Robbies Run

Age Group Results

April 01, 2017


Results By Domenic & Mike for


Men: Top Finishers 0- 0 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99
Women: Top Finishers 1- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-99

Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Claudia McCoy Trinity FL 300 44 1 8 20:07.2 6:29/M
Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Lee Reitsma Land O Lakes FL 354 39 1 1 17:01.6 5:30/M
Top

Female Master's Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kathleen Crowley Holiday FL 164 58 1 21 22:02.3 7:07/M
Top

Male Master's Winners

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Mark Palamar Trinity FL 333 50 1 3 19:16.4 6:14/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Oliver Morrison Trinity FL 315 0 1 227 46:27.1 15:04/M
Top

Female 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Sara Butler Spring Hill FL 139 8 1 71 26:14.8 8:28/M
2 Elliana Perez Land O Lakes FL 340 7 1 105 29:43.1 9:38/M
3 Juliet Jordan Land O Lakes FL 261 9 1 106 29:44.0 9:38/M
4 Elizabeth Flook Tampa FL 189 8 1 123 30:20.7 9:47/M
5 Lily Higgins Odessa FL 242 9 1 147 32:47.4 10:35/M
6 Isabel Jordan Land O Lakes FL 260 7 1 148 33:11.7 10:45/M
7 Maggie Higgins Odessa FL 243 7 1 167 36:42.3 11:51/M
8 Haylee Beck Seminole FL 115 9 1 177 37:34.6 12:07/M
9 Mia O'Brien Land O Lakes FL 326 9 1 180 38:05.8 12:20/M
10 Lexie Gray Hudson FL 217 8 1 186 39:24.2 12:52/M
11 Rebecca Brown Land O Lakes FL 439 9 1 199 41:33.1 13:28/M
12 Abbey Courtney Land O Lakes FL 158 9 1 205 42:04.9 13:40/M
13 Elizabeth Forte Trinity FL 192 9 1 210 42:32.2 13:45/M
14 Lucy Tegtmeier Land O Lakes FL 394 7 1 244 48:14.4 15:36/M
15 Ryleigh Marsh Spring Hill FL 291 9 1 252 48:44.1 15:46/M
16 Katherine Conklin New Port Richey FL 153 8 1 270 51:07.3 16:29/M
17 Courtney Wilson New Port Richey FL 420 7 1 275 52:32.5 17:01/M
18 Delainey Fleig New Port Richey FL 187 5 1 278 54:08.0 17:34/M
Top

Male 9 and Under

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Tomas Garcia Brooksville FL 203 7 1 48 24:24.8 7:54/M
2 Sean Butler Spring Hill FL 140 9 1 142 32:26.8 10:34/M
3 Jesse Tongco New Port Richey FL 437 9 1 145 32:45.6 10:38/M
4 Peter Arroyo Hudson FL 108 9 1 150 33:17.6 10:48/M
5 Timmy McCoy Odessa FL 433 9 1 159 34:40.5 11:13/M
6 Oliver Tegtmeier Land O Lakes FL 395 8 1 173 37:05.1 11:58/M
7 Evan Morrison Trinity FL 313 8 1 189 39:36.4 12:51/M
8 Alex Cook Trinity FL 155 8 1 235 47:30.5 15:26/M
9 Caleb Freed Hudson FL 198 8 1 245 48:15.1 15:43/M
10 Adrian Gatza Lutz FL 206 6 1 289 57:43.2 18:43/M
Top

Female 10 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Bianca Siquelra Land O Lakes FL 378 10 1 32 23:10.8 7:32/M
2 Madylena Perez Land O Lakes FL 341 10 1 62 25:37.8 8:19/M
3 Lilie Shen-Dale Land O Lakes FL 376 10 1 69 26:11.2 8:27/M
4 Jordan Bradley Odessa FL 128 13 1 80 27:04.7 8:44/M
5 Hannah Shay Lutz FL 374 10 1 102 29:23.5 9:32/M
6 Brittney Walls Land O Lakes FL 414 14 1 107 29:45.0 9:36/M
7 Tia Mummau Odessa FL 320 13 1 117 30:12.0 9:49/M
8 Clarissa Green Land O Lakes FL 438 13 1 129 31:16.3 10:05/M
9 Trinity Costell Holiday FL 425 11 2 133 31:22.7 10:08/M
10 Elyssa Kohler Land O Lakes FL 272 10 1 146 32:47.0 10:35/M
11 Mary Margaret Flook Tampa FL 190 14 1 162 35:19.7 11:25/M
12 Meg Mummau Odessa FL 319 11 1 168 36:43.9 11:52/M
13 Mekayla Mindrup Port Richey FL 436 10 1 192 40:47.0 13:12/M
14 Hailey Gray Hudson FL 215 10 1 193 40:48.5 13:12/M
15 Amy Mummau Odessa FL 318 10 1 201 41:42.2 13:28/M
16 Kate Carlson Odessa FL 147 10 1 202 41:43.6 13:29/M
17 Cate Miller Trinity FL 307 13 1 214 42:54.6 13:50/M
18 Isabella Hammil Odessa FL 227 11 1 221 45:12.7 14:41/M
19 Madi Courtney Land O Lakes FL 162 10 1 230 46:38.9 15:08/M
20 Grace Courtney Land O Lakes FL 159 13 1 232 46:41.3 15:09/M
21 Hanna Beck Seminole FL 114 13 1 238 47:45.1 15:24/M
22 Gabriella Casabella Holiday FL 431 11 1 264 50:21.1 16:18/M
23 Terri Cain New Port Richey FL 143 11 1 279 54:09.9 17:35/M
24 Sami Hammil Odessa FL 229 11 1 283 56:25.6 18:17/M
Top

Male 10 to 14

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Thomas Walter Tampa FL 415 14 1 5 19:39.0 6:22/M
2 Enrique Maduro New Port Richey FL 284 12 1 23 22:22.1 7:13/M
3 Avery Reynolds St. Petersburg FL 355 10 1 29 22:54.9 7:24/M
4 Kyle Butler Spring Hill FL 138 11 1 54 25:03.1 8:05/M
5 Kyle Williams Tampa FL 419 13 1 58 25:30.5 8:14/M
6 Ashton Vaughn Odessa FL 405 14 1 67 25:58.0 8:27/M
7 Charles Mindrup Port Richey FL 435 10 1 72 26:17.7 8:30/M
8 Eli Baker Odessa FL 110 13 1 74 26:52.9 8:41/M
9 Kaden Vaughn Odessa FL 406 10 1 109 29:52.0 9:38/M
10 Joe Meisberger Brooksville FL 305 14 1 124 30:33.1 9:55/M
11 Juan Romero Tampa FL 440 12 1 125 30:55.3 10:04/M
12 Alex Meisberger Brooksville FL 303 14 1 137 31:45.3 10:18/M
13 Benjamin Ochoa Land O Lakes FL 330 10 1 152 33:19.7 10:48/M
14 Jacob Higgins Odessa FL 240 12 1 158 34:35.4 11:11/M
15 Ryan Harris Tampa FL 234 11 1 171 36:55.4 11:55/M
16 Josh Stickrath Oldsmar FL 386 14 1 194 41:10.6 13:21/M
17 Trevor Brady Spring Hill FL 131 12 1 219 44:49.9 14:27/M
18 Tyler Cullen Odessa FL 169 10 1 220 45:06.5 14:38/M
19 Elijah Newman New Port Richey FL 445 13 1 223 45:31.6 14:45/M
20 William Hesting Hudson FL 239 13 1 231 46:40.7 15:12/M
21 Bryce Marsh Spring Hill FL 289 13 1 246 48:17.2 15:39/M
22 Joaquin Frasquillo Land O Lakes FL 196 10 1 256 49:09.7 15:55/M
23 Jack Mindrup Port Richey FL 434 10 1 258 49:19.3 15:55/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Kylyn Burbine Spring Hill FL 135 19 1 11 20:24.1 6:35/M
2 Lauren Hale Land O Lakes FL 226 19 1 38 23:30.9 7:37/M
3 Haley Gaesr Tampa FL 201 19 1 143 32:43.0 10:36/M
4 Megan Harris Tampa FL 233 15 1 203 41:46.5 13:28/M
5 Sophia Kofender Land O Lakes FL 270 15 1 241 47:49.0 15:30/M
6 Nika Pryor Hudson FL 349 15 1 242 47:55.6 15:31/M
7 Emily Couch Wesley Chapel FL 157 16 1 243 48:05.9 15:31/M
8 Antonia Frasquillo Land O Lakes FL 194 16 1 259 49:20.9 15:55/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Eric Cuspilich New Port Richey FL 170 17 1 2 18:55.9 6:06/M
2 Galen Esper Long Lake NY 184 18 1 6 19:54.1 6:27/M
3 Samuel Smith Hudson FL 382 18 1 7 19:54.6 6:26/M
4 Matthew Borden Hudson FL 124 18 1 15 20:50.3 6:46/M
5 Noah Reynolds St. Petersburg FL 357 15 1 24 22:28.9 7:16/M
6 Keegan Cullen Odessa FL 168 16 1 28 22:54.8 7:25/M
7 Jared Bell Odessa FL 119 15 1 31 23:06.8 7:29/M
8 Adam Forte Trinity FL 191 15 1 40 23:49.4 7:43/M
9 David Laurens Knoxville TN 274 19 1 41 23:57.3 7:46/M
10 Jonathan Perkins Hudson FL 342 19 1 45 24:11.0 7:51/M
11 Peter Tindle Miami FL 402 18 1 70 26:14.0 8:30/M
12 Ethan Horton Keystone Heights FL 247 19 1 76 26:56.5 8:44/M
13 Angel Diaz Orlando FL 448 19 1 99 29:07.4 9:24/M
14 Jacob Newman Port Richey FL 323 18 1 185 38:28.6 12:29/M
15 Daniel Beck Seminole FL 113 15 1 237 47:39.7 15:24/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jessica Rodriguez Port Richey FL 362 21 1 39 23:37.0 7:38/M
2 Caiti Bonifacius Hudson FL 123 23 1 75 26:55.5 8:44/M
3 Hannah Jones Ocala FL 257 20 1 88 27:34.1 8:55/M
4 Adelyn Shelton Oldsmar FL 444 20 1 94 28:35.9 9:18/M
5 Haleigh Sivavec Hudson FL 379 21 1 97 28:55.8 9:24/M
6 Lindsey Fahning Hudson FL 186 23 1 141 31:53.4 10:25/M
7 Mariah Marti Hudson FL 293 20 1 166 36:39.6 11:52/M
8 Kayla Miller Hudson FL 309 21 1 200 41:41.3 13:28/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Michael Marshall Speculator NY 292 20 1 16 20:57.8 6:48/M
2 Jared McCombs Zephyrhills FL 298 20 1 22 22:05.8 7:10/M
3 Riley Winter Tampa FL 422 21 1 55 25:05.5 8:08/M
4 Michaele McCarthy New Port Richey FL 446 22 1 64 25:45.8 8:22/M
5 Ryan Oakner Delray Beach FL 328 22 1 144 32:45.5 10:37/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Lauren Hansen Land O Lakes FL 230 27 1 26 22:51.9 7:22/M
2 Bridget Cashen Tampa FL 149 27 1 33 23:11.8 7:30/M
3 Samantha Greenlee Temple Terrace FL 221 28 1 57 25:22.8 8:13/M
4 Anna Perrie Oldsmar FL 343 26 1 86 27:21.1 8:49/M
5 Keren Lufkin Warren ME 283 29 1 87 27:21.9 8:49/M
6 Mindy Tillis Brooksville FL 401 29 1 191 40:18.4 13:00/M
7 Nazhita Terrero New Port Richey FL 396 29 1 274 52:04.1 16:48/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ben Gatza Tampa FL 427 28 1 128 31:09.5 10:12/M
2 Jesse Sowa Shickshinny PA 384 29 1 136 31:38.5 10:15/M
3 Jordan Peters New Port Richey FL 344 26 1 138 31:48.3 10:15/M
4 Daniel Fahning Hudson FL 185 26 1 139 31:48.9 10:25/M
5 Tony Brady Spring Hill FL 130 28 1 184 38:25.7 12:24/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Daisy Weckerly Hudson FL 416 33 1 35 23:18.2 7:32/M
2 Sophia Jones San Antonio FL 259 34 1 49 24:26.4 7:55/M
3 Georgette O'Hora New Port Richey FL 327 33 1 53 24:47.5 8:00/M
4 Amy Morgan Tarpon Springs FL 310 33 1 56 25:13.3 8:12/M
5 Tara Johnson Tampa FL 255 31 1 114 30:00.6 9:46/M
6 Jessica Spivey Spring Hill FL 385 31 2 121 30:15.0 9:46/M
7 Heather Davis New Port Richey FL 174 33 1 126 30:55.5 10:03/M
8 Ashley Diana New Port Richey FL 177 31 2 130 31:22.2 10:08/M
9 Angelique Jadoun New Port Richey FL 252 31 2 132 31:22.5 10:08/M
10 Cassandra Christensen Lakeland FL 150 32 1 134 31:26.6 10:08/M
11 Christie Marino Spring Hill FL 288 30 1 169 36:52.5 12:02/M
12 Callie Harris New Port Richey FL 231 31 1 182 38:16.9 12:28/M
13 Nicola Gray Hudson FL 218 34 1 187 39:24.2 12:52/M
14 Rachael Barrera Odessa FL 112 32 1 253 48:48.5 15:50/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Fernando Rodriguez Trinity FL 361 31 1 44 24:09.1 7:48/M
2 George Jeslis Manitou CO 253 34 1 52 24:47.1 8:00/M
3 Robert Yonkof Wesley Chapel FL 424 33 1 285 57:29.5 18:44/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Rebeka Mesker New Port Richey FL 306 38 1 12 20:26.8 6:35/M
2 Katie Butler Spring Hill FL 137 38 1 60 25:36.8 8:15/M
3 Nicole Antonakos Land O Lakes FL 105 38 1 61 25:36.9 8:19/M
4 Melissa Dicristina Port Richey FL 181 37 1 140 31:50.7 10:22/M
5 Jennifer Yonkof Wesley Chapel FL 423 37 1 163 36:04.8 11:43/M
6 Courtney Chesney Land O' Lakes FL 441 35 1 170 36:53.4 11:57/M
7 Toni Brady Spring Hill FL 129 39 1 183 38:25.2 12:24/M
8 Lanie Baverso Land O Lakes FL 443 39 1 197 41:26.4 13:25/M
9 Elizabeth Brown Land O Lakes FL 133 36 1 198 41:31.7 13:28/M
10 Kim Courtney Land O Lakes FL 160 38 1 206 42:06.8 13:40/M
11 Adriana Baverso Land O Lakes FL 442 39 1 208 42:20.4 13:43/M
12 Amanda Mummau Odessa FL 317 38 1 213 42:38.2 13:47/M
13 Kellie Morrison Trinity FL 314 35 1 228 46:29.3 15:05/M
14 Hannah Marsh Spring Hill FL 290 37 1 251 48:42.9 15:46/M
15 Jennifer Gatza Lutz FL 207 35 1 288 57:43.0 18:42/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Russ Points Spring Hill FL 348 39 1 10 20:21.0 6:34/M
2 Mike Husband 426 37 1 18 21:38.4 7:01/M
3 Adam Butler Spring Hill FL 136 37 1 73 26:45.0 8:38/M
4 Thomas Davis New Port Richey FL 175 36 1 83 27:19.9 8:54/M
5 Lance Courtney Land O Lakes FL 161 37 1 85 27:20.3 8:49/M
6 Kyle Gray Hudson FL 216 36 1 100 29:22.6 9:31/M
7 Luke Gatza Lutz FL 208 36 1 108 29:48.4 9:45/M
8 Marshall Roberts New Port Richey FL 360 39 2 122 30:16.6 9:46/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Tara Vaughn Odessa FL 408 40 1 20 22:01.7 7:07/M
2 Jackie Bradley Odessa FL 127 42 1 25 22:31.4 7:16/M
3 Chrissy Bell Odessa FL 118 42 1 63 25:41.6 8:18/M
4 Renee Benson Hudson FL 120 44 1 77 26:57.2 8:50/M
5 Beth Meisberger Brooksville FL 304 43 1 78 26:57.4 8:45/M
6 Marcia McCormick New Port Richey FL 299 43 1 79 27:03.7 8:48/M
7 Tara Maduro New Port Richey FL 286 41 1 84 27:19.9 8:50/M
8 Heather Grates New Port Richey FL 213 42 1 96 28:45.9 9:18/M
9 Maribel Bylund Odessa FL 141 43 2 119 30:14.0 9:46/M
10 Lie-Fa Shen-Dale Land O Lakes FL 375 40 1 164 36:21.8 11:45/M
11 Jenny Higgins Odessa FL 241 40 1 175 37:20.0 12:04/M
12 Judi Frameli Land O Lakes FL 193 44 1 179 37:56.2 12:22/M
13 Jennifer Beck Seminole FL 116 44 2 188 39:28.6 12:45/M
14 Christine Miller Trinity FL 308 41 1 209 42:31.6 13:51/M
15 Kim Reynolds St. Petersburg FL 356 44 1 229 46:30.3 15:08/M
16 Amber Kofender Land O Lakes FL 269 43 1 239 47:48.2 15:30/M
17 Lynn Diangelus Odessa FL 179 44 1 248 48:28.2 15:45/M
18 Michelle Naples Spring Hill FL 322 40 1 257 49:15.1 16:02/M
19 Evelyn Casabella Holiday FL 430 43 1 269 50:52.7 16:28/M
20 Patty Cain New Port Richey FL 142 43 1 280 54:13.3 17:35/M
21 Lori Hammil Odessa FL 228 40 1 282 56:25.4 18:17/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Ryan Kaelin Trinity FL 263 44 1 9 20:13.6 6:32/M
2 Rudy Maduro New Port Richey FL 285 41 1 14 20:42.9 6:42/M
3 Carlos Andres Garcia Brooksville FL 202 44 1 51 24:41.7 7:59/M
4 Aaron Stopford Tarpon Springs FL 388 41 1 91 28:06.5 9:04/M
5 Tim Reynolds St. Petersburg FL 358 44 1 116 30:08.9 9:46/M
6 Patrick Higgins Odessa FL 244 40 1 165 36:38.1 11:51/M
7 Kurt Tegtmeier Land O Lakes FL 393 41 1 174 37:06.8 11:58/M
8 Charlie Perez Land O Lakes FL 339 40 1 178 37:41.4 12:13/M
9 Ewen Tegtmeier Land O Lakes FL 392 41 1 249 48:34.4 15:40/M
10 Tim McIntyre Hudson FL 302 42 1 267 50:37.9 16:20/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Jessica Schmidt Hudson FL 369 49 1 43 24:06.3 7:51/M
2 Kat Damstetter Hudson FL 172 48 1 66 25:51.1 8:22/M
3 Jami Frasquillo Land O Lakes FL 195 48 1 92 28:28.6 9:11/M
4 Andrea Gartland New Port Richey FL 204 48 1 110 29:53.7 9:43/M
5 Maurine Jett Hudson FL 279 45 1 111 29:58.7 9:43/M
6 Lisa Antle Port Richey FL 104 46 1 112 29:59.5 9:42/M
7 Lisa Newton Spring Hill FL 324 48 2 118 30:13.6 9:46/M
8 Angela Kanikis New Port Richey FL 264 47 2 120 30:14.8 9:46/M
9 Jill Brown Palm Harbor FL 134 47 2 131 31:22.4 10:08/M
10 Michelle Scholet New Port Richey FL 370 47 1 156 33:43.1 10:55/M
11 Anita O'Brien Land O'Lakes FL 325 49 1 181 38:12.3 12:22/M
12 Maggie Virgen Brooksville FL 409 45 2 190 39:40.7 12:49/M
13 Kelli Stickrath Oldsmar FL 387 46 1 195 41:14.2 13:21/M
14 Liz Vultao Tarpon Sprigns FL 410 46 1 196 41:25.7 13:28/M
15 Lisa Lamb Palm Harbor FL 273 49 1 207 42:15.3 13:38/M
16 Sandrina Wilson New Port Richey FL 421 45 1 276 53:09.2 17:09/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dib Barbee Spring Hill FL 111 48 1 65 25:49.5 8:23/M
2 Dave Baker Odessa FL 109 46 1 95 28:39.5 9:23/M
3 Greg Shay Lutz FL 373 49 1 101 29:22.9 9:32/M
4 John Lingelbach New Port Richey FL 278 48 1 149 33:15.5 10:51/M
5 Mike Smith Clearwater Beach FL 381 45 1 157 33:45.6 10:53/M
6 David Harris Tampa FL 232 48 1 172 36:56.8 11:55/M
7 John Hesting Hudson FL 238 46 1 226 46:10.7 14:54/M
8 Rodney Beck Seminole FL 117 45 1 236 47:35.8 15:21/M
9 Anthony Diangelus Odessa FL 178 46 1 247 48:25.6 15:45/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Claudia Aguilar New Port Richey FL 103 50 1 82 27:07.1 8:46/M
2 Holly Haynes New Milford PA 236 50 1 90 27:54.1 9:04/M
3 Julia Sauls New Port Richey FL 367 52 1 103 29:25.7 9:29/M
4 Lori Lindsey New Port Richey FL 277 53 1 225 46:07.7 14:53/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Evan Unger Trinity FL 404 51 1 27 22:53.6 7:23/M
2 Keith Cuspilich New Port Richey FL 171 51 1 30 22:59.5 7:25/M
3 Scott Vaughn Odessa FL 407 50 1 34 23:16.8 7:31/M
4 Scott Dietsch Trinity FL 182 54 1 36 23:22.9 7:33/M
5 John Gartland New Port Richey FL 205 50 1 42 23:58.5 7:46/M
6 Michael Bowser Odessa FL 125 50 1 47 24:24.0 7:56/M
7 Ron Tiller Odessa FL 400 52 1 68 25:59.5 8:25/M
8 Miguel Frasquillo Land O Lakes FL 197 51 1 93 28:29.1 9:11/M
9 Jorge Ochoa Land O Lakes FL 331 51 1 153 33:23.4 10:49/M
10 Darren Bloebaum Palm Harbor FL 122 51 1 204 41:54.8 13:38/M
11 David Cullen Odessa FL 167 50 1 222 45:26.6 14:45/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Karen Griner New Port Richey FL 224 56 1 104 29:40.5 9:39/M
2 Cindy Williams Hudson FL 418 57 1 113 29:59.9 9:40/M
3 Belinda Schultz Holiday FL 371 57 1 224 46:06.3 14:52/M
4 Dianne Greer Spring Hill FL 222 56 1 233 46:57.9 15:15/M
5 Diane Kerns Trinity FL 265 58 1 234 47:30.4 15:26/M
6 Linda Tiller Palm Harbor FL 399 55 1 262 50:13.8 16:19/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Dean Gray Dade City FL 214 58 1 4 19:34.1 6:19/M
2 Joe Gibbons Trinity FL 209 55 1 13 20:37.9 6:40/M
3 Ron Haney Warren ME 428 59 1 19 21:45.2 7:03/M
4 Harry McCarthy New Port Richey FL 447 59 1 37 23:25.4 7:36/M
5 Bret Cashen New Port Richey FL 148 58 1 50 24:33.1 7:55/M
6 David Griner New Port Richey FL 223 58 1 127 30:56.2 10:03/M
7 Tony Kerns New Port Richey FL 432 55 1 240 47:49.0 15:25/M
8 Bob Tiller Palm Harbor FL 398 55 1 263 50:14.7 16:20/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Cindy Durkee Holiday FL 183 64 1 151 33:19.6 10:47/M
2 Katharine Turner Hudson FL 403 60 1 155 33:32.7 10:53/M
3 Laurie Lublin Hudson FL 280 64 1 161 34:48.8 11:17/M
4 Stephanie Morganti Trinity FL 312 64 1 215 43:45.0 14:11/M
5 Connie Christensen Lakeland FL 151 61 1 216 44:24.9 14:27/M
6 Regina Crutcher New Port Richey FL 165 60 1 250 48:41.3 15:49/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Mike Peters New Port Richey FL 345 62 1 59 25:34.9 8:21/M
2 Glenn Jacobs New Port Richey FL 251 64 1 115 30:00.8 9:46/M
3 Clark Parry Holiday FL 336 63 1 154 33:27.3 10:47/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Barbaraann Morrissey New Port Richey FL 316 69 1 98 29:01.5 9:25/M
2 Linda Jones Nort Alto NS 258 68 1 260 49:21.5 15:56/M
3 Donna Fleig New Port Richey FL 188 66 1 281 55:06.1 17:53/M
4 Cynthia Corman Hudson FL 156 65 1 284 57:00.6 18:25/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 David Jacobs Lutz FL 250 67 1 81 27:06.8 8:48/M
2 Louis Lublin Hudson FL 281 66 1 89 27:34.2 8:56/M
3 Norman Decicco Spring Hill FL 176 69 1 135 31:29.8 10:09/M
4 Eric Jones Nort Alto NS 256 68 1 261 49:25.0 15:56/M
Top

Female 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Karen Hasque Odessa FL 235 73 1 160 34:46.8 11:16/M
2 Marijke Lenihan Hudson FL 276 74 1 218 44:44.0 14:27/M
3 Sally Campbell Hudson FL 146 71 1 254 49:02.2 15:49/M
4 Vicki Huizenga Hudson FL 249 74 1 268 50:38.5 16:28/M
5 Claudia Scott Hudson FL 372 70 1 273 51:59.4 16:52/M
6 Judy Grace Hudson FL 212 72 1 290 59:20.4 19:15/M
Top

Male 70 to 74

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Albert Wieringa Saint Petersburg FL 417 70 1 17 21:10.8 6:50/M
2 Gar Flisek Holiday FL 429 71 1 46 24:22.9 7:53/M
3 Bob Brickel Hudson FL 132 72 1 176 37:28.0 12:05/M
4 Joe Lenihan Hudson FL 275 74 1 217 44:43.3 14:26/M
5 David Campbell Hudson FL 144 74 1 255 49:02.3 15:49/M
6 Brian McIntyre Hudson FL 301 71 1 266 50:36.9 16:19/M
7 Dick Richeson Hudson FL 359 73 1 293 1:00:20.5 19:28/M
8 Bob Grace Hudson FL 211 74 1 294 1:01:48.8 20:03/M
Top

Female 75 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 Judith Green Hudson FL 220 77 1 211 42:37.3 13:50/M
2 Barbara Paziorko Hudson FL 337 76 1 265 50:33.1 16:27/M
3 Barbara Gilbert Hudson FL 210 75 1 272 51:51.2 16:52/M
4 Jan Apple Hudson FL 106 78 1 287 57:36.9 18:35/M
Top

Male 75 and Over

Place Name City Bib No Age Div Overall Total Time Pace
1 David Green Hudson FL 219 79 1 212 42:38.1 13:50/M
2 Dale Danielson Hudson FL 173 76 1 271 51:29.3 16:36/M
3 Charles Soltys New Port Richey FL 383 75 1 277 53:45.4 17:27/M
4 Marvin Apple Hudson FL 107 81 1 286 57:35.7 18:36/M
5 Stuart Page Hudson FL 332 78 1 291 59:57.2 19:27/M
6 Paul Sturgis Hudson FL 389 78 1 292 59:57.5 19:28/M