Kettle Krush 5k

Overall Finish List

January 07, 2017


Results By Domenic & Mike for

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Christian Kondor Seminole FL 190 17 M 1 Top Fin 16:43.3 16:43.3 5:24/M
2 John Robida Clearwater FL 186 36 M 1 35-39 17:17.1 17:17.5 5:35/M
3 Eric Oliva Clearwater FL 187 30 M 1 30-34 17:35.6 17:35.9 5:40/M
4 Matthew Wohlwend Saint Petersburg FL 169 16 M 1 15-19 17:45.1 17:45.1 5:44/M
5 Bryce Burt Saint Petersburg FL 212 16 M 2 15-19 18:01.3 18:01.3 5:49/M
6 Jeff Hurd Largo FL 188 44 M 1 Top Fin 19:25.2 19:25.8 6:16/M
7 Alex Florillo St. Petersburg FL 182 15 M 3 15-19 19:59.9 20:03.2 6:28/M
8 Stephan Rudderham Saint Petersburg FL 192 19 M 4 15-19 20:40.6 20:41.5 6:40/M
9 Caroline Condon Saint Petersburg FL 214 24 F 1 Top Fin 20:42.8 20:43.3 6:41/M
10 Tommy Hilliard Pinellas Park FL 62 19 M 5 15-19 20:49.1 20:49.1 6:43/M
11 John Doyle Clearwater FL 218 43 M 1 40-44 20:54.6 20:55.8 6:45/M
12 Brian Crandall Seminole FL 174 39 M 2 35-39 20:54.3 20:58.0 6:46/M
13 Christopher Anderson Pinellas Park FL 156 38 M 3 35-39 21:11.2 21:13.8 6:51/M
14 Juan Garzon Kissimmee FL 92 12 M 1 11-14 21:33.4 21:33.4 6:57/M
15 Daniel Smith St. Petersburg FL 181 42 M 2 40-44 21:35.8 21:39.2 6:59/M
16 Andrew Joswiak St. Petersburg FL 120 37 M 4 35-39 21:40.9 21:45.2 7:01/M
17 Kim Donaldson St Petersburg FL 118 55 F 1 Top Fin 21:54.5 21:56.0 7:05/M
18 Bryan McGuire St Petersburg FL 98 51 M 1 Top Fin 22:19.9 22:21.5 7:13/M
19 Charlie Eggimann St Petersburg FL 90 9 M 1 1-10 22:22.3 22:26.5 7:14/M
20 Bobby Eggimann St Petersburg FL 89 42 M 3 40-44 22:23.6 22:27.3 7:15/M
21 Christina Alba Gainesville CO 93 41 F 1 40-44 22:31.4 22:34.0 7:17/M
22 Stephen Ogburn St. Petersburg FL 80 42 M 4 40-44 22:32.8 22:37.1 7:18/M
23 Ken Charleston St Petersbrg FL 102 44 M 5 40-44 22:39.4 22:41.3 7:19/M
24 James Condon Saint Petersburg FL 213 16 M 6 15-19 22:56.6 22:57.7 7:24/M
25 Lindsey Knapp St Petersburg FL 153 26 F 1 25-29 22:55.0 23:08.3 7:28/M
26 Billy Audonaras Saint Petersburg FL 217 39 M 5 35-39 23:07.0 23:12.6 7:29/M
27 Sean Staffieri Saint Petersburg FL 110 34 M 2 30-34 23:20.6 23:23.6 7:33/M
28 Jeffrey Hall Clearwater FL 196 50 M 1 50-54 23:38.1 23:43.1 7:39/M
29 Lili Speth Mount Vernon NY 216 47 F 1 45-49 23:54.2 23:56.9 7:43/M
30 Andrew Widhalm Palmetto FL 63 44 M 6 40-44 24:04.9 24:07.4 7:47/M
31 Jackie Doucette Largo FL 161 55 F 1 Top Fin 24:15.1 24:20.2 7:51/M
32 Dan Dollar Saint Petersburg FL 5 35 M 6 35-39 24:30.1 24:33.0 7:55/M
33 Nathaniel Stenke St. Petersburg FL 175 13 M 2 11-14 24:35.5 24:36.4 7:56/M
34 Kevin Deleeuw Seminole FL 211 39 M 7 35-39 24:28.6 24:36.7 7:56/M
35 Harold Simpson Leesburg FL 77 52 M 2 50-54 24:40.1 24:41.1 7:58/M
36 Grace Fernerda Saint Petersburg FL 197 10 F 1 1-10 24:48.8 24:53.6 8:02/M
37 Amy Burton St. Pete Beach FL 137 45 F 2 45-49 24:49.6 24:54.7 8:02/M
38 Hayley Brahm St Petersburg FL 184 20 F 1 20-24 24:58.7 24:59.0 8:04/M
39 Elizabeth Vigrass St. Petersburg FL 128 17 F 1 15-19 25:08.8 25:20.9 8:10/M
40 George Labanca Clearwater FL 109 61 M 1 60-64 25:29.9 25:31.9 8:14/M
41 Julia Mularoni St Petersburg FL 167 10 F 2 1-10 25:28.2 25:32.3 8:14/M
42 Anthony Presley Saint Petersburg FL 13 45 M 1 45-49 25:42.6 25:45.6 8:18/M
43 Miguel Rivera St. Petersburg FL 158 51 M 3 50-54 25:46.1 25:49.6 8:20/M
44 Lisa Casey Largo FL 74 46 F 3 45-49 26:11.9 26:18.6 8:29/M
45 Randy Collins Seminole FL 84 47 M 2 45-49 26:12.1 26:18.9 8:29/M
46 Joanne Ryan Morristown NJ 31 52 F 1 50-54 26:19.5 26:34.1 8:34/M
47 Abby Clements Pinellas Park FL 176 11 F 1 11-14 26:31.4 26:36.5 8:35/M
48 Jay Deaton St Petersburg FL 3 59 M 1 55-59 26:37.5 26:37.5 8:35/M
49 Graham Zediker Clearwater FL 51 34 M 3 30-34 26:36.7 26:40.0 8:36/M
50 Katia Govindin Seattle WA 162 41 F 2 40-44 27:00.7 27:06.7 8:45/M
51 Edward Maldonado Saint Petersburg FL 154 32 M 4 30-34 26:54.9 27:08.0 8:45/M
52 Lisa Farmer Seminole FL 19 34 F 1 30-34 26:54.9 27:10.9 8:46/M
53 Lawrence Burke Saint Petersburg FL 73 58 M 2 55-59 27:15.3 27:21.7 8:49/M
54 Steven Ross St Petersburgh FL 155 46 M 3 45-49 27:18.8 27:24.3 8:50/M
55 Warren Wheeler St.petersburg FL 1 68 M 1 65-69 27:23.2 27:25.6 8:51/M
56 Austin Gavern Saint Pete Beach FL 34 16 M 7 15-19 27:28.6 27:29.9 8:52/M
57 Karen Scarpinato Seminole FL 38 61 F 1 60-64 27:27.5 27:33.1 8:53/M
58 Judy Bean Saint Petersburg FL 71 49 F 4 45-49 27:34.5 27:56.1 9:01/M
59 Trinity Uhrmacher St. Petersburg FL 82 9 F 3 1-10 27:56.5 28:01.5 9:02/M
60 Taylor Mularoni St Petersburg FL 168 8 F 4 1-10 27:57.8 28:02.0 9:03/M
61 Arthur Paula Tampa FL 47 46 M 4 45-49 28:05.4 28:11.7 9:05/M
62 Diverson Tretmont Saint Petersburg FL 193 26 M 1 25-29 28:18.7 28:22.9 9:09/M
63 Ben McCarthy Dunedin FL 67 38 M 8 35-39 28:10.2 28:27.0 9:11/M
64 Katie Holtgrewe St. Petersburg FL 91 31 F 2 30-34 28:22.1 28:33.6 9:13/M
65 Ben Vinson Jr. Tampa FL 220 36 M 9 35-39 28:28.9 28:39.1 9:15/M
66 Reyna Ybanez Saint Petersburg FL 12 34 F 3 30-34 28:37.5 28:45.7 9:16/M
67 Charlie Farrell St. Pete Beach FL 183 12 M 3 11-14 28:52.2 28:58.9 9:21/M
68 Sean Luckey St. Petersburg FL 134 11 M 4 11-14 28:33.7 28:58.9 9:21/M
69 Crera Fernerda Saint Petersburg FL 189 10 F 5 1-10 28:56.1 29:00.8 9:21/M
70 Courtney Poullas Youngstown OH 151 30 F 4 30-34 28:56.4 29:02.7 9:22/M
71 Ariel Kanaby Madeira Beach FL 106 23 F 2 20-24 28:58.3 29:07.2 9:24/M
72 Michael Kanaby Madeira Beach FL 104 43 M 7 40-44 28:58.7 29:07.7 9:24/M
73 Georgia Meehan St. Petersburg FL 191 16 F 2 15-19 29:06.0 29:12.0 9:25/M
74 Ami Kanaby Madeira Beach FL 103 45 F 5 45-49 29:08.8 29:17.7 9:27/M
75 Alison Crippin Saint Petersburg FL 116 46 F 6 45-49 29:12.3 29:37.6 9:33/M
76 Nicole Murphy St. Petersburg FL 85 40 F 3 40-44 29:32.4 29:43.8 9:35/M
77 James Massie Clearwater FL 2 52 M 4 50-54 29:44.0 29:45.9 9:36/M
78 Marta Portillo St. Petersburg FL 171 38 F 1 35-39 29:44.4 29:55.5 9:39/M
79 Betty McNelis Saint Petersburg FL 4 50 F 2 50-54 29:56.3 30:04.3 9:42/M
80 Audrey McGuckin St Petersburgh FL 166 50 M 5 50-54 29:59.9 30:05.6 9:42/M
81 William McQueen St.petersburg FL 87 55 M 3 55-59 29:54.9 30:06.5 9:43/M
82 Nicole Bell St. Petersburg FL 86 25 F 2 25-29 30:03.5 30:14.8 9:45/M
83 John Vella Pinellas Park FL 131 60 M 2 60-64 29:57.4 30:17.0 9:46/M
84 David Prough Jackson MI 111 56 M 4 55-59 29:58.1 30:17.1 9:46/M
85 Kim Saylor St. Petersburg FL 127 51 F 3 50-54 30:05.5 30:24.7 9:48/M
86 Hannah Lehman St. Petersburg FL 172 26 F 3 25-29 30:26.7 30:31.1 9:51/M
87 Leah Burkett St Petersburg FL 112 30 F 5 30-34 30:13.5 30:33.6 9:51/M
88 Julie Leasure Palm Harbor FL 21 36 F 2 35-39 30:22.7 30:37.7 9:53/M
89 Jennifer Mills Tampa FL 55 33 F 6 30-34 30:28.3 30:38.1 9:53/M
90 Laura Bemis St. Petersburg FL 17 23 F 3 20-24 30:40.6 30:56.1 9:59/M
91 Elaine Mancuso Kenneth City FL 54 45 F 7 45-49 31:12.7 31:16.3 10:05/M
92 Raymond Willis Saint Petersburg FL 201 50 M 6 50-54 31:28.0 31:50.9 10:16/M
93 Sarah Shelden Dunedin FL 117 31 F 7 30-34 31:58.4 32:16.5 10:25/M
94 Alison Link St Petersburg FL 148 28 F 4 25-29 32:00.9 32:16.8 10:25/M
95 Christopher Quintana Pittsburgh PA 53 33 M 5 30-34 32:00.2 32:18.0 10:25/M
96 Kaelyn Foubister St. Petersburg FL 133 8 F 6 1-10 31:59.8 32:22.4 10:26/M
97 Raymond Howell Tampa FL 6 45 M 5 45-49 32:58.0 33:16.6 10:44/M
98 David Ridenour Wabash IN 115 78 M 1 75-79 33:03.9 33:18.2 10:45/M
99 Mandy Luckey St. Petersburg FL 136 8 F 7 1-10 32:59.1 33:21.3 10:45/M
100 Amanda Kinderman Tampa FL 46 31 F 8 30-34 33:47.3 33:53.3 10:56/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
101 Clayton Vigrass St. Petersburg FL 129 49 M 6 45-49 34:17.9 34:30.6 11:08/M
102 Olivia Alagood St. Petersburg FL 180 15 F 3 15-19 34:19.2 34:33.6 11:09/M
103 Marygrace Vigrass St. Petersburg FL 179 15 F 4 15-19 34:19.2 34:33.9 11:09/M
104 Marybeth Langel St. Petersburg FL 126 50 F 4 50-54 34:10.5 34:38.7 11:10/M
105 Deborah Rosensteel Clearwater FL 132 48 F 8 45-49 34:15.3 34:44.0 11:12/M
106 Shannon Luckey St. Petersburg FL 135 46 F 9 45-49 34:30.8 34:55.3 11:16/M
107 Michele Mollard Saint Petersburg FL 20 49 F 10 45-49 34:42.4 34:58.4 11:17/M
108 Annie Ryan St Petersburg FL 119 68 F 1 65-69 35:02.6 35:10.3 11:21/M
109 Willis Ridenour Largo FL 69 82 M 1 80-99 35:36.6 35:52.1 11:34/M
110 Dan Skura Lutz FL 94 49 M 7 45-49 36:27.4 36:34.6 11:48/M
111 Meggan Bean Saint Petersburg FL 72 17 F 5 15-19 36:20.1 36:41.0 11:50/M
112 Jenni Rom Madison GA 18 48 F 11 45-49 36:25.9 36:42.1 11:50/M
113 Cliff Rebelo Dunedin FL 157 36 M 10 35-39 36:31.6 36:44.0 11:51/M
114 Noelle Dutill Pinellas Park FL 108 48 F 12 45-49 36:39.8 36:58.9 11:55/M
115 Joy Ashton St Petersburg FL 101 59 F 1 55-59 36:50.2 37:02.2 11:57/M
116 Kim Heagy Saint Petersburg FL 50 48 F 13 45-49 36:52.0 37:19.6 12:02/M
117 Urvashi Patel St. Petersburg FL 219 42 F 4 40-44 37:07.4 37:23.6 12:04/M
118 Sherrie Deaton Saint Petersburg FL 35 50 F 5 50-54 37:18.8 37:35.4 12:07/M
119 Nikki Schmid Saint Petersbrug FL 65 42 F 5 40-44 37:11.3 37:37.1 12:08/M
120 Dylan Frattino Saint Petersburg FL 194 14 M 5 11-14 37:32.6 37:47.9 12:11/M
121 Don Stjacques St. Pete Beach FL 26 59 M 5 55-59 37:45.1 37:59.0 12:15/M
122 Latisha Cooper Lorton VA 97 40 F 6 40-44 37:47.4 38:05.2 12:17/M
123 Angela Thompson Tampa FL 96 52 F 6 50-54 37:47.4 38:05.3 12:17/M
124 Bridget McCarthy Dunedin FL 68 43 F 7 40-44 39:03.5 39:21.5 12:42/M
125 Rachel McAlexander Riverview FL 195 29 F 5 25-29 39:21.7 39:38.3 12:47/M
126 Christy Demary Brandon FL 147 35 F 3 35-39 39:20.6 39:38.4 12:47/M
127 Melissa Anderson Clearwater FL 149 44 F 8 40-44 39:53.6 40:01.5 12:55/M
128 John Anderson Clearwater FL 150 46 M 8 45-49 39:54.9 40:02.3 12:55/M
129 Lydia Zimmerman-Crumbaugh Gulfport FL 42 28 F 6 25-29 39:45.1 40:03.4 12:55/M
130 Jay Fulmer Clearwater FL 123 36 M 11 35-39 39:56.2 40:13.7 12:58/M
131 Mary Lomberk Clearwater FL 79 29 F 7 25-29 40:52.2 41:04.8 13:15/M
132 Chanelle Parthemer Lutz FL 15 37 F 4 35-39 42:00.5 42:10.4 13:36/M
133 Roben Steradow 215 50 F 7 50-54 42:00.9 42:11.0 13:36/M
134 Polly Horne St. Petersburg FL 28 64 F 2 60-64 42:21.0 42:38.6 13:45/M
135 Quisana Turner Largo FL 144 46 F 14 45-49 43:26.2 43:36.6 14:04/M
136 Chrystal Bolle Clearwater FL 145 36 F 5 35-39 43:28.0 43:37.6 14:04/M
137 Robert Turner Largo FL 146 49 M 9 45-49 43:27.1 43:37.6 14:04/M
138 Rachel Seaton Tampa FL 185 31 F 9 30-34 43:46.1 43:56.8 14:10/M
139 Jennifer Barley St. Petersburg FL 30 49 F 15 45-49 43:50.2 44:05.6 14:13/M
140 David Harmon Orlando FL 24 48 M 10 45-49 44:11.4 44:20.0 14:18/M
141 Krista Gissing Sarasota FL 25 29 F 8 25-29 44:11.0 44:20.0 14:18/M
142 Vicky Hopper St Petersburg FL 40 41 F 9 40-44 44:17.1 44:39.0 14:24/M
143 Sue Ridenour Wabash IN 114 71 F 1 70-74 44:18.0 44:45.2 14:26/M
144 Janice Ridenour Largo FL 70 73 F 2 70-74 44:20.6 44:47.0 14:27/M
145 Isabel Sanchez Saint Petersburg FL 159 8 F 8 1-10 46:02.3 46:16.4 14:55/M
146 Timothy Lomberk Clearwater FL 78 30 M 6 30-34 46:07.7 46:20.4 14:57/M
147 Rose Robbins Saint Petersburg FL 160 44 F 10 40-44 46:06.9 46:20.9 14:57/M
148 Cole Barnes Saint Petersburg FL 177 8 M 2 1-10 45:54.1 46:21.4 14:57/M
149 Greg Barnes Saint Petersburg FL 178 41 M 8 40-44 45:55.1 46:21.8 14:57/M
150 Phillip Hann Saint Petersburg FL 121 46 M 11 45-49 46:25.5 46:38.0 15:03/M
151 Connor Hann St Pete FL 122 8 M 3 1-10 46:25.9 46:38.6 15:03/M
152 Cindy Huntley Treasure Island FL 170 50 F 8 50-54 47:11.3 47:38.0 15:22/M
153 Babetta Popoff Tampa FL 81 44 F 11 40-44 47:22.4 47:43.0 15:24/M
154 Louis Popoff Tampa FL 95 44 M 9 40-44 47:22.7 47:43.2 15:24/M
155 Maryann Crawley Redington Beach FL 173 46 F 16 45-49 47:55.9 48:05.1 15:31/M
156 Kelly Elkins New Port Richey FL 48 40 F 12 40-44 47:55.7 48:05.2 15:31/M
157 Alex Peterson Clearwater FL 60 9 M 4 1-10 48:12.8 48:12.8 15:33/M
158 Michael Peterson Clearwater FL 59 37 M 12 35-39 48:33.0 48:33.0 15:40/M
159 Debbie Lockamon Clearwater FL 58 39 F 6 35-39 48:38.3 48:38.3 15:41/M
160 Kristin Minkemann Clearwater FL 56 47 F 17 45-49 48:38.3 48:38.3 15:41/M
161 Patricia Roesch St. Petersburg FL 52 60 F 3 60-64 54:59.1 54:59.1 17:44/M