The Great Fathers Day Race - Tampa

Overall Finish List

June 18, 2017


Results By Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Blake Rigdon Sardinia OH 636 18 M 1 Top Fin 17:30.4 5:39/M
2 Michael Rivera Tampa FL 918 30 M 1 28-34 18:01.5 5:49/M
3 Andrew Helmick 878 51 M 1 51-60 19:51.5 6:24/M
4 Alexander Gardner Clearwater FL 395 26 M 1 20-27 20:15.0 6:32/M
5 Eric Siegmund Saint Petersburg FL 399 30 M 2 28-34 20:39.0 6:40/M
6 William Orr Valrico FL 396 35 M 1 35-42 21:01.9 6:47/M
7 Gavin Pagan Saint Petersburg FL 394 15 M 1 15-19 21:11.4 6:50/M
8 Magnus Ericson Tampa FL 302 50 M 1 43-50 21:23.5 6:54/M
9 Sean Folsom Tampa FL 501 27 M 2 20-27 21:32.1 6:57/M
10 Mac Wright Lithia FL 873 14 M 1 1-14 21:49.3 7:02/M
11 Dan McCaffrey Tampa FL 325 46 M 2 43-50 22:13.1 7:10/M
12 Tim Valdes Tampa FL 852 46 M 3 43-50 22:36.4 7:17/M
13 Kevin Esponda Clearwater FL 486 42 M 2 35-42 22:39.0 7:18/M
14 Ken Ginel Tampa FL 278 44 M 4 43-50 22:42.5 7:19/M
15 Peter Ballentine Venice FL 880 54 M 2 51-60 22:58.1 7:25/M
16 Christine Valdes Tampa FL 853 41 F 1 Top Fin 23:03.2 7:26/M
17 Robert Philbin Tampa FL 624 50 M 5 43-50 23:08.4 7:28/M
18 Brendan Philbin Annapolis MD 622 19 M 2 15-19 23:08.6 7:28/M
19 Adam Marshall Tampa FL 319 38 M 3 35-42 23:19.1 7:31/M
20 Erik Jerman Tampa FL 550 47 M 6 43-50 23:32.4 7:35/M
21 Ronald Alanis Land O Lakes FL 364 48 M 7 43-50 23:34.1 7:36/M
22 Jamey Dixon Easley SC 481 41 M 4 35-42 24:01.9 7:45/M
23 Alex Ramirez Tampa FL 629 59 M 3 51-60 24:04.4 7:46/M
24 Janey Dixon Easley SC 482 14 F 1 1-14 24:08.7 7:47/M
25 Jeremy Hall Wesley Chapel FL 533 34 M 3 28-34 24:09.4 7:47/M
26 Joe Deitzer Tampa FL 321 42 M 5 35-42 24:42.5 7:58/M
27 Ryan Kopenski Wesley Chapel FL 559 23 M 3 20-27 24:44.8 7:59/M
28 Grant Sampson Tampa FL 647 31 M 4 28-34 24:45.9 7:59/M
29 Kelsey Smigiel Tampa FL 822 24 F 1 20-27 25:00.4 8:04/M
30 Neil Balse Saint Petersburg FL 423 30 M 5 28-34 25:02.8 8:05/M
31 Kristin Fargher Thonotosassa FL 494 45 F 1 43-50 25:14.9 8:08/M
32 Jeffrey Wright Lithia FL 872 46 M 8 43-50 25:18.6 8:10/M
33 Scott Fargher Thonotosassa FL 495 45 M 9 43-50 25:29.4 8:13/M
34 Kristina Henderson Saint Petersburg FL 363 30 F 1 28-34 25:30.4 8:14/M
35 Will Cassidy 923 45 M 10 43-50 25:34.1 8:15/M
36 Scott Murray Riverview FL 607 44 M 11 43-50 25:42.3 8:17/M
37 James Stringini Venice FL 836 59 M 4 51-60 25:51.6 8:20/M
38 Adriana Wallace 911 19 F 1 15-19 25:58.5 8:23/M
39 Jason Pate 898 39 M 6 35-42 26:00.0 8:23/M
40 Alex Harvey Dunedin FL 536 26 M 4 20-27 26:12.1 8:27/M
41 Kreg Sherbine Montgomery AL 807 44 M 12 43-50 26:14.6 8:28/M
42 Jennifer Rahn Denver CO 628 32 F 2 28-34 26:15.3 8:28/M
43 Josh Geise Tampa FL 190 40 M 7 35-42 26:19.7 8:29/M
44 Albert Barrero 910 35 M 8 35-42 26:21.8 8:30/M
45 Warren Diethrick Lakeland FL 477 11 M 2 1-14 26:22.3 8:30/M
46 John Bertram Lutz FL 405 44 M 13 43-50 26:25.1 8:31/M
47 Jonathan Barclay Wesley Chapel FL 384 29 M 6 28-34 26:36.8 8:35/M
48 Christopher Cortner Rochester NY 344 36 M 9 35-42 26:52.2 8:40/M
49 Jacob Moore Dover FL 600 14 M 3 1-14 26:56.6 8:41/M
50 Nicolas Aquilizan Wesley Chapel FL 419 37 M 10 35-42 27:01.4 8:43/M
51 Marco Rosario Apollo Beach FL 407 62 M 1 61-99 27:08.6 8:45/M
52 Phil Crabb Brandon FL 347 30 M 7 28-34 27:16.6 8:48/M
53 Brian Shepard Tampa FL 897 73 M 2 61-99 27:17.1 8:48/M
54 Emmy Ericson Tampa FL 304 14 F 2 1-14 27:33.4 8:53/M
55 Wayne Cornish Land O Lakes FL 464 50 M 14 43-50 27:44.7 8:57/M
56 Reagan Alanis Land O Lakes FL 367 12 M 4 1-14 27:47.2 8:58/M
57 Joe Kerkes Lutz FL 333 61 M 3 61-99 27:48.8 8:58/M
58 Michelle Backlund Safety Harbor FL 421 53 F 1 51-60 27:50.7 8:59/M
59 Joseph Martin Tampa FL 589 51 M 5 51-60 27:56.1 9:01/M
60 Elvis Ericson Tampa FL 305 12 M 5 1-14 27:57.2 9:01/M
61 Anthony Delacruz 921 29 M 8 28-34 28:01.4 9:02/M
62 Justin Wentworth Pinelllas Park FL 885 25 M 5 20-27 28:03.1 9:03/M
63 Asa Ericson Tampa FL 303 49 F 2 43-50 28:05.7 9:04/M
64 Cory Wieber Tampa FL 84 28 M 9 28-34 28:15.8 9:07/M
65 John Jaworski Saint Petersburg FL 281 48 M 15 43-50 28:21.4 9:09/M
66 Kira Garcia Riverview FL 300 15 F 2 15-19 28:22.3 9:09/M
67 Kenneth Garcia Riverview FL 299 42 M 11 35-42 28:22.5 9:09/M
68 Emma Jaworski Saint Petersburg FL 282 16 F 3 15-19 28:23.6 9:09/M
69 Gina Helmick Xenia OH 877 53 M 6 51-60 28:23.9 9:09/M
70 Corey Sterman St Pete FL 832 34 M 10 28-34 28:32.1 9:12/M
71 Robert Perallon Tampa FL 619 56 M 7 51-60 28:40.6 9:15/M
72 Jason Fields 504 48 M 16 43-50 28:43.9 9:16/M
73 Eddie Weston Tampa FL 389 51 M 8 51-60 28:56.9 9:20/M
74 Clint Spruill Tampa FL 876 31 M 11 28-34 28:58.8 9:21/M
75 Robert Shettle Safety Harbor FL 346 36 M 12 35-42 29:01.8 9:22/M
76 Katie Tyson Riverview FL 851 12 F 3 1-14 29:05.6 9:23/M
77 Traci Weston Tampa FL 390 46 F 3 43-50 29:09.0 9:24/M
78 Roger Anderson Tampa FL 391 70 M 4 61-99 29:09.3 9:24/M
79 Nehemiah Warner Saint Petersburg FL 863 31 M 12 28-34 29:11.7 9:25/M
80 Rob Vega Dover FL 856 47 M 17 43-50 29:13.8 9:25/M
81 Karl Diethrick Lakeland FL 476 38 M 13 35-42 29:19.2 9:27/M
82 Kevin McDonald Land O Lakes FL 591 39 M 14 35-42 29:20.5 9:28/M
83 Dean Webster Tampa FL 865 54 M 9 51-60 29:24.5 9:29/M
84 Marlena Shaw Plant City FL 806 37 F 1 35-42 29:32.1 9:32/M
85 Ivan Garcia North Port FL 355 49 M 18 43-50 29:33.3 9:32/M
86 Denise Landes Tampa FL 564 49 F 4 43-50 29:39.6 9:34/M
87 Alesia Sabin Tampa FL 645 33 F 3 28-34 29:39.8 9:34/M
88 Regina Casale Lutz FL 456 34 F 4 28-34 29:56.0 9:39/M
89 Tom Hunt Clearwater FL 357 55 M 10 51-60 29:58.1 9:40/M
90 Caroline Marlowe Tampa FL 588 10 F 4 1-14 30:07.7 9:43/M
91 David Marlowe Tampa FL 587 36 M 15 35-42 30:07.8 9:43/M
92 Steff Taylor Tampa FL 841 33 F 5 28-34 30:10.2 9:44/M
93 Annesley Cassidy 922 42 F 2 35-42 30:12.6 9:45/M
94 Laura Cross Riverview FL 469 38 F 3 35-42 30:14.7 9:45/M
95 Leah Alanis Land O Lakes FL 365 41 F 4 35-42 30:15.8 9:45/M
96 Unknown Partic. 277 277 M 1 0- 0 30:16.0 9:46/M
97 Adrienne Ammann Riverview FL 416 14 F 5 1-14 30:21.7 9:47/M
98 Heidi Cortner Rochester NY 345 36 F 5 35-42 30:25.0 9:49/M
99 William Ferguson Tampa FL 496 55 M 11 51-60 30:28.8 9:50/M
100 Nicholas Grainger Land O Lakes FL 530 30 M 13 28-34 30:39.4 9:53/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 Andrew Easter Azle TX 293 34 M 14 28-34 30:40.4 9:54/M
102 Emma Dixon Easley SC 483 11 F 6 1-14 30:41.4 9:54/M
103 Judy Bean Saint Petersburg FL 430 49 F 5 43-50 30:48.2 9:56/M
104 Melanie Dixon Easley SC 480 38 F 6 35-42 30:48.6 9:56/M
105 Amory Ifill Saint Petersburg FL 547 39 M 16 35-42 30:58.8 9:59/M
106 Sachin Sharma Saint Petersburg FL 805 34 M 15 28-34 31:00.9 10:00/M
107 Janet Nelson Tampa FL 608 55 F 2 51-60 31:02.6 10:01/M
108 Christopher Hubert Wesley Chapel FL 544 32 M 16 28-34 31:04.7 10:01/M
109 Tim Backlund Safety Harbor FL 420 56 M 12 51-60 31:04.9 10:01/M
110 Edwin Rossi Riverview FL 644 28 M 17 28-34 31:05.2 10:02/M
111 Phillip (rags) Ragan Saint Petersburg FL 329 70 M 5 61-99 31:08.6 10:03/M
112 Unknown Partic. 44 44 M 2 0- 0 31:10.9 10:03/M
113 Brittany Love Saint Petersburg FL 42 28 F 6 28-34 31:12.2 10:04/M
114 Ashley Salabarria Tampa FL 646 26 F 2 20-27 31:14.3 10:05/M
115 Jonathan Horwath 916 38 M 17 35-42 31:20.1 10:06/M
116 Danielle Duval Tampa FL 625 35 F 7 35-42 31:26.9 10:08/M
117 Lisa Vega Dover FL 855 46 F 6 43-50 31:30.2 10:10/M
118 Greg Joyce Saint Petersburg FL 553 52 M 13 51-60 31:31.6 10:10/M
119 Andrew Massiah Lutz FL 590 43 M 19 43-50 31:34.8 10:11/M
120 Monte Diethrick Lakeland FL 478 10 M 6 1-14 31:36.7 10:12/M
121 Christopher Turner Land O Lakes FL 848 50 M 20 43-50 31:37.6 10:12/M
122 Marianne Mekelburg Tampa FL 592 48 F 7 43-50 31:42.3 10:14/M
123 Joe McCaffrey Saint Petersburg FL 326 47 M 21 43-50 31:43.5 10:14/M
124 Joed Smith Oldsmar FL 825 39 M 18 35-42 31:48.8 10:15/M
125 Janice Harvey Hudson FL 289 44 F 8 43-50 31:49.8 10:16/M
126 Daniela Garcia Tampa FL 356 27 F 3 20-27 31:51.9 10:16/M
127 Emily Germino Lutz FL 520 36 F 8 35-42 31:52.0 10:17/M
128 Robert Covington Wesley Chapel FL 465 49 F 9 43-50 32:04.4 10:21/M
129 Travis Eldridge Tampa FL 352 37 M 19 35-42 32:13.2 10:24/M
130 Michelle Anmann Riverview FL 418 13 F 7 1-14 32:16.2 10:25/M
131 Robert Welch 925 45 M 22 43-50 32:17.0 10:25/M
132 Dylan Wieber Temple Terrace FL 83 29 M 18 28-34 32:24.1 10:27/M
133 Henry Hunt Valrico FL 546 32 M 19 28-34 32:28.9 10:28/M
134 Crystal Parke Riverview FL 616 30 F 7 28-34 32:29.6 10:29/M
135 Jason Pawlowski Land O Lakes FL 617 43 M 23 43-50 32:29.6 10:29/M
136 Julie Miller Riverview FL 894 38 F 9 35-42 32:30.3 10:29/M
137 Proudence Rivera 895 75 F 1 61-99 32:30.8 10:29/M
138 Braylon Betschner Valrico FL 410 10 M 7 1-14 32:31.7 10:29/M
139 Joseph Folsom Clearwater FL 500 59 M 14 51-60 32:32.3 10:30/M
140 Christopher Kersey Valrico FL 554 50 M 24 43-50 32:32.8 10:30/M
141 Lucas Moore Dover FL 599 38 M 20 35-42 32:42.4 10:33/M
142 Michelle Milone Lutz FL 595 38 F 10 35-42 32:45.9 10:34/M
143 Christopher Meyer Riverview FL 594 32 M 20 28-34 32:46.7 10:34/M
144 Mary Stringini Tampa FL 837 23 F 4 20-27 32:56.8 10:37/M
145 Peter Culsetha 879 52 M 15 51-60 33:00.4 10:39/M
146 Navitha Subbanna Oldsmar FL 309 28 F 8 28-34 33:12.8 10:43/M
147 Joseph Gallego Tampa FL 507 26 M 6 20-27 33:30.8 10:48/M
148 Valentina Leavitt Tampa FL 311 56 F 3 51-60 33:31.8 10:49/M
149 Shannon Philbin Tampa FL 623 21 F 5 20-27 33:36.8 10:50/M
150 Teresa Bunn 917 57 F 4 51-60 33:36.8 10:50/M
151 Dave Tyson Riverview FL 850 52 M 16 51-60 33:37.6 10:51/M
152 Tina Muralt Plant City FL 605 47 F 10 43-50 33:43.0 10:53/M
153 Raul La Vega Brandon FL 563 45 M 25 43-50 33:43.4 10:53/M
154 Sonja Rosario Tampa FL 406 34 F 9 28-34 33:43.6 10:53/M
155 Lindsay Folsom Clearwater FL 499 24 F 6 20-27 33:52.0 10:55/M
156 Ellie Mobley Tampa FL 598 24 F 7 20-27 33:52.2 10:55/M
157 Ric Rohm Riverview FL 641 52 M 17 51-60 34:00.3 10:58/M
158 Andrea Rohm Riverview FL 642 48 F 11 43-50 34:00.4 10:58/M
159 Stanley Spencer Jr Riverview FL 829 52 M 18 51-60 34:13.7 11:02/M
160 Marie Borland Tampa FL 440 55 F 5 51-60 34:14.5 11:03/M
161 Austin Kopenski Wesley Chapel FL 558 19 F 4 15-19 34:18.8 11:04/M
162 Donald Smith Riverview FL 313 44 M 26 43-50 34:20.7 11:05/M
163 Tina Prest Odessa FL 334 46 F 12 43-50 34:22.2 11:05/M
164 John Jr Bertram Lutz FL 403 11 M 8 1-14 34:22.5 11:05/M
165 Brooke Meyer Zephyrhills FL 593 31 F 10 28-34 34:27.0 11:07/M
166 Yvette Eudy Gibsonton FL 487 50 F 13 43-50 34:30.8 11:08/M
167 Craig Roberts Riverview FL 637 53 M 19 51-60 34:38.2 11:10/M
168 Steven Janssen Tampa FL 279 38 M 21 35-42 34:40.6 11:11/M
169 Ryan Philbin Tampa FL 621 18 M 3 15-19 34:41.4 11:11/M
170 Lindsay Travis Tampa FL 846 27 F 8 20-27 34:43.1 11:12/M
171 Damion Bravo Odessa FL 445 39 M 22 35-42 34:46.4 11:13/M
172 Chloe Covington Wesley Chapel FL 466 16 F 5 15-19 34:46.8 11:13/M
173 Darin Barker Tampa FL 328 48 M 27 43-50 34:48.0 11:14/M
174 Danial Kopenski Wesley Chapel FL 561 49 M 28 43-50 34:52.5 11:15/M
175 Jesse Mann Lutz FL 583 38 M 23 35-42 35:07.8 11:20/M
176 Joshua Mann Lutz FL 585 6 M 9 1-14 35:08.0 11:20/M
177 Rodney Ward Gibsonton FL 862 47 M 29 43-50 35:09.5 11:20/M
178 Alec Fricke Port Saint Lucie FL 505 18 M 4 15-19 35:14.1 11:22/M
179 Belle Lowke Tampa FL 576 14 F 8 1-14 35:15.7 11:22/M
180 Yanet Barrero Fort Myers FL 914 39 F 11 35-42 35:16.4 11:23/M
181 Addie Galloway Saint Petersburg FL 512 10 F 9 1-14 35:16.9 11:23/M
182 Kathy Herold Saint Petersburg FL 541 44 F 14 43-50 35:18.1 11:23/M
183 Andrew Birch Wesley Chapel FL 439 28 M 21 28-34 35:19.5 11:24/M
184 Marti Galloway Saint Petersburg FL 511 48 F 15 43-50 35:25.7 11:25/M
185 Jennifer Sirois Oldsmar FL 378 32 F 11 28-34 35:26.8 11:26/M
186 Brian Janek St. Petersburg FL 379 30 M 22 28-34 35:27.0 11:26/M
187 Parag Baldha Pinellas Park FL 422 33 M 23 28-34 35:32.6 11:28/M
188 Aaron Bloom Tampa FL 381 46 M 30 43-50 35:43.7 11:31/M
189 Allen Mason Temple Terrace FL 398 33 M 24 28-34 35:48.3 11:33/M
190 Michael Hale Plant City FL 532 55 M 20 51-60 35:50.6 11:34/M
191 Gary Marchman Sun City Center FL 586 71 M 6 61-99 36:12.7 11:41/M
192 Ian Boyle Wesley Chapel FL 441 46 M 31 43-50 36:23.1 11:44/M
193 Michael Butler Hudson FL 448 49 M 32 43-50 36:25.5 11:45/M
194 Mary Bracy Tampa FL 442 30 F 12 28-34 36:34.7 11:48/M
195 Sarah Kurtright Pinellas Park FL 562 31 F 13 28-34 36:36.9 11:48/M
196 Sally Thompson Tampa FL 362 17 F 6 15-19 36:38.0 11:49/M
197 Connor Pawlowski Land O Lakes FL 618 12 M 10 1-14 36:40.8 11:50/M
198 Elizabeth Ann Canton Tampa FL 451 67 F 2 61-99 36:47.1 11:52/M
199 Carla Sierra Tampa FL 815 18 F 7 15-19 36:53.4 11:54/M
200 Frank Sierra Tampa FL 810 55 M 21 51-60 36:53.4 11:54/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
201 Penny Little Riverview FL 572 43 F 16 43-50 37:01.6 11:56/M
202 Michelle Shimberg Tampa FL 808 54 F 6 51-60 37:27.6 12:05/M
203 Augi Reader Schaumburg IL 632 25 M 7 20-27 37:32.7 12:06/M
204 Jen Herdzina Chesapeake VA 539 25 F 9 20-27 37:32.9 12:06/M
205 Hilary Schafer Tampa FL 649 26 F 10 20-27 37:37.4 12:08/M
206 Michael Pinsky Wesley Chapel FL 314 50 M 33 43-50 37:45.8 12:11/M
207 Carol Minisee Wesley Chapel FL 337 31 F 14 28-34 37:46.6 12:11/M
208 Gabriel Germino Lutz FL 522 13 M 11 1-14 37:49.2 12:12/M
209 Amber Bellois Wimauma FL 436 39 F 12 35-42 37:49.4 12:12/M
210 Gabriela Gallego 508 47 F 17 43-50 37:50.0 12:12/M
211 Jocelyn Germino Lutz FL 524 13 F 10 1-14 37:50.2 12:12/M
212 Molly Keith Tampa FL 285 13 F 11 1-14 37:54.1 12:14/M
213 Kyle Keith Tampa FL 283 46 M 34 43-50 37:54.2 12:14/M
214 Julie McAdoo Tampa FL 374 41 F 13 35-42 37:56.1 12:14/M
215 Annette Weintraub Lutz FL 332 52 F 7 51-60 37:56.2 12:14/M
216 Madison Harvey Hudson FL 290 17 F 8 15-19 37:56.8 12:14/M
217 Eric Harvey Hudson FL 288 41 M 24 35-42 37:57.2 12:15/M
218 Cindy Smith Land O Lakes FL 823 36 F 14 35-42 37:59.7 12:15/M
219 Shannon Mann Lutz FL 584 40 F 15 35-42 38:20.7 12:22/M
220 Sasha Turner Tampa FL 849 29 F 15 28-34 38:22.2 12:23/M
221 Ralph Schofield Tampa FL 177 60 M 22 51-60 38:27.2 12:24/M
222 Joshua Betschner Valrico FL 411 38 M 25 35-42 38:37.0 12:27/M
223 Richard Prado Tampa FL 908 43 M 35 43-50 38:40.3 12:28/M
224 Alicia Laping Riverview FL 567 12 F 12 1-14 38:43.4 12:29/M
225 Matthew Laping Brandon FL 566 42 M 26 35-42 38:43.7 12:29/M
226 Scott Lowke Tampa FL 574 58 M 23 51-60 38:55.0 12:33/M
227 Meggan Bean Saint Petersburg FL 431 17 F 9 15-19 39:08.7 12:37/M
228 Trina Archer Brandon FL 882 42 F 16 35-42 39:10.6 12:38/M
229 Marissa Maravillo Saint Petersburg FL 323 41 F 17 35-42 39:11.3 12:38/M
230 Bo Archer Brandon FL 881 51 M 24 51-60 39:11.4 12:38/M
231 Marcus Davis Tampa FL 343 42 M 27 35-42 39:16.6 12:40/M
232 John Vest Clearwater FL 857 51 M 25 51-60 39:17.8 12:40/M
233 Andrew Scaglione Tampa FL 648 65 M 7 61-99 39:27.5 12:44/M
234 Judy Wichterman Tampa FL 392 67 F 3 61-99 39:28.3 12:44/M
235 Adele Cassidy 924 15 F 10 15-19 39:28.6 12:44/M
236 Reese Alanis Land O Lakes FL 366 14 M 12 1-14 39:28.7 12:44/M
237 Albert Hernandez Tampa FL 540 69 M 8 61-99 39:29.1 12:44/M
238 Jose Almodovar Tampa FL 342 52 M 26 51-60 39:48.2 12:50/M
239 Christina Stewart Tampa FL 833 41 F 18 35-42 39:55.0 12:53/M
240 Jolyn Gumacal Saint Petersburg FL 322 42 F 19 35-42 39:56.7 12:53/M
241 Steven Rehbaum Riverview FL 301 44 M 36 43-50 39:59.0 12:54/M
242 Arthur Weldon Land O Lakes FL 866 34 M 25 28-34 39:59.4 12:54/M
243 Sean Noisette Brandon FL 609 33 M 26 28-34 40:00.2 12:54/M
244 Lia Sierra Tampa FL 811 27 F 11 20-27 40:03.3 12:55/M
245 Jennifer Morrison Tampa FL 603 41 F 20 35-42 40:10.1 12:57/M
246 Evan Barrero 913 8 M 13 1-14 40:25.5 13:02/M
247 Terri Gissal Land O Lakes FL 526 56 F 8 51-60 40:27.3 13:03/M
248 Nicole Sparago Clearwater FL 828 31 F 16 28-34 40:36.4 13:06/M
249 Ever Otto Lutz FL 613 8 M 14 1-14 40:40.8 13:07/M
250 Kristen Otto Lutz FL 612 39 F 21 35-42 40:41.0 13:07/M
251 Christine Gordian Wesley Chapel FL 528 33 F 17 28-34 40:56.6 13:12/M
252 Samantha Kautz 920 22 F 12 20-27 40:56.9 13:12/M
253 Zack Schibner Tampa FL 327 24 M 8 20-27 41:02.7 13:14/M
254 Fred Dellago Wimauma FL 474 65 M 9 61-99 41:03.0 13:15/M
255 Ayele Lockhart Tampa FL 382 7 M 15 1-14 41:04.9 13:15/M
256 Alex Altamiranda Valrico FL 149 34 M 27 28-34 41:05.5 13:15/M
257 Lauren Altamiranda Valrico FL 152 29 F 18 28-34 41:05.6 13:15/M
258 Alvis Lockhart Tampa FL 383 42 M 28 35-42 41:06.2 13:15/M
259 Tess Lowke Tampa FL 575 13 F 13 1-14 41:07.7 13:16/M
260 Franklin Velez 927 24 M 9 20-27 41:14.8 13:18/M
261 K. Sotrm Brigman 926 24 M 10 20-27 41:15.1 13:18/M
262 Samantha Lubowiecki Tampa FL 578 19 F 11 15-19 41:18.4 13:19/M
263 Marc Lubowiecki Tampa FL 577 54 M 27 51-60 41:18.4 13:19/M
264 Corey Allen Tampa FL 413 45 M 37 43-50 41:32.0 13:24/M
265 Rasharon King Harrison TN 556 48 F 18 43-50 41:37.0 13:25/M
266 Tracy Guida Tampa FL 531 42 F 22 35-42 41:37.9 13:25/M
267 Tracy Reader Marietta GA 633 56 F 9 51-60 41:40.2 13:26/M
268 Alex Germino Lutz FL 523 11 M 16 1-14 41:59.3 13:33/M
269 Jenny Clanton Tampa FL 463 31 F 19 28-34 41:59.7 13:33/M
270 Amy Pinsky Wesley Chapel FL 315 50 F 19 43-50 42:05.6 13:35/M
271 Sydney Bertram Lutz FL 404 13 F 14 1-14 42:16.7 13:38/M
272 Toni Seminick 891 51 F 10 51-60 42:29.3 13:42/M
273 Carlos Rodgers Wimauma FL 639 59 M 28 51-60 42:38.1 13:45/M
274 Ivan Kozirev Saint Petersburg FL 312 38 M 29 35-42 42:40.7 13:46/M
275 Ave Rose Barrero 912 9 F 15 1-14 43:03.5 13:53/M
276 Jennifer Affronti Plant City FL 354 49 F 20 43-50 43:05.2 13:54/M
277 Stephen Chu Tampa FL 462 62 M 10 61-99 43:06.0 13:54/M
278 Stephen Chu Tampa FL 461 36 M 30 35-42 43:06.0 13:54/M
279 Brenda Gissal Saint Petersburg FL 525 53 F 11 51-60 43:14.9 13:57/M
280 Luca Prest Odessa FL 336 9 F 16 1-14 43:18.6 13:58/M
281 Mark Prest Odessa FL 335 47 M 38 43-50 43:19.6 13:58/M
282 Jana Dixon Tampa FL 123 31 F 20 28-34 43:24.8 14:00/M
283 Michael Wieber Tampa FL 53 60 M 29 51-60 43:24.9 14:00/M
284 Jessica Fondren Clearwater FL 306 38 F 23 35-42 44:02.6 14:12/M
285 Elonda Zinge Seminole FL 165 53 F 12 51-60 44:04.3 14:13/M
286 Larry Wood Minneapolis MN 869 39 M 31 35-42 44:19.6 14:18/M
287 Melissa Landgren Minneapolis MN 565 35 F 24 35-42 44:20.2 14:18/M
288 Thomas Jordan 887 48 M 39 43-50 44:25.0 14:20/M
289 Jeffrey MacAn Tampa FL 893 25 M 11 20-27 44:25.5 14:20/M
290 Karla Dunnigan 919 62 F 4 61-99 44:27.0 14:20/M
291 Melanie Smith 826 51 F 13 51-60 44:39.4 14:24/M
292 Stacey Banks Apollo Beach FL 424 38 F 25 35-42 44:40.8 14:25/M
293 Cameron Cross Riverview FL 471 10 M 17 1-14 44:56.6 14:30/M
294 Craig Cross Riverview FL 470 43 M 40 43-50 44:56.8 14:30/M
295 Robert Dlugozima Saint Petersburg FL 484 58 M 30 51-60 45:00.5 14:31/M
296 Peggy Dlugozima Saint Petersburg FL 485 58 F 14 51-60 45:00.5 14:31/M
297 Rachel Pinsky Wesley Chapel FL 316 14 F 17 1-14 45:18.0 14:37/M
298 Daniel Pinsky Wesley Chapel FL 317 11 M 18 1-14 45:18.2 14:37/M
299 Unknown Partic. 801 801 M 3 0- 0 45:34.6 14:42/M
300 Katherine Corner 915 37 F 26 35-42 45:52.7 14:48/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
301 Kannika Nimithkoune Largo FL 164 35 F 27 35-42 45:55.6 14:49/M
302 Hillary Orr Valrico FL 397 29 F 21 28-34 46:15.5 14:55/M
303 Sarah Keith Tampa FL 284 46 F 21 43-50 46:18.2 14:56/M
304 Christian Cruz Riverview FL 472 31 M 28 28-34 46:24.2 14:58/M
305 Randy Leavitt Tampa FL 310 56 M 31 51-60 46:25.1 14:58/M
306 Citabria McAdoo Tampa FL 376 10 F 18 1-14 46:26.5 14:59/M
307 Abigail Schenck Lutz FL 905 13 F 19 1-14 46:27.5 14:59/M
308 Jeffery Schenck Lutz FL 650 41 M 32 35-42 46:27.9 14:59/M
309 Isabel Bertram Lutz FL 408 43 F 22 43-50 46:32.1 15:01/M
310 Casey Keith Tampa FL 286 10 F 20 1-14 46:52.0 15:07/M
311 Annie Keith Tampa FL 287 8 F 21 1-14 46:52.1 15:07/M
312 Ashley Harris Riverview FL 535 43 F 23 43-50 46:53.5 15:07/M
313 Crystal Brazoban Brandon FL 446 32 F 22 28-34 47:01.9 15:10/M
314 Adam Smith Land O Lakes FL 824 37 M 33 35-42 47:04.8 15:11/M
315 Danny Cummings Tampa FL 162 53 M 32 51-60 47:33.3 15:20/M
316 Christine Swahn Tampa FL 25 52 F 15 51-60 47:33.3 15:20/M
317 David Gott Tampa FL 529 52 M 33 51-60 47:41.2 15:23/M
318 David Thomas Plant City FL 843 57 M 34 51-60 47:41.5 15:23/M
319 John Muralt Plant City FL 604 51 M 35 51-60 47:54.9 15:27/M
320 Caleb Harvey Hudson FL 291 13 M 19 1-14 47:57.0 15:28/M
321 Marcy Steward Hudson FL 292 68 F 5 61-99 47:57.4 15:28/M
322 Nikki Garger Tampa FL 351 31 F 23 28-34 48:01.5 15:29/M
323 Karen Acor Lakeland FL 412 59 F 16 51-60 48:01.8 15:29/M
324 Steven Garger Tampa FL 350 32 M 29 28-34 48:02.5 15:30/M
325 Bucky Jones-Lombard Tampa FL 349 52 F 17 51-60 48:19.1 15:35/M
326 John Boelhower Seffner FL 387 48 M 41 43-50 48:23.9 15:36/M
327 Melanie Crawford Riverview FL 386 28 F 24 28-34 48:24.2 15:37/M
328 Dan Wood Elgin IL 870 48 M 42 43-50 48:44.5 15:43/M
329 Ashley Alvarez Tampa FL 414 34 F 25 28-34 48:45.2 15:44/M
330 Kathryn Sierra Tampa FL 813 23 F 13 20-27 48:46.9 15:44/M
331 Olivia Sierra Tampa FL 814 19 F 12 15-19 48:47.4 15:44/M
332 Laura Siket 890 55 F 18 51-60 48:50.0 15:45/M
333 Ashley Guck Tampa FL 275 27 F 14 20-27 48:51.1 15:45/M
334 Unknown Partic. 276 276 M 4 0- 0 48:51.3 15:45/M
335 Nancy Khawam Plant City FL 555 35 F 28 35-42 49:01.6 15:49/M
336 Amaya Narvarte Tampa FL 359 11 F 22 1-14 49:05.3 15:50/M
337 Hugo Narvarte Tampa FL 358 42 M 34 35-42 49:15.9 15:53/M
338 Tod Stutzman New Port Richey FL 838 54 M 36 51-60 49:20.0 15:55/M
339 Caroline Hanes Ocala FL 401 10 F 23 1-14 49:20.3 15:55/M
340 Lucio Rodriguez Riverview FL 370 57 M 37 51-60 49:20.8 15:55/M
341 Julia Alvarez Tampa FL 415 61 F 6 61-99 49:21.1 15:55/M
342 Kimberly Kelly-Clark Riverview FL 348 53 F 19 51-60 49:21.4 15:55/M
343 Chris Hanes Ocala FL 402 38 M 35 35-42 49:21.8 15:55/M
344 Julia Narvarte Tampa FL 360 8 F 24 1-14 49:39.5 16:01/M
345 Nancy Price Tampa FL 626 63 F 7 61-99 49:41.5 16:02/M
346 Bernice Cue 883 59 F 20 51-60 49:49.8 16:04/M
347 Nate Henny Blackwood NJ 888 27 M 12 20-27 50:00.4 16:08/M
348 Kelly Jordan Brooksville FL 889 51 F 21 51-60 50:01.0 16:08/M
349 Megan Jordan 892 25 F 15 20-27 50:02.6 16:08/M
350 Shay Bruno Tampa FL 280 45 F 24 43-50 50:21.7 16:15/M
351 Ivan Rodriguez Riverview FL 371 24 M 13 20-27 50:37.5 16:20/M
352 Denise Easter Azle TX 294 34 F 26 28-34 50:38.7 16:20/M
353 Michelle Snapp Tampa FL 330 34 F 27 28-34 50:41.3 16:21/M
354 Mike Nall Tampa FL 331 59 M 38 51-60 50:41.4 16:21/M
355 Diana Eldridge Tampa FL 353 34 F 28 28-34 51:10.3 16:30/M
356 Grace Moore Dover FL 601 33 F 29 28-34 51:25.1 16:35/M
357 Renee Schofield Tampa FL 187 57 F 22 51-60 51:30.6 16:37/M
358 Josephine Ang Saint Petersburg FL 324 53 F 23 51-60 51:42.0 16:41/M
359 Sally Barclay Wesley Chapel FL 385 64 F 8 61-99 51:43.1 16:41/M
360 Natalie Cummings Jacksonville FL 163 53 F 24 51-60 51:46.0 16:42/M
361 Ashley Butler Tampa FL 449 34 F 30 28-34 51:53.9 16:44/M
362 Kenneth Butler Tampa FL 447 59 M 39 51-60 51:55.2 16:45/M
363 Marleny Rodriguez Riverview FL 372 58 F 25 51-60 52:39.4 16:59/M
364 Ralph Sr Schofield Lakeland FL 182 34 M 30 28-34 52:41.0 17:00/M
365 Sheri Law Riverview FL 568 53 F 26 51-60 52:43.0 17:00/M
366 Brogen Easter Azle TX 296 8 M 20 1-14 53:10.0 17:09/M
367 Bailey Easter Azle TX 295 10 F 25 1-14 53:10.0 17:09/M
368 Halina McAdoo Tavares FL 373 70 F 9 61-99 53:22.3 17:13/M
369 Kevin McAdoo Tampa FL 375 46 M 43 43-50 53:23.0 17:13/M
370 Sean Hurley 901 21 M 14 20-27 53:25.9 17:14/M
371 Rebekah Johnson Land O Lakes FL 552 32 F 31 28-34 54:09.7 17:28/M
372 Michael Germino Lutz FL 519 27 M 15 20-27 54:21.5 17:32/M
373 Jennifer Jarnagin Tampa FL 549 34 F 32 28-34 54:31.3 17:35/M
374 Adam Germino Lutz FL 521 40 M 36 35-42 54:43.1 17:39/M
375 Shayra Rosario Tampa FL 409 29 F 33 28-34 55:05.7 17:46/M
376 Milicent Reed Riverview FL 634 34 M 31 28-34 55:09.0 17:47/M
377 Starr Tyrka Tampa FL 393 58 F 27 51-60 55:09.4 17:47/M
378 Jeramie Taylor Bradenton FL 842 27 M 16 20-27 55:09.7 17:47/M
379 Cassidy Otto Lutz FL 614 6 F 26 1-14 55:33.2 17:55/M
380 Ryan Jarnagin Tampa FL 548 36 M 37 35-42 55:34.6 17:55/M
381 Robert Ferretti Tampa FL 497 67 M 11 61-99 55:43.4 17:58/M
382 Maria Suarez Tampa FL 839 84 F 10 61-99 55:59.2 18:04/M
383 Theresa Sierra Tampa FL 816 55 F 28 51-60 55:59.4 18:04/M
384 Frankie Sierra Tampa FL 812 25 M 17 20-27 55:59.5 18:04/M
385 Indie Otto Lutz FL 615 5 F 27 1-14 56:11.1 18:07/M
386 Casey Otto Lutz FL 611 36 M 38 35-42 56:11.5 18:07/M
387 Yvette Harley 900 52 F 29 51-60 56:50.6 18:20/M
388 Chris Acevedo 899 32 M 32 28-34 56:52.1 18:21/M
389 Elizabeth Moore Tampa FL 602 51 F 30 51-60 56:58.0 18:23/M
390 Matthew Fournier Tampa FL 503 52 M 40 51-60 56:59.7 18:23/M
391 Jonathan Rodriguez Altamonte Springs FL 369 29 M 33 28-34 57:14.7 18:28/M
392 Erika Orozco Bradenton FL 339 26 F 16 20-27 57:25.3 18:31/M
393 Agustin Flores Jr Bradenton FL 341 27 M 18 20-27 57:27.3 18:32/M
394 Adela Orozco Bradenton FL 340 57 F 31 51-60 57:28.5 18:32/M
395 Reginaldo Orozco Bradenton FL 338 64 M 12 61-99 57:28.7 18:32/M
396 Brooke Mahon Clermont FL 582 8 F 28 1-14 57:46.2 18:38/M
397 Brian Mahon Kissimmee FL 581 34 M 34 28-34 57:46.3 18:38/M
398 Trinity Sierra Brandon FL 298 17 F 13 15-19 57:52.3 18:40/M
399 John Sierra Brandon FL 297 48 M 44 43-50 57:52.3 18:40/M
400 Tammy Craig Lutz FL 467 51 F 32 51-60 57:54.1 18:41/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
401 Neicy Showers Gibsonton FL 809 51 F 33 51-60 57:55.0 18:41/M
402 Iris Beil Lutz FL 433 35 F 29 35-42 58:58.0 19:01/M
403 Corlisa Stanley Lutz FL 831 32 F 34 28-34 58:58.3 19:01/M
404 Patrick Murray Riverview FL 606 20 M 19 20-27 59:04.2 19:03/M
405 Stephen Gaymont Davenport FL 515 34 M 35 28-34 59:21.6 19:09/M
406 Katherine Gaymont Davenport FL 516 33 F 35 28-34 59:21.9 19:09/M
407 Cuc Mai Tampa FL 361 43 F 25 43-50 59:27.7 19:11/M
408 Michelle Fancher Apollo Beach FL 491 47 F 26 43-50 59:31.3 19:12/M
409 Gerald Germino Lutz FL 518 46 M 45 43-50 59:33.7 19:13/M
410 Marcie Henderson Lutz FL 538 26 M 20 20-27 59:33.8 19:13/M
411 Stephanie Gallego Tampa FL 509 23 F 17 20-27 59:34.2 19:13/M
412 Amber McAdoo Tampa FL 377 8 F 29 1-14 59:50.6 19:18/M
413 Charles Yezak Tampa FL 874 45 M 46 43-50 1:01:14.4 19:45/M
414 Jessica Hoffmann Saint Petersburg FL 542 29 F 36 28-34 1:01:53.3 19:58/M
415 Kenneth Hoffmann Saint Petersburg FL 543 31 M 36 28-34 1:01:53.8 19:58/M
416 Sandra Schweitzer Tampa FL 802 65 F 11 61-99 1:02:07.1 20:02/M
417 Tom Floyd Tampa FL 498 70 M 13 61-99 1:02:16.5 20:05/M
418 Mario Garcia Kissimmee FL 514 4 M 21 1-14 1:02:19.6 20:06/M
419 Jorge Ramos Kissimmee FL 630 59 M 41 51-60 1:02:20.1 20:06/M
420 Mario Garcia Kissimmee FL 513 33 M 37 28-34 1:02:20.7 20:06/M
421 Unknown Partic. 904 904 M 5 0- 0 1:02:22.4 20:07/M
422 Jim Hurley 902 54 M 42 51-60 1:02:22.9 20:07/M
423 Patricia Laaides 886 74 F 12 61-99 1:02:46.0 20:15/M
424 Sean Miller 896 40 M 39 35-42 1:02:47.9 20:15/M
425 Shannon Hurley 903 23 M 21 20-27 1:02:48.3 20:15/M
426 Alisha Shields Lutz FL 380 37 F 30 35-42 1:03:52.2 20:36/M
427 Hope Perallon Tampa FL 620 18 F 14 15-19 1:04:23.1 20:46/M
428 Madeline Grills 906 18 F 15 15-19 1:04:23.8 20:46/M
429 Trudy Beerman Tampa FL 432 50 F 27 43-50 1:05:19.1 21:04/M
430 Thomas Duval Tampa FL 884 68 M 14 61-99 1:06:46.2 21:32/M