The Rad Run

Overall Finish List

March 04, 2017


Results By Domenic & Mike for

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Christian Shaffer 350 18 M 1 18-29 21:42.9 7:00/M
2 Nate Biehl Tampa FL 300 15 M 1 1-17 22:38.7 7:18/M
3 Bassel Ramadan Tampa FL 284 45 M 1 45-59 23:36.0 7:37/M
4 Michael Smith Tampa FL 338 38 M 1 30-44 24:34.5 7:55/M
5 Evangelo Morris Tampa FL 255 47 M 2 45-59 24:36.0 7:56/M
6 Noah Barber Tampa FL 254 10 M 2 1-17 24:40.0 7:57/M
7 Matthew Blowers Tampa FL 317 11 M 3 1-17 25:00.8 8:04/M
8 Robert Blowers Tampa FL 316 46 M 3 45-59 25:01.1 8:04/M
9 Meghann Nelson Lutz FL 330 32 F 1 30-44 25:21.6 8:11/M
10 Haley Skipper 352 24 F 1 18-29 25:40.2 8:17/M
11 Erik Boehm Riverview FL 329 56 M 4 45-59 26:01.1 8:24/M
12 Jeffrey Mitchell Tampa FL 304 11 M 4 1-17 26:50.3 8:39/M
13 David Hileman 291 10 M 5 1-17 27:04.0 8:44/M
14 Antonio Cordoba Tampa FL 333 9 M 6 1-17 27:10.5 8:46/M
15 Joseph Murphy Tampa FL 283 9 M 7 1-17 27:10.8 8:46/M
16 Melinda Carlson Tampa FL 273 55 F 1 45-59 27:16.8 8:48/M
17 Scott Hileman 288 44 M 2 30-44 27:27.7 8:51/M
18 Chris Stamper Tampa FL 319 40 M 3 30-44 27:29.6 8:52/M
19 Dylan Stamper Tampa FL 321 10 M 8 1-17 27:33.2 8:53/M
20 Ghiath Kashlan Tampa FL 331 43 M 4 30-44 28:46.0 9:17/M
21 Ron Skipper 353 54 M 5 45-59 28:50.4 9:18/M
22 Jake Delahanty Tampa FL 269 14 M 9 1-17 29:22.6 9:28/M
23 Jack Delahanty Tampa FL 268 46 M 6 45-59 29:23.0 9:29/M
24 Sharon Heard Tampa FL 256 48 F 2 45-59 29:50.9 9:37/M
25 Tim Newsome 293 53 M 7 45-59 30:06.3 9:43/M
26 Eli Barber Tampa FL 253 12 M 10 1-17 30:13.0 9:45/M
27 Alexis Burns Davenport FL 347 13 F 1 1-17 30:15.7 9:45/M
28 Natalie Day Wesley Chapel FL 257 47 F 3 45-59 30:18.0 9:46/M
29 Sumayya Saleh Tampa FL 274 25 F 2 18-29 30:32.2 9:51/M
30 Victoria Mitchell Tampa FL 302 12 F 2 1-17 30:34.0 9:52/M
31 Michelle Denham 346 38 F 2 30-44 30:48.6 9:56/M
32 Crystal Smith Tampa FL 337 41 F 3 30-44 31:14.5 10:05/M
33 Mike Warden 339 62 M 1 60-99 31:17.7 10:05/M
34 Melissa Gulvin Dade City FL 325 31 F 4 30-44 31:22.1 10:07/M
35 Janaya Bomes 356 37 F 5 30-44 31:23.9 10:07/M
36 Riley Christopher Zephyrhills FL 324 15 M 11 1-17 31:25.0 10:08/M
37 Chance Newsome 294 11 M 12 1-17 31:26.1 10:08/M
38 Olivia Hammill Tampa FL 272 11 F 3 1-17 31:42.4 10:14/M
39 Ella Hileman 289 14 F 4 1-17 31:43.5 10:14/M
40 Missy Hileman 354 42 F 6 30-44 31:45.0 10:15/M
41 Kim Biehl Tampa FL 299 43 F 7 30-44 32:01.6 10:20/M
42 Scott Merritt 287 39 M 5 30-44 32:05.6 10:21/M
43 Omar Aret 361 45 M 8 45-59 33:05.4 10:40/M
44 Amy D'Agata Tampa FL 251 46 F 4 45-59 33:14.1 10:43/M
45 Dab Sirois 297 54 M 9 45-59 33:14.1 10:43/M
46 Cassidy Sirois 298 10 F 5 1-17 33:16.2 10:44/M
47 Lisa Sirois 296 53 F 5 45-59 33:23.9 10:46/M
48 Elissa Stamper Tampa FL 320 13 F 6 1-17 34:09.0 11:01/M
49 David Tabor 295 34 M 6 30-44 34:34.4 11:09/M
50 Jazamin Toth Tampa FL 303 12 F 7 1-17 35:57.0 11:36/M
51 Allen D'Agata Tampa FL 252 46 M 10 45-59 36:17.9 11:42/M
52 Colin Hammill Tampa FL 271 16 M 13 1-17 37:06.1 11:58/M
53 Yousef Aret 360 14 M 14 1-17 37:09.4 11:59/M
54 Jaime Hancock Tampa FL 334 39 M 7 30-44 37:35.6 12:07/M
55 Katie Nelson Wesley Chapel FL 260 34 F 8 30-44 38:00.9 12:15/M
56 Steven Rehbaum Riverview FL 328 43 M 8 30-44 38:04.0 12:17/M
57 Layla Mehdaova Tampa FL 336 16 F 8 1-17 38:21.8 12:22/M
58 Abbie Heath Wesley Chapel FL 312 17 F 9 1-17 38:45.4 12:30/M
59 Joshua Hancock Tampa FL 335 7 M 15 1-17 38:46.5 12:30/M
60 Alisha Nilsson 355 33 F 9 30-44 40:35.3 13:05/M
61 Lance Paz Tampa FL 286 35 M 9 30-44 40:42.7 13:08/M
62 Jacqueline Shaffer 351 15 F 10 1-17 42:24.5 13:41/M
63 Jozsef Toth Tampa FL 301 48 M 11 45-59 42:33.9 13:44/M
64 Stephanie Cabot Tampa FL 309 13 F 11 1-17 43:01.8 13:53/M
65 Dalia Ramadan 358 10 F 12 1-17 43:34.8 14:03/M
66 Kevin McDonlad 340 39 M 10 30-44 43:36.2 14:04/M
67 Alexandria McDonald 341 8 F 13 1-17 43:36.8 14:04/M
68 Agigal McDonald 342 5 F 14 1-17 43:36.9 14:04/M
69 Michael Gulvin Dade City FL 326 31 M 11 30-44 43:59.8 14:11/M
70 Michele Jeffery 344 41 F 10 30-44 45:03.4 14:32/M
71 Jacquline Daniels 357 54 F 6 45-59 45:03.6 14:32/M
72 Dina Ramadan Tampa FL 285 41 F 11 30-44 46:32.8 15:01/M
73 Rus Adams 292 58 M 12 45-59 47:41.0 15:23/M
74 Dustin Clark Bountifuloun UT 322 36 M 12 30-44 47:48.8 15:25/M
75 Debra Defranco Tampa FL 279 56 F 7 45-59 47:57.7 15:28/M
76 Tori Defranco Tampa FL 281 20 F 3 18-29 48:00.5 15:29/M
77 Thomas Defranco Tampa FL 280 20 M 2 18-29 48:08.7 15:32/M
78 Christian Faugal 264 31 M 13 30-44 48:39.6 15:42/M
79 Michael Augusta Lutz FL 249 27 M 3 18-29 52:20.4 16:53/M
80 Grace Cagnina Tampa FL 315 10 F 15 1-17 52:33.6 16:57/M
81 Thomas Defranco Tampa FL 278 53 M 13 45-59 52:39.1 16:59/M
82 Melissa Cagnina Tampa FL 313 45 F 8 45-59 52:42.0 17:00/M
83 Camden Burns 348 19 M 4 18-29 52:44.0 17:01/M
84 Faith Cagnina Tampa FL 314 14 F 16 1-17 54:01.3 17:25/M
85 Mike Nelson Wesley Chapel FL 261 34 M 14 30-44 56:34.2 18:15/M
86 Elisa Valdez Sun City Center FL 310 33 F 12 30-44 1:01:54.6 19:58/M
87 Reena Tomlinson 343 30 F 13 30-44 1:01:55.2 19:58/M
88 Sama Elemsky 359 36 F 14 30-44 1:08:03.0 21:57/M
89 Hassan Aret 362 11 M 16 1-17 1:08:03.5 21:57/M