The Great Mother's Day Race Sarasota

Overall Finish List

May 13, 2017


Results By Val & Dean for

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Corey Peyerk Sarasota FL 202 34 M 1 Top Fin 19:06.0 19:08.7 6:10/M
2 Tom Sirett 243 25 M 1 20-27 19:24.1 19:25.6 6:16/M
3 Austin Venhaus Sarasota FL 277 22 M 2 20-27 19:31.1 19:33.0 6:18/M
4 Derek Fuller Sarasota FL 78 37 M 1 35-42 22:02.1 22:06.8 7:08/M
5 Melanie Lutz Bradenton FL 331 29 F 1 Top Fin 22:21.8 22:24.8 7:14/M
6 Greg Wollaston Nokomis FL 289 43 M 1 43-50 22:36.9 22:40.7 7:19/M
7 Aimee O'Neill Charlotte NC 175 30 F 1 28-34 22:45.9 22:52.2 7:23/M
8 Paul Daniel Sarasota FL 54 30 M 1 28-34 22:20.5 23:01.2 7:25/M
9 Trey Desenberg 328 57 M 1 51-60 23:16.4 23:19.2 7:31/M
10 David Culver Nokomis FL 48 37 M 2 35-42 23:18.2 23:21.8 7:32/M
11 Dylan Strickland Winter Haven FL 258 17 M 1 15-19 23:11.0 23:42.8 7:39/M
12 Uilton Deoliveira Sarasota FL 59 42 M 3 35-42 24:41.1 24:45.1 7:59/M
13 Lynn-Marie Lariviere Cape Coral FL 141 43 F 1 43-50 24:53.0 24:58.6 8:03/M
14 Sigrith Ortega Sarasota FL 176 16 F 1 15-19 25:16.7 25:18.8 8:10/M
15 Alisa Schlundt Savannah GA 238 29 F 2 28-34 25:37.5 25:47.8 8:19/M
16 Roland Kolbeck 137 64 M 1 61-99 26:17.2 26:23.1 8:31/M
17 Carolyn Renick Bradenton FL 325 36 F 1 35-42 26:13.9 26:27.1 8:32/M
18 Sarah Miller Bradenton FL 161 33 F 3 28-34 26:13.6 26:27.3 8:32/M
19 Caryn Pepin Derry NH 196 26 F 1 20-27 26:35.2 26:40.1 8:36/M
20 Maria Ramirez Wesley Chapel FL 216 32 F 4 28-34 26:49.3 26:54.6 8:41/M
21 Megan Zabikow Bradenton FL 301 38 F 2 35-42 27:02.9 27:06.3 8:45/M
22 Dalton Strickland Winter Haven FL 257 14 M 1 1-14 26:42.5 27:13.9 8:47/M
23 Sean O'Connor 173 58 M 2 51-60 27:06.2 27:14.2 8:47/M
24 Christina Daniel Sarasota FL 55 27 F 2 20-27 26:33.3 27:15.1 8:47/M
25 Alyssa Armstrong Sarasota FL 10 25 F 3 20-27 26:57.9 27:23.3 8:50/M
26 Erin Dean Sarasota FL 58 34 F 5 28-34 27:07.3 27:26.0 8:51/M
27 Alexis Paquette Sarasota FL 183 37 F 3 35-42 27:34.5 27:36.7 8:54/M
28 Ethan Wolstenholme 290 23 M 3 20-27 27:31.2 27:37.3 8:55/M
29 Christina Sarver Sarasota FL 229 40 F 4 35-42 27:58.1 28:01.5 9:02/M
30 Laura O'Connor 172 57 F 1 51-60 27:59.6 28:04.6 9:03/M
31 Will Estrella Cape Coral FL 63 42 M 4 35-42 28:00.7 28:06.3 9:04/M
32 Kristi Flis Venice FL 73 28 F 6 28-34 28:10.7 28:16.1 9:07/M
33 Susan Artemik Sarasota FL 13 39 F 5 35-42 28:02.5 28:21.3 9:09/M
34 Leslie Kimball Venice FL 130 46 F 2 43-50 28:18.8 28:28.5 9:11/M
35 Cindy Common Fenton MI 44 57 F 2 51-60 28:16.6 28:32.3 9:12/M
36 Zoe Sirett 244 25 F 4 20-27 28:33.4 28:38.4 9:14/M
37 Danielle Duval Tampa FL 332 35 F 6 35-42 28:06.5 28:45.7 9:16/M
38 Jeffrey Dornbush Swampscott MA 326 67 M 2 61-99 28:33.6 28:54.4 9:19/M
39 Bianca Fullwood Sarasota FL 80 30 F 7 28-34 28:44.4 28:57.0 9:20/M
40 Jennifer Glassburn Parrish FL 84 53 F 3 51-60 28:53.7 28:58.4 9:21/M
41 Antoinette Church Wesley Chapel FL 40 39 F 7 35-42 28:37.2 29:00.2 9:21/M
42 Lynn Stinson Gainesville FL 255 45 F 3 43-50 28:19.2 29:09.2 9:24/M
43 Reagan McCray Sarasota FL 152 26 F 5 20-27 29:17.6 29:22.1 9:28/M
44 Ivan Caleb Floresta Sebring FL 75 11 M 2 1-14 29:42.0 30:00.7 9:41/M
45 Mellissa Gilson Gainesville FL 82 27 F 6 20-27 30:02.8 30:12.9 9:45/M
46 Matthew Hinkley Gainesville FL 107 30 M 2 28-34 30:03.7 30:14.0 9:45/M
47 Pam McCurdy Sarasota FL 153 55 F 4 51-60 30:00.9 30:20.2 9:47/M
48 Sandi Taylor Sarasota FL 311 57 F 5 51-60 30:06.9 30:25.0 9:49/M
49 Victoria Hahn Bradenton FL 93 38 F 8 35-42 30:18.3 30:26.9 9:49/M
50 Charisa Powell Sarasota FL 208 22 F 7 20-27 30:25.8 30:37.8 9:53/M
51 Luke Ward Bradenton FL 280 22 M 4 20-27 30:26.5 30:38.4 9:53/M
52 Christopher Church Wesley Chapel FL 39 42 M 5 35-42 30:38.8 31:01.6 10:00/M
53 Kristen Strickland Winter Haven FL 256 42 F 9 35-42 30:36.7 31:09.9 10:03/M
54 Alexa Fernandez-Botero Bradenton FL 67 30 F 8 28-34 31:02.1 31:16.5 10:05/M
55 Kaylee Pekar Valrico FL 194 11 F 1 1-14 31:19.0 31:21.1 10:07/M
56 Ace Maz Fort Myers FL 323 10 M 3 1-14 31:01.7 31:21.7 10:07/M
57 Chris Common Sarasota FL 43 62 M 3 61-99 31:13.4 31:31.0 10:10/M
58 Daniel Allen Pasadena MD 4 46 M 2 43-50 30:52.1 31:34.8 10:11/M
59 Krista Benton Sarasota FL 20 38 F 10 35-42 31:07.4 31:34.8 10:11/M
60 Alexis Klemish Clearwater Beach FL 134 48 F 4 43-50 31:34.0 31:36.1 10:12/M
61 Paul Klemish Clearwater Beach FL 133 49 M 3 43-50 31:32.5 31:36.2 10:12/M
62 Cherie Blanzola Philadelphia PA 23 50 F 5 43-50 31:19.4 31:37.6 10:12/M
63 Cara Yergen Fort Pierce FL 300 39 F 11 35-42 31:10.1 31:43.9 10:14/M
64 Lily Culver-Wollaston Nokomis FL 49 7 F 2 1-14 31:46.2 31:48.2 10:15/M
65 Linda Cormier Brandon FL 47 47 F 6 43-50 31:25.8 31:49.4 10:16/M
66 Mark Gerstung Fort Pierce FL 81 39 M 6 35-42 31:17.6 31:51.4 10:16/M
67 Amanda Gilson Gainesville FL 83 22 F 8 20-27 31:39.4 31:52.7 10:17/M
68 Graham Kirk 131 46 M 4 43-50 31:24.6 32:02.8 10:20/M
69 Lora Martin Philadelphia PA 146 47 F 7 43-50 31:45.5 32:03.3 10:20/M
70 Kelly Griffith Sarasota FL 89 46 F 8 43-50 31:40.9 32:04.4 10:21/M
71 Sarah Peterson Sarasota FL 200 26 F 9 20-27 31:41.5 32:05.1 10:21/M
72 Debbie Adams Longboat Key FL 1 56 F 6 51-60 31:45.8 32:06.1 10:21/M
73 Jennifer Freeman Sarasota FL 77 41 F 12 35-42 31:45.6 32:23.9 10:27/M
74 Sean Phagan Sarasota FL 203 45 M 5 43-50 31:34.8 32:31.5 10:29/M
75 Ronan Keys Gainesville FL 129 8 M 4 1-14 31:44.6 32:31.6 10:29/M
76 Miriam Chan Sarasota FL 37 35 F 13 35-42 32:21.9 32:32.8 10:30/M
77 Brendan Hamilton Gainesville FL 95 9 M 5 1-14 32:30.8 32:34.2 10:30/M
78 Christopher Kersey Valrico FL 127 50 M 6 43-50 32:20.4 32:34.9 10:30/M
79 Courtney Pastor Tampa FL 188 42 F 14 35-42 32:28.1 32:40.5 10:32/M
80 Patti Stanley Bradenton FL 253 53 F 7 51-60 32:44.1 32:50.2 10:35/M
81 Maggi Maz Fort Myers FL 324 39 F 15 35-42 32:33.7 32:53.1 10:36/M
82 Melissa Hamilton Clearwater FL 94 38 F 16 35-42 32:50.0 32:53.9 10:36/M
83 Shannon Armstrong Sarasota FL 11 23 F 10 20-27 32:29.6 32:55.7 10:37/M
84 Adam Platt Leola PA 320 18 M 2 15-19 33:01.8 33:23.4 10:46/M
85 Shannon Fimple Bradenton FL 69 35 F 17 35-42 33:18.3 33:28.4 10:48/M
86 Heather Peterson Bradenton FL 201 39 F 18 35-42 33:18.4 33:28.7 10:48/M
87 Lyndsey Kevelder Dublin OH 128 32 F 9 28-34 33:22.5 33:33.4 10:49/M
88 Jaqueline Perez Sarasota FL 197 33 F 10 28-34 33:36.0 33:38.4 10:51/M
89 Andrea Eva Decatur GA 64 42 F 19 35-42 33:00.7 33:42.0 10:52/M
90 Janine Hebeler Sarasota FL 102 52 F 8 51-60 33:33.7 33:53.2 10:56/M
91 Tracy Platt Leola PA 317 50 F 9 43-50 33:33.3 33:56.1 10:57/M
92 Michael Spillane Gainesville FL 251 43 M 7 43-50 33:50.4 34:03.3 10:59/M
93 Sam Ivey Sarasota FL 113 25 F 11 20-27 33:42.0 34:05.5 11:00/M
94 Tina Williams Sarasota FL 287 56 F 9 51-60 33:46.0 34:12.8 11:02/M
95 Colin Wiley Tampa FL 286 7 M 6 1-14 33:53.4 34:16.0 11:03/M
96 Christopher Schlundt Savannah GA 237 28 M 3 28-34 34:20.6 34:31.8 11:08/M
97 Sommer Skapyak Nokomis FL 245 13 F 3 1-14 33:40.0 34:32.1 11:08/M
98 Melissa Lamoureaux Valrico FL 139 42 F 20 35-42 34:34.2 34:39.3 11:11/M
99 Jamie Steinberger Bradenton FL 254 31 F 11 28-34 34:14.2 34:42.4 11:12/M
100 Kelly Monaghan Leola PA 321 24 F 12 20-27 34:20.8 34:43.2 11:12/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
101 Paula Ivey Sarasota FL 114 49 F 10 43-50 34:26.6 34:50.0 11:14/M
102 Dawn Dagostino Sarasota FL 52 38 F 21 35-42 34:23.8 34:52.5 11:15/M
103 John Thomas Wright Bradenton FL 298 13 M 7 1-14 34:05.9 34:52.8 11:15/M
104 Suzanne Wright Bradenton FL 297 41 F 22 35-42 34:08.0 34:55.0 11:16/M
105 Erin Widener Gainesville VA 283 30 F 12 28-34 34:50.0 34:58.5 11:17/M
106 Andrew Floresta Sebring FL 74 44 M 8 43-50 34:43.9 35:01.1 11:18/M
107 Adriana Otway Punta Gorda FL 177 14 F 4 1-14 34:57.2 35:06.0 11:19/M
108 Stephanie Fergusonross North Port FL 66 44 F 11 43-50 34:48.3 35:10.6 11:21/M
109 Jody Skapyak 334 49 F 12 43-50 34:09.2 35:18.5 11:23/M
110 Leigh Thomsen Sarasota FL 267 37 F 23 35-42 35:15.6 35:36.1 11:29/M
111 Julia McIlrevey Sarasota FL 154 32 F 13 28-34 35:22.4 35:51.4 11:34/M
112 Jackie Giannini Sarasota FL 315 23 F 13 20-27 35:55.3 36:12.6 11:41/M
113 Eliana Trueblood Bradenton FL 275 14 F 5 1-14 35:32.9 36:13.8 11:41/M
114 Danielle Pekar Valrico FL 193 33 F 14 28-34 36:12.9 36:15.3 11:42/M
115 Christina Torres Tampa FL 268 39 F 24 35-42 36:22.1 36:35.5 11:48/M
116 Molly Kitson Sarasota FL 132 25 F 14 20-27 36:02.4 36:46.6 11:52/M
117 Amy Lin 329 47 F 13 43-50 36:50.7 36:57.7 11:55/M
118 Jimmy Lin 330 0 M 1 0- 0 36:50.3 36:57.9 11:55/M
119 Ellen Kealey Sarasota FL 126 51 F 10 51-60 36:57.1 37:01.6 11:56/M
120 Jessica Rinehart Palmetto FL 225 32 F 15 28-34 36:50.0 37:24.5 12:04/M
121 Robin Neidert Terra Ceia FL 168 56 F 11 51-60 36:50.7 37:24.7 12:04/M
122 Charissa Restor Winter Haven FL 222 39 F 25 35-42 37:06.5 37:25.7 12:04/M
123 Amber Skapyak 333 20 F 15 20-27 36:42.5 37:34.4 12:07/M
124 Alicia Gonzalez Sarasota FL 86 29 F 16 28-34 37:39.0 37:42.1 12:10/M
125 Lauren Platt Leola PA 318 21 F 16 20-27 37:21.2 37:43.4 12:10/M
126 Dawn Sullivan Sarasota FL 259 33 F 17 28-34 37:08.5 37:49.7 12:12/M
127 Delilah Allen Gainesville FL 3 20 F 17 20-27 37:02.9 37:50.9 12:12/M
128 Dawn Allen Sarasota FL 5 58 F 12 51-60 37:20.9 37:52.6 12:13/M
129 Donna Mushrush Zolfo Springs FL 165 52 F 13 51-60 37:48.7 37:54.6 12:14/M
130 Jennifer Cochran Fairbanks AK 42 45 F 14 43-50 37:24.9 38:00.2 12:15/M
131 Lisa Trueblood Bradenton FL 274 51 F 14 51-60 37:30.7 38:11.8 12:19/M
132 Todd Johnston Sarasota FL 307 64 M 4 61-99 37:53.2 38:13.5 12:20/M
133 Polly Zeller Bradenton FL 305 55 F 15 51-60 38:12.2 38:26.3 12:24/M
134 Julie Overstreet Bradenton FL 180 20 F 18 20-27 37:54.3 38:27.1 12:24/M
135 Jazmine Brown Gainesville FL 26 22 F 19 20-27 38:16.8 38:29.8 12:25/M
136 Nicole Betegh-Edelmann New Port Richey FL 22 39 F 26 35-42 37:51.5 38:31.0 12:25/M
137 Traci Seay Bradenton FL 239 38 F 27 35-42 38:12.5 38:33.2 12:26/M
138 Cheryl Hollawell Bradenton FL 110 51 F 16 51-60 38:04.6 38:44.6 12:30/M
139 Susan Felber Sarasota FL 65 59 F 17 51-60 38:27.2 38:54.9 12:33/M
140 Glenda Wolstenholme Albany NY 291 50 F 15 43-50 39:01.0 39:08.8 12:37/M
141 Laura Ward Bradenton FL 281 56 F 18 51-60 39:00.1 39:12.9 12:39/M
142 Miriam Powell Sarasota FL 209 48 F 16 43-50 39:01.2 39:13.0 12:39/M
143 Caroline Wiley Tampa FL 285 36 F 28 35-42 38:53.2 39:15.9 12:40/M
144 Jenny Andry Cumming GA 6 36 F 29 35-42 39:06.5 39:21.4 12:42/M
145 Sam Babcock Sarasota FL 14 25 F 20 20-27 38:56.8 39:27.2 12:44/M
146 Megan Martin Bradenton FL 148 34 F 18 28-34 39:03.6 39:29.4 12:44/M
147 Alyssa Pekar Valrico FL 195 10 F 6 1-14 39:29.3 39:31.6 12:45/M
148 Linda Wilson Fort Meade FL 288 66 F 1 61-99 39:29.3 39:35.6 12:46/M
149 Hillary Maher Nokomis FL 144 40 F 30 35-42 39:28.7 39:45.8 12:49/M
150 Julie Brown Sarasota FL 25 50 F 17 43-50 39:33.4 39:47.2 12:50/M
151 Katherine Triola North Port FL 271 9 F 7 1-14 39:39.7 39:47.8 12:50/M
152 Alanie Woolery Winter Haven FL 295 11 F 8 1-14 39:19.9 39:49.4 12:51/M
153 John Palermo Pittsburgh PA 182 71 M 5 61-99 39:33.8 39:52.4 12:52/M
154 Blake Woolery Bradenton FL 292 8 M 8 1-14 39:23.6 39:54.9 12:52/M
155 Paul Cignarale Punta Gorda FL 41 46 M 9 43-50 39:48.2 39:58.3 12:54/M
156 Abigail Andry Cumming GA 7 10 F 9 1-14 39:45.7 40:00.2 12:54/M
157 Timothy Curlee Sarasota FL 51 54 M 3 51-60 39:12.8 40:02.4 12:55/M
158 Ann Besaw Rochester MI 21 68 F 2 61-99 40:05.9 40:18.5 13:00/M
159 Tina Mynatt Sarasota FL 167 48 F 18 43-50 39:38.9 40:24.0 13:02/M
160 Doug Miles Sarasota FL 160 56 M 4 51-60 40:13.8 40:26.2 13:03/M
161 Rowan Triola North Port FL 272 8 M 9 1-14 40:25.6 40:34.7 13:05/M
162 Jacob Triola North Port FL 273 6 M 10 1-14 40:27.8 40:36.2 13:06/M
163 Peggy Ward Crisfield MD 282 42 F 31 35-42 40:11.6 40:36.5 13:06/M
164 Betty Taussig Englewood FL 264 62 F 3 61-99 40:11.5 40:36.5 13:06/M
165 Olga Triola North Port FL 270 38 F 32 35-42 40:28.3 40:36.8 13:06/M
166 Tristan Otway Punta Gorda FL 178 7 M 11 1-14 40:48.5 40:57.7 13:13/M
167 Colleen Campbell Sarasota FL 33 45 F 19 43-50 40:34.4 41:01.1 13:14/M
168 Shelby Otway Punta Gorda FL 179 45 F 20 43-50 40:52.7 41:02.2 13:14/M
169 Jennifer Kalogris Fort Wayne IN 125 51 F 19 51-60 40:53.3 41:07.6 13:16/M
170 Brandon Hentrich Parrish FL 104 28 M 4 28-34 40:58.0 41:14.6 13:18/M
171 Erin Hentrich Parrish FL 105 29 F 19 28-34 40:57.7 41:14.6 13:18/M
172 Sky Rae Bowling Green FL 215 26 F 21 20-27 41:11.7 41:26.0 13:22/M
173 Willie Dickerson Bowling Green FL 310 31 M 5 28-34 41:11.0 41:26.2 13:22/M
174 Kara Martin Sarasota FL 147 36 F 33 35-42 41:13.3 41:41.3 13:27/M
175 Aaron Martin Sarasota FL 145 39 M 7 35-42 41:14.0 41:42.6 13:27/M
176 Sekeatha Kendrick Bradenton FL 312 43 F 21 43-50 41:37.0 41:58.5 13:32/M
177 Jill Flowers Cape Coral FL 76 54 F 20 51-60 41:55.0 42:01.4 13:33/M
178 Ashley Van Dyck Cape Coral FL 276 33 F 20 28-34 41:55.4 42:01.4 13:33/M
179 Danielle Houck Miami FL 111 43 F 22 43-50 41:49.5 42:20.0 13:39/M
180 Michael Sullivan Sarasota FL 260 31 M 6 28-34 41:39.6 42:21.4 13:40/M
181 John Wright Bradenton FL 296 46 M 10 43-50 41:39.8 42:35.3 13:44/M
182 Jennifer Palermo Arlington VA 181 39 F 34 35-42 43:10.0 43:28.8 14:01/M
183 Bailey Pilat Sarasota FL 204 22 F 22 20-27 43:13.4 43:44.2 14:06/M
184 Rylee Pilat Sarasota FL 205 19 F 2 15-19 43:23.0 43:53.2 14:09/M
185 Colton Bennett Sebring FL 19 9 M 12 1-14 43:37.4 44:04.7 14:13/M
186 Shanen Bennett Sebring FL 18 34 F 21 28-34 43:38.8 44:05.8 14:13/M
187 Amy Cook Parrish FL 45 33 F 22 28-34 43:19.9 44:07.6 14:14/M
188 Edward Restor Winter Haven FL 223 41 M 8 35-42 43:58.3 44:19.2 14:18/M
189 Karen Johnston Sarasota FL 308 62 F 4 61-99 44:09.3 44:27.6 14:20/M
190 Millie Puldon Hialeah FL 213 49 F 23 43-50 44:10.1 44:37.0 14:24/M
191 Michael Perten Bradenton FL 199 15 M 3 15-19 44:24.7 44:37.3 14:24/M
192 Sally Cook Palmetto FL 46 62 F 5 61-99 43:54.7 44:42.3 14:25/M
193 Sandra Daves Holmes Beach FL 327 68 F 6 61-99 43:58.9 44:43.1 14:25/M
194 Karen Fuller Sarasota FL 79 59 F 21 51-60 44:17.4 44:44.2 14:26/M
195 Dylan Zoller Bradenton FL 306 15 M 4 15-19 44:41.3 44:53.2 14:29/M
196 Kelly Prior-Zoller Bradenton FL 211 38 F 35 35-42 44:50.5 45:02.0 14:32/M
197 Christy Carlen Sarasota FL 35 32 F 23 28-34 45:10.9 45:22.2 14:38/M
198 Rose-Marie Perten Bradenton FL 198 37 F 36 35-42 45:21.5 45:33.4 14:42/M
199 Dawn Randolph Arcadia FL 217 47 F 24 43-50 45:21.9 46:01.2 14:51/M
200 Leslie Johnson Zephyrhills FL 119 33 F 24 28-34 45:26.4 46:03.2 14:51/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
201 Adelaine Johnson Zephyrhills FL 117 6 F 10 1-14 45:41.7 46:03.3 14:51/M
202 Suzanne Lang Sarasota FL 140 65 F 7 61-99 45:33.6 46:04.2 14:52/M
203 Wade Buckland Alexandria VA 30 36 M 9 35-42 45:49.7 46:14.9 14:55/M
204 Laura Buckland Sarasota FL 31 65 F 8 61-99 45:49.1 46:15.0 14:55/M
205 Deborah Ferrell Hudson FL 68 60 F 22 51-60 46:20.0 46:35.7 15:02/M
206 Juan Guerra North Port FL 90 51 M 5 51-60 46:48.4 46:56.4 15:08/M
207 Abigail Vittur North Fort Myers FL 279 20 F 23 20-27 46:30.4 47:00.1 15:10/M
208 Alicia Vittur North Fort Myers FL 278 46 F 25 43-50 46:31.9 47:01.0 15:10/M
209 Joyce E. Behringer Tampa FL 17 50 F 26 43-50 46:39.7 47:39.1 15:22/M
210 Cerissa Dillow Bradenton FL 60 35 F 37 35-42 47:14.9 47:49.9 15:25/M
211 Marley Dillow Bradenton FL 61 9 F 11 1-14 47:14.9 47:49.9 15:25/M
212 Douglas Schiller Ellenton FL 236 79 M 6 61-99 47:29.4 47:52.3 15:26/M
213 Cherrie Parrish Davenport IA 186 52 F 23 51-60 47:25.5 48:06.3 15:31/M
214 Dawn Wildermuth Venice FL 284 50 F 27 43-50 47:57.7 48:12.8 15:33/M
215 Monica Sweeney Sarasota FL 261 51 F 24 51-60 47:57.9 48:13.3 15:33/M
216 Lauren Hankins Bartow FL 97 35 F 38 35-42 47:50.0 48:13.7 15:33/M
217 Sandra Smith Bartow FL 249 55 F 25 51-60 47:54.5 48:19.0 15:35/M
218 Ray Eaton Sarasota FL 62 67 M 7 61-99 48:00.5 48:29.4 15:38/M
219 Essence Bundrage Bradenton FL 313 13 F 12 1-14 48:08.9 48:30.4 15:39/M
220 Serenity Bundrage Bradenton FL 314 10 F 13 1-14 48:15.1 48:36.9 15:41/M
221 Nicola Ivey Sarasota FL 115 24 F 24 20-27 48:26.0 48:50.3 15:45/M
222 Dana Armstrong Sarasota FL 12 18 F 3 15-19 48:26.8 48:51.4 15:45/M
223 Kevin Puldon Hialeah FL 214 22 M 5 20-27 48:34.9 49:00.8 15:48/M
224 Kaetlyn Puldon Hialeah FL 212 18 F 4 15-19 48:34.8 49:00.9 15:48/M
225 Andrew Miller Sarasota FL 164 12 M 13 1-14 48:55.2 49:21.1 15:55/M
226 Christine Miller Trinity FL 162 46 F 28 43-50 48:56.4 49:22.2 15:55/M
227 Michael Miller Ocala FL 163 16 M 5 15-19 48:56.0 49:22.6 15:55/M
228 Krista Schiller Sarasota FL 235 35 F 39 35-42 49:34.0 49:57.6 16:07/M
229 Jackson Nemeth Sarasota FL 169 5 M 14 1-14 49:34.2 49:58.0 16:07/M
230 Janine Hentrich Saint Clair Shores MI 106 50 F 29 43-50 50:00.6 50:18.8 16:14/M
231 Autum Shinn Parrish FL 242 36 F 40 35-42 49:56.6 50:21.2 16:15/M
232 Monica Shinn Parrish FL 241 60 F 26 51-60 49:56.8 50:21.6 16:15/M
233 Lori Groff Leola PA 319 55 F 27 51-60 50:24.5 50:46.1 16:23/M
234 Melissa Thomas Sarasota FL 265 37 F 41 35-42 50:23.5 50:52.1 16:25/M
235 Amelia Thomas Sarasota FL 266 6 F 14 1-14 50:23.7 50:52.5 16:25/M
236 Robin Scheel Sarasota FL 233 17 F 5 15-19 50:37.8 50:53.1 16:25/M
237 Darlene Scheel Sarasota FL 234 53 F 28 51-60 50:46.0 51:01.7 16:27/M
238 Judy Giannini Sarasota FL 316 58 F 29 51-60 50:46.2 51:02.8 16:28/M
239 Jordan Greene Zolfo Springs FL 88 8 M 15 1-14 51:11.4 51:15.9 16:32/M
240 Kerry Mushrush Zolfo Springs FL 166 25 F 25 20-27 51:11.7 51:17.2 16:33/M
241 Cindy Zapico Riverview FL 303 50 F 30 43-50 47:11.1 52:23.2 16:54/M
242 Amanda Zapico Riverview FL 302 22 F 26 20-27 47:11.3 52:23.4 16:54/M
243 Todd Nolan Bradenton FL 171 40 M 10 35-42 52:16.1 52:43.9 17:00/M
244 Kristine Johnson Cape Coral FL 118 54 F 30 51-60 52:15.4 52:53.3 17:04/M
245 Pam Ierulli Sarasota FL 112 60 F 31 51-60 52:50.5 52:54.7 17:04/M
246 Samantha Marvel Bradenton FL 149 23 F 27 20-27 52:38.6 53:14.8 17:10/M
247 Sheila Marvel Bradenton FL 150 52 F 32 51-60 52:41.7 53:18.1 17:12/M
248 Mike Arch Bradenton FL 8 66 M 8 61-99 53:01.5 53:38.9 17:18/M
249 Sandra Parkinson Palmetto FL 185 54 F 33 51-60 53:45.0 54:04.7 17:26/M
250 Lindsey Parkinson Palmetto FL 184 26 F 28 20-27 53:44.7 54:04.7 17:26/M
251 Laina Knapp Cape Coral FL 135 7 F 15 1-14 54:14.8 54:46.4 17:40/M
252 Sharmaine Paruolo Bradenton FL 187 38 F 42 35-42 53:59.0 54:51.3 17:42/M
253 Steve Hentrich Saint Clair Shores MI 103 52 M 6 51-60 55:17.9 55:35.7 17:56/M
254 Diandra Ricker Sarasota FL 224 27 F 29 20-27 55:04.4 55:42.0 17:58/M
255 Debbie Haney Sarasota FL 96 56 F 34 51-60 55:04.0 55:42.0 17:58/M
256 Christina Alexander Bradenton FL 2 64 F 9 61-99 56:08.4 56:08.4 18:06/M
257 Debbie Ball Bradenton FL 15 60 F 35 51-60 56:09.2 56:09.2 18:07/M
258 Kate Wright Bradenton FL 299 11 F 16 1-14 56:05.1 56:25.0 18:12/M
259 Breon Mason Bradenton FL 151 35 M 11 35-42 55:40.5 56:25.9 18:12/M
260 David Mercury Bradenton FL 156 8 M 16 1-14 55:42.6 56:28.4 18:13/M
261 Laura Knapp Cape Coral FL 136 26 F 30 20-27 56:54.8 57:33.1 18:34/M
262 Joy McLean Sarasota FL 155 53 F 36 51-60 57:33.2 57:49.0 18:39/M
263 Donna Casey Ruskin FL 36 54 F 37 51-60 57:41.7 57:51.3 18:40/M
264 Savannah Flak Boca Raton FL 71 21 F 31 20-27 57:35.8 58:07.7 18:45/M
265 Carolyn Flak Boca Raton FL 72 55 F 38 51-60 57:35.5 58:08.0 18:45/M
266 Mary Hawes Sarasota FL 100 76 F 10 61-99 57:40.3 58:13.6 18:47/M
267 Thomas Hawes Orlando FL 99 45 M 11 43-50 57:40.5 58:13.7 18:47/M
268 Lucy Krohne Valrico FL 138 65 F 11 61-99 58:46.7 58:54.5 19:00/M
269 Brett Woolery Bradenton FL 293 11 M 17 1-14 58:31.6 59:02.9 19:03/M
270 Carol Woolery Bradenton FL 294 38 F 43 35-42 58:30.9 59:03.1 19:03/M
271 Mary Scavelli Sarasota FL 230 68 F 12 61-99 58:34.4 59:10.4 19:05/M
272 Dee Arch Bradenton FL 9 66 F 13 61-99 58:43.5 59:20.1 19:08/M
273 Caroline Hobson Nokomis FL 108 18 F 6 15-19 58:52.9 59:27.8 19:11/M
274 Mary Ann Jones Nokomis FL 124 50 F 31 43-50 58:51.2 59:28.0 19:11/M
275 Deborah Hobson Nokomis FL 109 50 F 32 43-50 58:52.3 59:28.0 19:11/M
276 Penny Seligh Orient OH 240 50 F 33 43-50 59:19.2 59:53.4 19:19/M
277 Teresa Buster Columbus OH 32 51 F 39 51-60 59:19.8 59:54.1 19:19/M
278 Madelyn Guerra North Port FL 91 48 F 34 43-50 59:59.4 1:00:06.7 19:23/M
279 Mireya Olivero Port Charlotte FL 174 56 F 40 51-60 1:00:01.1 1:00:08.1 19:24/M
280 Deborah Payne Bradenton FL 192 60 F 41 51-60 59:29.3 1:00:15.3 19:26/M
281 Donesha Payne Orlando FL 191 33 F 25 28-34 59:37.9 1:00:23.6 19:29/M
282 Lena Rose Sarasota FL 226 52 F 42 51-60 1:00:36.2 1:00:40.8 19:34/M
283 Janice Guimond Sarasota FL 92 64 F 14 61-99 1:00:36.6 1:00:41.4 19:35/M
284 Hannah Mikek Belding MI 158 23 F 32 20-27 1:00:46.5 1:00:57.9 19:40/M
285 Janice Mikek 157 68 F 15 61-99 1:00:49.0 1:00:58.4 19:40/M
286 Julie Mikek Belding MI 159 52 F 43 51-60 1:00:48.0 1:00:59.1 19:40/M
287 Laurie Campshure Bradenton FL 34 49 F 35 43-50 1:01:35.3 1:02:05.8 20:02/M
288 Kerri Plazza Sarasota FL 206 31 F 26 28-34 1:01:35.5 1:02:05.9 20:02/M
289 Ramona Salazar Valrico FL 227 52 F 44 51-60 1:02:03.0 1:02:11.3 20:04/M
290 Xavier Culver-Wollaston Nokomis FL 50 7 M 18 1-14 1:09:48.3 1:09:51.4 22:32/M
291 Lillian Brown North Port FL 28 8 F 17 1-14 1:09:35.8 1:10:19.2 22:41/M
292 Donna Sullivan North Port FL 309 57 F 45 51-60 1:09:36.7 1:10:20.0 22:41/M
293 Lynnmarie Brown North Port FL 27 47 F 36 43-50 1:09:37.8 1:10:21.0 22:42/M
294 Jill Tate Hudson FL 263 59 F 46 51-60 1:10:19.8 1:10:29.3 22:44/M
295 Jasynda Davis Nokomis FL 56 36 F 44 35-42 1:10:46.8 1:10:51.2 22:51/M
296 Levi Davis Nokomis FL 57 7 M 19 1-14 1:10:49.8 1:10:53.2 22:52/M