205 38 41 26:53.5 8:40/M
7 Stephen Chu Tampa FL 184 35 79 30:01.5 9:41/M
8 Samuel Linsky Tampa FL 305 40 80 30:17.7 9:46/M
9 Jesse Mann Lutz FL 504 38 144 34:41.9 11:11/M
10 Max Montes Tampa FL 333 39 186 37:14.0 12:01/M
11 Jose Flores Palm Harbor FL 311 40 238 40:00.3 12:54/M
12 Steven Dejesus Saint Petersburg FL 275 37 374 50:41.1 16:21/M
13 Rich Mirch Hudson FL 447 39 378 51:26.7 16:35/M
14 James Gutekunst Spring Hill FL 142 42 430 56:53.9 18:21/M
15 Gregory Fiorisi Riverview FL 434 38 442 57:57.9 18:42/M
16 Iris Beil Lutz FL 555 35 460 58:47.3 18:58/M
17 David Singer Tampa FL 326 39 466 59:09.7 19:05/M
18 Casey Otto Lutz FL 252 36 469 59:21.3 19:09/M
19 Ryan Cuason Riverview FL 171 42 492 1:01:00.3 19:41/M
20 Clif Bradley Seminole FL 393 36 535 1:06:54.2 21:35/M
Top

Female 43 to 50

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Denise Landes Tampa FL 237 49 50 27:55.7 9:00/M
2 Michelle Garrity Land O' Lakes FL 652 50 51 27:56.4 9:01/M
3 Jennie Warner Tampa FL 351 50 55 28:02.6 9:03/M
4 Marie Oosterhouse Malone WI 12 45 65 28:31.3 9:12/M
5 Tina Muralt Plant City FL 521 47 81 30:24.5 9:48/M
6 Janice Harvey Hudson FL 497 44 83 30:26.3 9:49/M
7 Colleen Elligott Tampa FL 261 46 100 31:37.7 10:12/M
8 Lauren Fineman 650 43 105 32:03.9 10:20/M
9 Denise Nessmith Safety Harbor FL 176 43 116 32:35.0 10:31/M
10 Anne Shauan Palm Harbor FL 318 45 122 33:05.5 10:40/M
11 Melissa McLaughlin Odessa FL 119 48 124 33:12.9 10:43/M
12 Yvette Eudy Gibsonton FL 524 50 126 33:35.9 10:50/M
13 Andrea Rohm Riverview FL 519 48 131 33:52.7 10:55/M
14 Jennifer Daly Lithia FL 82 43 147 34:51.4 11:15/M
15 Kathy Herold Saint Petersburg FL 482 44 153 35:05.4 11:19/M
16 Nancy McElmurry Lutz FL 610 45 170 36:46.5 11:52/M
17 Jenna Urban Simi Valley CA 303 44 171 36:46.8 11:52/M
18 Candace Gray Seminole FL 151 50 188 37:18.8 12:02/M
19 Cheryl-Lynn Dausch Brandon FL 78 47 210 38:24.1 12:23/M
20 Kelly Overfield Tampa FL 255 49 213 38:30.3 12:25/M
21 Lisa Villegas Tampa FL 602 50 217 38:38.1 12:28/M
22 Megan Ditizio Tampa FL 268 44 224 39:01.9 12:35/M
23 Cathy Jooste Tampa FL 641 43 227 39:16.4 12:40/M
24 Julie Laird Tampa FL 633 49 236 39:57.3 12:53/M
25 Rachel Rogers Lakeland FL 166 45 239 40:15.9 12:59/M
26 Kathy Chipelo Brooksville FL 16 49 254 41:39.1 13:26/M
27 Ashley Harris Sarasota FL 215 43 278 43:46.3 14:07/M
28 Chiara Brandon Ruskin FL 169 48 282 44:02.5 14:12/M
29 Melissa Roman Lithia FL 615 44 284 44:06.1 14:14/M
30 Jennifer Shannon Tampa FL 292 44 287 44:40.0 14:25/M
31 Amy Pinsky Wesley Chapel FL 514 50 288 44:40.9 14:25/M
32 Jorayn Lundy San Diego CA 299 43 291 45:06.2 14:33/M
33 Cathy Yarbrough Brower Brandon FL 161 46 300 45:34.1 14:42/M
34 Joyce Martin Tampa FL 99 50 303 46:04.4 14:52/M
35 Penny Little Riverview FL 19 43 332 48:14.3 15:34/M
36 Sheri Shrader Apollo Beach FL 97 45 333 48:14.4 15:34/M
37 Kelly Wisneski Lithia FL 87 43 358 49:33.0 15:59/M
38 Jami George Valrico FL 559 43 361 49:49.6 16:04/M
39 Heidi Capozza Valrico FL 76 48 362 49:49.6 16:04/M
40 Deborah Skinner Tampa FL 385 50 377 51:22.9 16:34/M
41 Brenda Hanson Brandon FL 476 50 389 51:58.5 16:46/M
42 Nancy Thapaliya New Port Richey FL 62 44 392 52:06.9 16:48/M
43 Kelly Webb Plant City FL 369 48 399 53:00.0 17:06/M
44 Dolores Ramirez Tampa FL 455 45 401 53:15.5 17:11/M
45 Deborah Stewart New Port Richey FL 312 45 405 54:03.0 17:26/M
46 Chantel Smith Brooksville FL 550 46 415 54:57.5 17:44/M
47 Karen Berlin Tampa FL 623 46 423 55:46.5 17:59/M
48 Kim Price Tampa FL 378 47 433 57:22.1 18:30/M
49 Sharon Benchoff Wesley Chapel FL 381 47 443 57:58.4 18:42/M
50 Michelle Fancher Apollo Beach FL 481 47 445 58:00.8 18:43/M
51 Susan Hodge Land O Lakes FL 222 46 450 58:18.4 18:48/M
52 Alexis Campbell Land O Lakes FL 443 44 451 58:25.2 18:51/M
53 Suzette Phillips Lutz FL 137 48 467 59:10.0 19:05/M
54 Sharon Farley Largo FL 440 50 473 59:29.1 19:11/M
55 Daphne Perrone Land O Lakes FL 224 50 476 1:00:05.0 19:23/M
56 Dawn Jackson Plant City FL 416 50 485 1:00:42.6 19:35/M
57 Billy Harbick Dover FL 413 46 486 1:00:42.8 19:35/M
58 Jennifer Suttmiller Valrico FL 160 46 487 1:00:45.6 19:36/M
59 Diane Masiello Valrico FL 284 44 511 1:02:30.5 20:10/M
60 Megan Rog Valrico FL 148 46 512 1:02:30.9 20:10/M
61 Laura Cronk Tampa FL 565 50 519 1:03:19.7 20:25/M
62 Dena Noubleau Wesley Chapel FL 254 48 522 1:03:37.1 20:31/M
63 Ericka Armenia 645 47 524 1:04:04.2 20:40/M
64 Yolanda Rentz Parrish FL 374 45 528 1:05:37.6 21:10/M
65 Violet Taylor-Lewis Brandon FL 282 47 539 1:07:42.6 21:50/M
Top

Male 43 to 50

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Sean Pirone Tampa FL 350 46 23 23:50.2 7:41/M
2 Ronald Alanis Land O Lakes FL 569 48 30 25:07.0 8:06/M
3 Wayne Cornish Land O Lakes FL 28 50 48 27:41.4 8:56/M
4 Kevin Daly Lithia FL 81 50 74 29:40.7 9:34/M
5 Jason Fields Tampa FL 609 47 87 30:35.1 9:52/M
6 Devin Garrity Land O' Lakes FL 654 48 93 30:59.3 10:00/M
7 Todd Shauan Palm Harbor FL 319 46 123 33:05.6 10:40/M
8 Joy Letcher Riverview FL 425 49 148 34:51.5 11:15/M
9 Jon Vielhaber Brandon FL 250 45 161 35:50.2 11:34/M
10 Tim Valdes Tampa FL 606 45 173 36:49.8 11:53/M
11 Michael Pinsky Wesley Chapel FL 513 50 177 36:59.9 11:56/M
12 Steven Fineman 648 45 204 38:12.9 12:19/M
13 Steven Rehbaum Riverview FL 465 44 209 38:22.8 12:23/M
14 Jervy Villegas Tampa FL 196 49 231 39:33.6 12:45/M
15 Paul Oosterhouse Malone WI 13 46 242 40:38.7 13:06/M
16 Matthew Shannon FPO AP 458 48 290 44:57.4 14:30/M
17 Gary Bailey Riverview FL 40 43 342 48:50.8 15:45/M
18 Gregory Karch Brandon FL 212 48 409 54:41.0 17:38/M
19 Christopher Haggerty Wesley Chapel FL 442 43 453 58:27.4 18:51/M
Top

Female 51 to 60

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Claire Malczyk Saint Petersburg FL 557 58 60 28:18.7 9:08/M
2 Kimberly Takeuchi Tampa FL 300 52 67 29:20.6 9:28/M
3 Jennifer Wittick Franklin Square NY 335 51 72 29:35.6 9:33/M
4 Janet Nelson Tampa FL 471 55 78 29:59.3 9:40/M
5 Suzanne Jones Valrico FL 201 52 84 30:27.6 9:49/M
6 Kim Harcrow Tampa FL 346 53 92 30:55.4 9:58/M
7 Debi Surrett Indian Rocks Beach FL 328 57 95 31:06.1 10:02/M
8 Terrie Messier Tampa FL 187 59 107 32:07.8 10:22/M
9 Lillian Rideout Brandon FL 33 57 119 32:58.1 10:38/M
10 Cindy Salinsky Largo FL 193 56 130 33:39.8 10:51/M
11 Sarita Ledsome Crystal River FL 273 52 156 35:16.4 11:23/M
12 Jill Miller Tampa FL 98 52 160 35:49.1 11:33/M
13 Kelly Pratt Apollo Beach FL 114 53 164 36:18.1 11:43/M
14 Marie Borland Tampa FL 657 55 165 36:22.1 11:44/M
15 Linda Evans Tampa FL 41 53 174 36:51.5 11:53/M
16 Valentina Leavitt Tampa FL 631 56 185 37:12.9 12:00/M
17 Yolanda Villalobos Tampa FL 214 59 192 37:35.7 12:07/M
18 Michelle Shimberg Tampa FL 280 54 193 37:36.4 12:08/M
19 Emily Martinez Seffner FL 186 51 212 38:30.2 12:25/M
20 Rhonda Jackson Southfield MI 239 58 223 39:01.9 12:35/M
21 Nancy Falkenstein Saint Petersburg FL 638 54 233 39:38.2 12:47/M
22 Charlie Mercapo 643 53 240 40:16.2 12:59/M
23 Carleen Lester Tampa FL 226 55 249 41:28.0 13:23/M
24 Charlene Drake Brandon FL 345 52 253 41:38.5 13:26/M
25 Ilene Beer Land O'Lakes FL 338 54 257 41:44.2 13:28/M
26 Susan Vertullo Palm Harbor FL 298 57 258 41:47.1 13:29/M
27 Penny Fewell Brandon FL 185 55 267 42:21.5 13:40/M
28 Elonda Zinge Seminole FL 475 53 269 42:32.4 13:43/M
29 Donna Marabella Tampa FL 117 53 280 43:56.8 14:10/M
30 Kim Goldberg Seminole FL 445 59 285 44:37.5 14:24/M
31 Susan Hicks New Port Richey FL 636 56 289 44:43.7 14:25/M
32 Sandra Fox Wesley Chapel FL 200 53 295 45:16.1 14:36/M
33 Annita Nall Tampa FL 8 58 308 46:12.0 14:54/M
34 Melanie Smith 490 51 313 46:45.5 15:05/M
35 Jerri Cobine Tampa FL 118 55 326 47:32.8 15:20/M
36 Christine Swahn Tampa FL 470 52 354 49:27.4 15:57/M
37 Bernice Lee Tampa FL 77 59 363 49:50.9 16:05/M
38 Josephine Ang Saint Petersburg FL 473 53 367 50:08.4 16:10/M
39 Brittaney Hood Tampa FL 372 51 372 50:40.3 16:21/M
40 Jennifer Hood Tampa FL 371 51 373 50:40.4 16:21/M
41 Marleny Rodriguez Riverview FL 529 58 376 51:18.0 16:33/M
42 Peggy Dlugozima Saint Petersburg FL 435 58 381 51:37.5 16:39/M
43 Teresa Mirch Hudson FL 446 51 384 51:51.8 16:44/M
44 Sharon Cooper Utica MI 60 56 387 51:55.1 16:45/M
45 Patricia Welch Tampa FL 329 58 397 52:35.9 16:58/M
46 Stephanie Thomas Palm Harbor FL 96 59 416 55:23.0 17:52/M
47 Sheri Law Riverview FL 489 53 418 55:25.0 17:53/M
48 Susan Phillips Land O Lakes FL 6 51 421 55:35.4 17:56/M
49 Tammy Craig Lutz FL 479 51 424 55:48.7 18:00/M
50 Neicy Showers Gibsonton FL 480 51 425 55:49.0 18:00/M
51 Elizabeth Moore Tampa FL 462 51 427 56:33.0 18:15/M
52 Joan Arnone Tampa FL 104 51 441 57:56.8 18:41/M
53 Gail Clanton Riverview FL 428 53 458 58:38.5 18:55/M
54 Lori Quinn Valrico FL 576 51 479 1:00:15.7 19:26/M
55 Valerie Harmon Tampa FL 407 54 500 1:01:17.4 19:46/M
56 Kim McCracken Brandon FL 422 58 505 1:02:14.8 20:05/M
57 Susan Detimmerman Riverview FL 453 54 531 1:05:58.2 21:17/M
58 Leslie Young Tampa FL 228 51 533 1:06:10.4 21:21/M
59 Kimberly Lewis Tampa FL 658 59 538 1:07:31.4 21:47/M
60 Linda Rawles Dundee FL 24 56 548 1:11:51.7 23:11/M
61 Danna Crawford Ocala FL 661 56 554 1:13:40.7 23:46/M
62 Marcella Johnson Seffner FL 368 60 555 1:14:42.0 24:06/M
63 Denise Hoffmann Ocala FL 167 59 559 1:20:18.1 25:54/M
Top

Male 51 to 60

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Terry Siggins 274 53 16 22:32.1 7:16/M
2 Alex Ramirez Tampa FL 528 59 22 23:47.7 7:40/M
3 Rick Harcrow Tampa FL 348 59 64 28:29.5 9:11/M
4 Patrick Messier Tampa FL 426 59 106 32:07.6 10:22/M
5 Jim Warner Tampa FL 352 52 115 32:33.3 10:30/M
6 William McLaughlin Land O Lakes FL 355 53 120 32:59.5 10:38/M
7 Stanley Spencer Jr Riverview FL 564 52 121 33:03.7 10:40/M
8 Jim Gray Seminole FL 152 58 127 33:36.7 10:50/M
9 Ric Rohm Riverview FL 518 52 132 33:52.7 10:55/M
10 Carlos Rodgers Wimauma FL 523 59 211 38:25.8 12:24/M
11 Randall Leavitt Tampa FL 632 56 273 43:13.1 13:56/M
12 Mike Kushner Seminole FL 444 59 286 44:38.1 14:24/M
13 Freddie Williams Tampa FL 545 51 310 46:23.0 14:58/M
14 Lucio Rodriguez Riverview FL 530 57 347 49:15.8 15:53/M
15 Robert Dlugozima Saint Petersburg FL 436 58 382 51:38.0 16:39/M
16 Chris Hanson Brandon FL 477 55 390 51:58.8 16:46/M
17 Tim Cooper Utica MI 61 59 393 52:08.8 16:49/M
18 Danny Rains Tampa FL 437 55 403 53:54.9 17:23/M
19 Anthony Thomas Palm Harbor FL 391 60 417 55:23.2 17:52/M
20 Matthew Fournier Tampa FL 463 52 428 56:33.4 18:15/M
Top

Female 61 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Elizabeth Ann Canton Tampa FL 486 67 128 33:37.4 10:51/M
2 Santa Noriega Tampa FL 49 68 150 34:53.1 11:15/M
3 Judy Wichterman Tampa FL 271 66 263 42:13.6 13:37/M
4 Nancy Price Tampa FL 135 63 352 49:24.1 15:56/M
5 Jane Whelton Tampa FL 457 69 353 49:25.8 15:56/M
6 Julia Alvarez Tampa FL 485 61 366 50:07.2 16:10/M
7 Cecile Mirch Hudson FL 439 67 385 51:52.1 16:44/M
8 Sally Barclay Wesley Chapel FL 370 64 394 52:19.4 16:53/M
9 Teresa Galligan Valrico FL 627 61 404 53:56.3 17:24/M
10 Carolann Tobin Wesley Chapel FL 382 75 444 57:58.6 18:42/M
11 Padmini McCrary St Petersburg FL 613 63 465 59:08.7 19:05/M
12 Jane Suttmiller Valrico FL 448 62 488 1:00:46.1 19:36/M
13 Barbara Hammerle Valrico FL 207 74 489 1:00:46.4 19:36/M
14 Sherrell Burkett Valrico FL 430 61 497 1:01:03.8 19:42/M
15 Christine Davison Saint Petersburg FL 379 62 506 1:02:14.8 20:05/M
16 Sandy Schweitzer Tampa FL 400 65 510 1:02:19.8 20:06/M
17 Debbie Fulchino Odessa FL 390 63 517 1:03:04.9 20:21/M
18 Kim Bruno Tampa FL 397 63 542 1:10:19.7 22:41/M
19 Anna Murgado Oldsmar FL 398 86 543 1:10:20.5 22:41/M
20 Rosa Johnson Seffner FL 373 87 557 1:14:44.3 24:06/M
21 Bernice Castellana Tampa FL 634 68 558 1:15:40.6 24:25/M
Top

Male 61 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Total Time Pace
1 Larry Jamieson Sarasota FL 93 68 27 24:37.1 7:56/M
2 Ed Warwick Tampa FL 508 62 91 30:50.3 9:57/M
3 Patrick McKeefery Tampa FL 145 64 138 34:12.8 11:02/M
4 Jack Stone Tampa FL 501 65 196 37:56.8 12:14/M
5 Albert Hernandez Tampa FL 331 69 228 39:18.0 12:41/M
6 Dawson Davids Largo FL 103 63 323 47:19.5 15:16/M
7 Steve Martinez Brandon FL 366 63 438 57:42.3 18:37/M
8 Harold McCrary St Petersburg FL 614 62 464 59:08.7 19:05/M
9 Roland Morito Lutz FL 139 68 475 59:31.2 19:12/M
10 Tom Floyd Tampa FL 401 69 513 1:02:52.6 20:17/M