Run for Purpose

Overall Finish List

April 22, 2017


Results By Val & Dean for
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
1 Nicholas Orozco Lutz FL 129 21 M 1 Top Fin 1 19:26.7 6:16/M
2 Charles Schauer Treasure Island FL 243 42 M 1 40-49 1 19:30.0 6:17/M
3 Nicholas Campisi Temple Terrace FL 87 22 M 1 20-29 1 20:00.1 6:27/M
4 Joe Torzok Tampa FL 235 49 M 2 40-49 1 20:28.3 6:36/M
5 Kirkland Crocker Brandon FL 220 25 M 2 20-29 1 21:26.7 6:55/M
6 Catherine Taylor Pravia Guaynabo PR 127 24 F 1 Top Fin 1 21:59.7 7:05/M
7 Scot Davis Seffner FL 224 44 M 3 40-49 1 22:22.6 7:13/M
8 Riley Odekirk Fond Du Lac WI 157 17 M 1 13-19 1 22:32.9 7:16/M
9 Peter John Ballentine Venice FL 241 54 M 1 50-59 1 22:53.3 7:23/M
10 John Boelhower Seffner FL 103 48 M 4 40-49 1 23:20.7 7:32/M
11 Robert Hite Tampa FL 82 25 M 3 20-29 1 23:59.3 7:44/M
12 Matthew Gregoire Tampa FL 80 25 M 4 20-29 1 24:44.2 7:59/M
13 Sherry Anastasi Tampa FL 153 32 F 1 30-39 1 25:11.7 8:07/M
14 Christina Messier Tampa FL 36 33 F 2 30-39 1 25:12.8 8:08/M
15 Michael McKendry Pinellas Park FL 191 32 M 1 30-39 1 26:42.8 8:37/M
16 Kelly Gratt Riverview FL 185 35 F 3 30-39 1 27:10.1 8:46/M
17 Jose Perez Tampa FL 145 41 M 5 40-49 1 27:41.3 8:56/M
18 Caitlin Woodruff Tampa FL 162 25 F 1 20-29 1 27:42.7 8:56/M
19 Sami Faraj Valrico FL 170 19 M 2 13-19 1 27:59.3 9:02/M
20 Cindy Cook Tampa FL 204 45 F 1 40-49 1 28:13.9 9:06/M
21 Ruel Forbes Tampa FL 178 45 M 6 40-49 1 28:24.1 9:10/M
22 Andre McCalla St. Petersburg FL 99 38 M 2 30-39 1 28:54.4 9:19/M
23 Vanessa Gonzalez Riverview FL 232 27 F 2 20-29 1 29:03.3 9:22/M
24 Ricki Gonzalez Riverview FL 233 28 M 5 20-29 1 29:03.5 9:22/M
25 Nicole Wong Tampa FL 114 34 F 4 30-39 1 29:06.7 9:23/M
26 Candy Lander Indpls IN 151 59 F 1 50-59 1 29:11.0 9:25/M
27 Kathleen Van Sickler St. Petersburg FL 148 33 F 5 30-39 1 29:15.8 9:26/M
28 Jennifer Mascola Land O Lakes FL 173 49 F 2 40-49 1 29:24.2 9:29/M
29 Janet Lyle Tampa FL 248 59 F 2 50-59 1 29:26.8 9:30/M
30 Nathan Hubbard St Petersburg FL 67 14 M 3 13-19 1 29:40.9 9:34/M
31 Sami Faraj Valrico FL 171 19 M 4 13-19 1 29:56.8 9:39/M
32 Anita Vorlicek Tampa FL 189 24 F 3 20-29 1 30:15.4 9:45/M
33 Alex Miller Oxford CT 190 23 M 6 20-29 1 30:15.5 9:45/M
34 Lindsay Satkowski St Petersburg FL 41 29 F 4 20-29 1 30:16.9 9:46/M
35 Unknown Partic. 245 245 M 1 0- 0 1 30:20.7 9:47/M
36 Jorge Martinez Tampa FL 167 40 M 7 40-49 1 30:24.9 9:48/M
37 Estefania Severiche Tampa FL 166 24 F 5 20-29 1 30:29.1 9:50/M
38 Peggy Wise Seminole FL 146 64 F 1 60-69 1 30:29.4 9:50/M
39 Michelle Dattilio Sun City Center FL 32 43 F 3 40-49 1 30:29.9 9:50/M
40 David Dattilio Grantham NH 33 59 M 2 50-59 1 30:29.9 9:50/M
41 Evy Romero Saint Petersburg FL 199 34 F 6 30-39 1 30:30.6 9:50/M
42 Unknown Partic. 246 246 M 2 0- 0 1 30:34.9 9:52/M
43 Unknown Partic. 247 247 M 3 0- 0 1 30:35.0 9:52/M
44 Elsa Riley San Bernardino CA 221 35 F 7 30-39 1 30:57.2 9:59/M
45 Janet Nelson Tampa FL 130 55 F 3 50-59 1 31:13.8 10:04/M
46 Steven Prevatt Ruskin FL 86 50 M 3 50-59 1 31:15.7 10:05/M
47 Powell Robinson Tampa FL 72 45 M 8 40-49 1 31:25.4 10:08/M
48 Yvette Eudy Gibsonton FL 60 50 F 4 50-59 1 31:37.6 10:12/M
49 Jessica Guidry Lut FL 90 20 F 6 20-29 1 32:01.4 10:20/M
50 Christy Taylor Lutz FL 89 41 F 4 40-49 1 32:01.7 10:20/M
51 Wayne Taylor Lutz FL 88 43 M 9 40-49 1 32:02.0 10:20/M
52 Juan Caaricarte Tampa FL 250 30 M 3 30-39 1 32:05.3 10:21/M
53 Jodie Ellis Brandon FL 34 54 F 5 50-59 1 32:08.5 10:22/M
54 Jackie Dicerb Seffner FL 30 66 F 2 60-69 1 32:12.4 10:23/M
55 Jenna Garlington Tampa FL 5 24 F 7 20-29 1 32:33.5 10:30/M
56 Rani Muthukumar Tampa FL 69 41 F 5 40-49 1 32:46.0 10:34/M
57 Zenda Brantley Brandon FL 12 46 F 6 40-49 1 32:46.3 10:34/M
58 Tricia Cassette Wesley Chapel FL 236 52 F 6 50-59 1 32:47.1 10:35/M
59 Deborah Byer Tampa FL 131 57 F 7 50-59 1 32:48.4 10:35/M
60 Qui Phan Tampa FL 39 39 M 4 30-39 1 32:49.2 10:35/M
61 Joseph Signorino Tampa FL 46 39 M 5 30-39 1 32:56.0 10:37/M
62 Mariem Talavera Tampa FL 45 49 F 7 40-49 1 32:56.1 10:37/M
63 Rick Praitano Spring Hill FL 238 54 M 4 50-59 1 33:26.0 10:47/M
64 Charles Cornish Fond Du Lac WI 156 34 M 6 30-39 1 33:41.4 10:52/M
65 Claire Odekirk Fond Du Lac WI 159 14 F 1 13-19 1 33:42.0 10:52/M
66 Steven Malla Tampa FL 111 38 M 7 30-39 1 34:03.0 10:59/M
67 Frances Trotman Riverview FL 118 48 F 8 40-49 1 34:23.9 11:05/M
68 Marie Galea Largo FL 198 23 F 8 20-29 1 34:29.2 11:07/M
69 Andrew Ellis Brandon FL 43 48 M 10 40-49 1 34:31.3 11:08/M
70 Monika Bardzilauskaite St Petersburg FL 23 27 F 9 20-29 1 34:32.9 11:08/M
71 Cole Gipe Tampa FL 222 8 M 1 1-12 1 34:35.8 11:09/M
72 Jenna Urban Simi Valley CA 180 43 F 9 40-49 1 34:38.8 11:10/M
73 Shelley Odekirk Fond Du Lac WI 158 43 F 10 40-49 1 34:40.1 11:11/M
74 Britni Lavine Saint Petersburg FL 3 32 F 8 30-39 1 34:41.4 11:11/M
75 Sherry Chesser Jacksonville FL 152 53 F 8 50-59 1 34:49.4 11:14/M
76 Tracy Guida Tampa FL 184 42 F 11 40-49 1 35:01.2 11:18/M
77 Sarah Kurtright Pinellas Park FL 83 31 F 9 30-39 1 35:11.8 11:21/M
78 Unknown Partic. 244 244 M 4 0- 0 1 35:14.2 11:22/M
79 Mark Krautler Ruskin FL 176 44 M 11 40-49 1 35:23.8 11:25/M
80 Matthew Ulrich Tampa FL 122 43 M 12 40-49 1 35:51.1 11:34/M
81 Muhammad Falah Tampa FL 141 14 M 5 13-19 1 36:45.3 11:51/M
82 Malik Falah Tampa FL 142 12 M 2 1-12 1 36:47.6 11:52/M
83 Cara Fitzpatrick St. Petersburg FL 150 36 F 10 30-39 1 36:57.7 11:55/M
84 Trista Snook Tampa FL 123 45 F 12 40-49 1 36:58.7 11:55/M
85 Jorge Yanez Tampa FL 239 49 M 13 40-49 1 36:59.0 11:56/M
86 Colton Harkins Palm Harbor FL 94 28 M 7 20-29 1 37:54.1 12:14/M
87 Jill Harkins Palm Harbor FL 93 29 F 10 20-29 1 37:54.4 12:14/M
88 Hakem Abunda Tampa FL 231 29 M 8 20-29 1 37:55.1 12:14/M
89 Johanna Boelhower Seffner FL 102 47 F 13 40-49 1 37:59.2 12:15/M
90 Lexy Odekirk Fond Du Lac WI 155 22 F 11 20-29 1 38:08.4 12:18/M
91 Jessica Gonzalez Wesley Chapel FL 119 38 F 11 30-39 1 38:08.7 12:18/M
92 Unknown Partic. 228 228 M 5 0- 0 1 38:15.9 12:20/M
93 Diego Perez Tampa FL 143 11 M 3 1-12 1 38:17.8 12:21/M
94 Brian Hammes Fond Du Lac WI 219 67 M 1 60-69 1 38:35.6 12:27/M
95 Alexis Arnold Oldsmar FL 216 25 F 12 20-29 1 38:42.4 12:29/M
96 Lourdes Parada Tampa FL 203 44 F 14 40-49 1 38:56.4 12:34/M
97 Alexandra Lao Tampa FL 97 36 F 12 30-39 1 38:56.7 12:34/M
98 Deborah Garlington Fleming Island FL 4 52 F 9 50-59 1 39:19.0 12:41/M
99 Pat Gales East Falmouth MA 200 63 F 3 60-69 1 39:25.3 12:43/M
100 Tajuana Guy Valrico FL 105 49 F 15 40-49 1 39:25.9 12:43/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
101 Barrett True Windsor CT 15 80 M 1 70-99 1 39:28.1 12:44/M
102 Gianni Perez Tampa FL 144 13 M 6 13-19 1 39:36.0 12:46/M
103 Yaseen Elyaman Zephyrhills FL 110 15 M 7 13-19 1 39:39.0 12:47/M
104 Selsabeel Elyaman Las Vegas NV 108 29 F 13 20-29 1 39:39.1 12:47/M
105 Valarie Jiles St Petersburg FL 225 55 F 10 50-59 1 39:42.9 12:48/M
106 Idalya Flocken Apollo Beach FL 128 61 F 4 60-69 1 39:44.8 12:49/M
107 Tetecia Arayasolano Tampa FL 13 49 F 16 40-49 1 39:44.8 12:49/M
108 Joy Letcher Riverview FL 240 49 F 17 40-49 1 39:50.1 12:51/M
109 Shelley Odekirk Fond Du Lac WI 208 39 F 13 30-39 1 39:57.3 12:53/M
110 David Hammes Fond Du Lac WI 207 39 M 8 30-39 1 39:59.8 12:54/M
111 Carol Ann Merricks Odessa FL 116 43 F 18 40-49 1 40:02.8 12:55/M
112 Ebony Grigsby Tampa FL 91 36 F 14 30-39 1 40:33.3 13:05/M
113 Caroline Gipe Clearwater FL 223 38 F 15 30-39 1 41:00.5 13:14/M
114 Diane Ruiz Port Richey FL 115 51 F 11 50-59 1 41:21.4 13:20/M
115 William Messick Tampa FL 112 9 M 4 1-12 1 41:45.4 13:28/M
116 Yvette Anderson Temple Terrace FL 194 36 F 16 30-39 1 41:47.3 13:29/M
117 Mary Bowles Tampa FL 113 53 F 12 50-59 1 41:48.7 13:29/M
118 Fadwa Yousef Temple Terrace FL 249 45 F 19 40-49 1 41:58.7 13:32/M
119 Yasmeen Yousef Tampa FL 237 23 F 14 20-29 1 41:58.7 13:32/M
120 Cynthia Hunter Riverview FL 215 46 F 20 40-49 1 42:01.3 13:33/M
121 Stephanie Van Velzen Orlando FL 24 47 F 21 40-49 1 42:05.0 13:35/M
122 Stacey Kranendonk Tampa FL 35 28 F 15 20-29 1 42:13.5 13:37/M
123 Christian Cruz Riverview FL 179 31 M 9 30-39 1 42:24.0 13:41/M
124 Unknown Partic. 96 96 M 6 0- 0 1 43:06.8 13:54/M
125 Melanie Crawford Riverview FL 47 28 F 16 20-29 1 44:00.7 14:12/M
126 Ericka Rhoden Winter Haven FL 75 24 F 17 20-29 1 44:37.2 14:24/M
127 Patrice Hubbard St Petersburg FL 66 44 F 22 40-49 1 46:10.3 14:54/M
128 Krystal Donovan Clearwater FL 42 29 F 18 20-29 1 46:34.4 15:01/M
129 Diane Alceste Land O Lakes FL 186 38 F 17 30-39 1 47:39.7 15:22/M
130 Shannon McGuire Tampa FL 14 42 F 23 40-49 1 47:40.0 15:23/M
131 Eric Hopkins Tampa FL 234 32 M 10 30-39 1 49:07.1 15:51/M
132 Sabrina Hasan Lutz FL 137 27 F 19 20-29 1 49:30.9 15:58/M
133 Falasteen Falah Tampa FL 140 34 F 18 30-39 1 49:31.2 15:58/M
134 Serene Hasan Lutz FL 135 26 F 20 20-29 1 49:31.3 15:58/M
135 Rosetta Peacock Mango FL 48 43 F 24 40-49 1 49:32.0 15:59/M
136 Rusmieah Samad Tampa FL 139 30 F 19 30-39 1 49:32.2 15:59/M
137 Julee Hawkins Tampa FL 78 51 F 13 50-59 1 50:15.1 16:13/M
138 Cheryl Placke Tampa FL 154 56 F 14 50-59 1 50:15.4 16:13/M
139 Melinda Weeks Port Richey FL 76 44 F 25 40-49 1 50:22.8 16:15/M
140 Brady Moran Saint Petersburg FL 242 8 M 5 1-12 1 50:48.2 16:23/M
141 Claudette Carlan Zolfo Springs FL 147 70 F 1 70-99 1 50:48.2 16:23/M
142 Debby Duncan Valrico FL 57 53 F 15 50-59 1 51:49.0 16:43/M
143 Michelle Colesanti Valrico FL 58 61 F 5 60-69 1 51:54.6 16:45/M
144 Elisabeth Fee Valrico FL 50 53 F 16 50-59 1 51:55.1 16:45/M
145 Kimberly Velez Pinebrook NJ 63 40 F 26 40-49 1 51:55.3 16:45/M
146 Linda Wheat Tampa FL 26 52 F 17 50-59 1 52:11.1 16:50/M
147 Samantha Genske Tampa FL 8 36 F 20 30-39 1 52:11.7 16:50/M
148 Michael Condon Tampa FL 9 38 M 11 30-39 1 52:11.8 16:50/M
149 Kathleen Suchora Lithia FL 51 49 F 27 40-49 1 52:17.8 16:52/M
150 Kathy Douglas Valrico FL 64 56 F 18 50-59 1 52:18.5 16:52/M
151 Lyndsay Ruell Tampa FL 161 34 F 21 30-39 1 52:39.2 16:59/M
152 Jonathon Vanhamlin Tampa FL 117 30 M 12 30-39 1 52:40.1 16:59/M
153 Somoud Hamad Lutz FL 107 37 F 22 30-39 1 52:41.8 17:00/M
154 Nadia Hasan Tampa FL 202 45 F 28 40-49 1 52:42.3 17:00/M
155 Rema Hasan Lutz FL 136 46 F 29 40-49 1 52:42.3 17:00/M
156 Danny Rains Tampa FL 149 55 M 5 50-59 1 52:54.0 17:04/M
157 Susan Coates St Petersburg FL 101 56 F 19 50-59 1 53:03.8 17:07/M
158 Christopher Flynn Treasure Island FL 54 49 M 14 40-49 1 53:04.1 17:07/M
159 Mary Sandell Lamont FL 160 31 F 23 30-39 1 53:04.6 17:07/M
160 Stephanie Flynn Treasure Island FL 55 49 F 30 40-49 1 53:06.1 17:08/M
161 Jenn Coates Tallahasse FL 100 22 F 21 20-29 1 53:06.4 17:08/M
162 Lynn Moulthrop N.falmouth MA 206 76 F 2 70-99 1 53:26.4 17:14/M
163 Kayla Trenkamp Erlanger KY 183 25 F 22 20-29 1 53:30.4 17:15/M
164 Renee Dass Tampa FL 172 37 F 24 30-39 1 55:00.7 17:45/M
165 Louise Waters Tampa FL 177 36 F 25 30-39 1 55:01.1 17:45/M
166 Farrell Wilkerson Tampa FL 174 32 F 26 30-39 1 55:01.2 17:45/M
167 Kathy Peacock Lakeland FL 104 52 F 20 50-59 1 55:09.0 17:47/M
168 Patti Leonard Plant City FL 84 53 F 21 50-59 1 55:09.1 17:47/M
169 Linda Lartigue Fort Walton Beach FL 79 55 F 22 50-59 1 55:09.1 17:47/M
170 Kathleen Wilson Pinellas Park FL 81 52 F 23 50-59 1 55:09.9 17:47/M
171 Jane Behrens Venice FL 37 63 F 6 60-69 1 56:20.1 18:10/M
172 Brian Behrens Tampa FL 38 31 M 13 30-39 1 56:20.3 18:10/M
173 Michelle Nauert Valrico FL 56 51 F 24 50-59 1 56:38.7 18:16/M
174 Mary Barker Tampa FL 201 55 F 25 50-59 1 56:39.1 18:16/M
175 Dale Wozniak Valrico FL 49 63 F 7 60-69 1 56:56.6 18:22/M
176 Amber McDaniel Tampa FL 40 31 F 27 30-39 1 56:57.3 18:22/M
177 Carmen Jimenez Riverview FL 227 37 F 28 30-39 1 57:53.7 18:40/M
178 Dave Morrow Valrico FL 165 60 M 2 60-69 1 58:42.6 18:56/M
179 Angela Griffith Valrico FL 59 49 F 31 40-49 1 58:53.7 19:00/M
180 Karen Young Valrico FL 62 54 F 26 50-59 1 58:54.2 19:00/M
181 Sean Anderson Tampa FL 169 35 M 14 30-39 1 58:54.7 19:00/M
182 Jacqueline Adkins Valrico FL 181 56 F 27 50-59 1 58:55.0 19:00/M
183 Kristin Hawkins Tampa FL 121 23 F 23 20-29 1 59:06.0 19:04/M
184 Michael Launikitis Tampa FL 120 26 M 9 20-29 1 59:06.5 19:04/M
185 Catherine Heubusch Valrico FL 74 53 F 28 50-59 1 59:13.3 19:06/M
186 Nicole Heubusch Valrico FL 73 26 F 24 20-29 1 59:13.5 19:06/M
187 Kim Launikitis Valrico FL 126 55 F 29 50-59 1 59:25.7 19:10/M
188 Mandy Hawkins Lithia FL 124 27 F 25 20-29 1 59:30.7 19:12/M
189 Kyle Hawkins Lithia FL 125 27 M 10 20-29 1 59:31.0 19:12/M
190 Shirley Garrett Valrico FL 61 54 F 30 50-59 1 1:00:34.1 19:32/M
191 Barbara Ivan Valrico FL 77 55 F 31 50-59 1 1:00:34.3 19:32/M
192 Lynn Cowing Lithia FL 138 61 F 8 60-69 1 1:00:35.3 19:33/M
193 Menat Zihni Tampa FL 218 38 F 29 30-39 1 1:01:02.2 19:41/M
194 Todd Gross Dunedin FL 134 50 M 6 50-59 1 1:01:11.6 19:44/M
195 Roger Roscoe New Port Richey FL 19 50 M 7 50-59 1 1:01:11.7 19:44/M
196 Kimberly White Dunedin FL 133 50 F 32 50-59 1 1:01:11.9 19:44/M
197 Ian Prior Tampa FL 226 58 M 8 50-59 1 1:01:13.4 19:45/M
198 Matthew Keyser Hudson FL 187 32 M 15 30-39 1 1:01:54.1 19:58/M
199 Alyssa Keyser Hudson FL 188 31 F 30 30-39 1 1:01:58.0 19:59/M
200 Lena Keswani Brandon FL 109 46 F 32 40-49 1 1:02:07.6 20:02/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Div Total Time Pace
201 Tamador Shalabi Dover FL 192 38 F 31 30-39 1 1:02:07.8 20:02/M
202 Ariel Haile Brandon FL 205 39 F 32 30-39 1 1:03:16.5 20:25/M
203 Hadeel Said Tampa FL 217 26 F 26 20-29 1 1:04:14.9 20:43/M
204 Leali Shalabi Dover FL 193 15 F 2 13-19 1 1:04:15.5 20:44/M
205 Nadene Hijaz Brandon FL 212 15 F 3 13-19 1 1:04:17.2 20:44/M
206 Robyn Engelman Lakeland FL 65 34 F 33 30-39 1 1:04:48.4 20:54/M
207 Nura Ibrahim Valrico FL 168 25 F 27 20-29 1 1:07:43.7 21:51/M
208 Aseel Elamm Lakeland FL 209 27 F 28 20-29 1 1:07:53.9 21:54/M
209 Manal Daas Riverview FL 214 24 F 29 20-29 1 1:07:55.0 21:55/M
210 Jeanine Oliver Palm Harbor FL 211 58 F 33 50-59 1 1:09:53.5 22:33/M
211 Cyndi Livingstone Palm Harbor FL 195 60 F 9 60-69 1 1:09:53.6 22:33/M
212 Zelda Holmes Brandon FL 11 49 F 33 40-49 1 1:11:00.6 22:54/M
213 Andrea Amos Brandon FL 17 41 F 34 40-49 1 1:15:24.8 24:19/M
214 Tanya Patten Brooksville FL 18 41 F 35 40-49 1 1:15:25.9 24:20/M
215 Cat Sloan Tampa FL 182 20 F 30 20-29 1 1:52:54.3 36:25/M