The Great Fathers Day Race - Tampa

Overall Finish List

June 18, 2017


Results By Val Lofton for Big Dawg Runnin' Inc.

5k Run

Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
1 Blake Rigdon Sardinia OH 636 18 M 1 Top Fin 17:30.1 17:30.4 5:39/M
2 Michael Rivera Tampa FL 918 30 M 1 28-34 18:01.1 18:01.5 5:49/M
3 Andrew Helmick 878 51 M 1 51-60 19:49.5 19:51.5 6:24/M
4 Alexander Gardner Clearwater FL 395 26 M 1 20-27 20:14.0 20:15.0 6:32/M
5 Eric Siegmund Saint Petersburg FL 399 30 M 2 28-34 20:37.7 20:39.0 6:40/M
6 William Orr Valrico FL 396 35 M 1 35-42 20:59.1 21:01.9 6:47/M
7 Gavin Pagan Saint Petersburg FL 394 15 M 1 15-19 21:11.3 21:11.4 6:50/M
8 Magnus Ericson Tampa FL 302 50 M 1 43-50 21:18.6 21:23.5 6:54/M
9 Sean Folsom Tampa FL 501 27 M 2 20-27 21:30.1 21:32.1 6:57/M
10 Mac Wright Lithia FL 873 14 M 1 1-14 21:47.6 21:49.3 7:02/M
11 Dan McCaffrey Tampa FL 325 46 M 2 43-50 22:12.0 22:13.1 7:10/M
12 Tim Valdes Tampa FL 852 46 M 3 43-50 22:36.4 22:36.4 7:17/M
13 Kevin Esponda Clearwater FL 486 42 M 2 35-42 22:38.9 22:39.0 7:18/M
14 Ken Ginel Tampa FL 278 44 M 4 43-50 22:41.7 22:42.5 7:19/M
15 Peter Ballentine Venice FL 880 54 M 2 51-60 22:56.9 22:58.1 7:25/M
16 Christine Valdes Tampa FL 853 41 F 1 Top Fin 23:03.2 23:03.2 7:26/M
17 Robert Philbin Tampa FL 624 50 M 5 43-50 22:55.2 23:08.4 7:28/M
18 Brendan Philbin Annapolis MD 622 19 M 2 15-19 22:54.4 23:08.6 7:28/M
19 Adam Marshall Tampa FL 319 38 M 3 35-42 22:52.7 23:19.1 7:31/M
20 Erik Jerman Tampa FL 550 47 M 6 43-50 23:31.5 23:32.4 7:35/M
21 Ronald Alanis Land O Lakes FL 364 48 M 7 43-50 23:30.2 23:34.1 7:36/M
22 Jamey Dixon Easley SC 481 41 M 4 35-42 23:54.7 24:01.9 7:45/M
23 Alex Ramirez Tampa FL 629 59 M 3 51-60 24:04.1 24:04.4 7:46/M
24 Janey Dixon Easley SC 482 14 F 1 1-14 24:01.7 24:08.7 7:47/M
25 Jeremy Hall Wesley Chapel FL 533 34 M 3 28-34 24:02.0 24:09.4 7:47/M
26 Joe Deitzer Tampa FL 321 42 M 5 35-42 24:33.1 24:42.5 7:58/M
27 Ryan Kopenski Wesley Chapel FL 559 23 M 3 20-27 24:35.1 24:44.8 7:59/M
28 Grant Sampson Tampa FL 647 31 M 4 28-34 24:41.9 24:45.9 7:59/M
29 Kelsey Smigiel Tampa FL 822 24 F 1 20-27 24:56.7 25:00.4 8:04/M
30 Neil Balse Saint Petersburg FL 423 30 M 5 28-34 24:57.5 25:02.8 8:05/M
31 Kristin Fargher Thonotosassa FL 494 45 F 1 43-50 25:10.1 25:14.9 8:08/M
32 Jeffrey Wright Lithia FL 872 46 M 8 43-50 25:16.3 25:18.6 8:10/M
33 Scott Fargher Thonotosassa FL 495 45 M 9 43-50 25:24.3 25:29.4 8:13/M
34 Kristina Henderson Saint Petersburg FL 363 30 F 1 28-34 25:26.9 25:30.4 8:14/M
35 Will Cassidy 923 45 M 10 43-50 24:11.1 25:34.1 8:15/M
36 Scott Murray Riverview FL 607 44 M 11 43-50 25:30.9 25:42.3 8:17/M
37 James Stringini Venice FL 836 59 M 4 51-60 25:32.6 25:51.6 8:20/M
38 Adriana Wallace 911 19 F 1 15-19 25:54.5 25:58.5 8:23/M
39 Jason Pate 898 39 M 6 35-42 25:57.4 26:00.0 8:23/M
40 Alex Harvey Dunedin FL 536 26 M 4 20-27 26:10.5 26:12.1 8:27/M
41 Kreg Sherbine Montgomery AL 807 44 M 12 43-50 25:55.3 26:14.6 8:28/M
42 Jennifer Rahn Denver CO 628 32 F 2 28-34 24:49.2 26:15.3 8:28/M
43 Josh Geise Tampa FL 190 40 M 7 35-42 26:09.1 26:19.7 8:29/M
44 Albert Barrero 910 35 M 8 35-42 25:48.6 26:21.8 8:30/M
45 Warren Diethrick Lakeland FL 477 11 M 2 1-14 26:18.7 26:22.3 8:30/M
46 John Bertram Lutz FL 405 44 M 13 43-50 25:19.2 26:25.1 8:31/M
47 Jonathan Barclay Wesley Chapel FL 384 29 M 6 28-34 26:35.2 26:36.8 8:35/M
48 Christopher Cortner Rochester NY 344 36 M 9 35-42 26:35.0 26:52.2 8:40/M
49 Jacob Moore Dover FL 600 14 M 3 1-14 26:38.2 26:56.6 8:41/M
50 Nicolas Aquilizan Wesley Chapel FL 419 37 M 10 35-42 26:54.4 27:01.4 8:43/M
51 Marco Rosario Apollo Beach FL 407 62 M 1 61-99 26:59.0 27:08.6 8:45/M
52 Phil Crabb Brandon FL 347 30 M 7 28-34 27:07.1 27:16.6 8:48/M
53 Brian Shepard Tampa FL 897 73 M 2 61-99 27:16.0 27:17.1 8:48/M
54 Emmy Ericson Tampa FL 304 14 F 2 1-14 27:27.9 27:33.4 8:53/M
55 Wayne Cornish Land O Lakes FL 464 50 M 14 43-50 27:39.0 27:44.7 8:57/M
56 Reagan Alanis Land O Lakes FL 367 12 M 4 1-14 27:42.5 27:47.2 8:58/M
57 Joe Kerkes Lutz FL 333 61 M 3 61-99 27:39.9 27:48.8 8:58/M
58 Michelle Backlund Safety Harbor FL 421 53 F 1 51-60 27:43.0 27:50.7 8:59/M
59 Joseph Martin Tampa FL 589 51 M 5 51-60 27:53.0 27:56.1 9:01/M
60 Elvis Ericson Tampa FL 305 12 M 5 1-14 27:51.4 27:57.2 9:01/M
61 Anthony Delacruz 921 29 M 8 28-34 27:59.3 28:01.4 9:02/M
62 Justin Wentworth Pinelllas Park FL 885 25 M 5 20-27 27:48.3 28:03.1 9:03/M
63 Asa Ericson Tampa FL 303 49 F 2 43-50 27:58.2 28:05.7 9:04/M
64 Cory Wieber Tampa FL 84 28 M 9 28-34 27:36.3 28:15.8 9:07/M
65 John Jaworski Saint Petersburg FL 281 48 M 15 43-50 28:19.6 28:21.4 9:09/M
66 Kira Garcia Riverview FL 300 15 F 2 15-19 27:48.0 28:22.3 9:09/M
67 Kenneth Garcia Riverview FL 299 42 M 11 35-42 27:47.9 28:22.5 9:09/M
68 Emma Jaworski Saint Petersburg FL 282 16 F 3 15-19 28:21.6 28:23.6 9:09/M
69 Gina Helmick Xenia OH 877 53 M 6 51-60 28:12.9 28:23.9 9:09/M
70 Corey Sterman St Pete FL 832 34 M 10 28-34 28:04.3 28:32.1 9:12/M
71 Robert Perallon Tampa FL 619 56 M 7 51-60 28:13.4 28:40.6 9:15/M
72 Jason Fields 504 48 M 16 43-50 28:15.6 28:43.9 9:16/M
73 Eddie Weston Tampa FL 389 51 M 8 51-60 28:43.2 28:56.9 9:20/M
74 Clint Spruill Tampa FL 876 31 M 11 28-34 28:28.8 28:58.8 9:21/M
75 Robert Shettle Safety Harbor FL 346 36 M 12 35-42 28:44.4 29:01.8 9:22/M
76 Katie Tyson Riverview FL 851 12 F 3 1-14 28:32.3 29:05.6 9:23/M
77 Traci Weston Tampa FL 390 46 F 3 43-50 28:56.6 29:09.0 9:24/M
78 Roger Anderson Tampa FL 391 70 M 4 61-99 28:56.1 29:09.3 9:24/M
79 Nehemiah Warner Saint Petersburg FL 863 31 M 12 28-34 27:59.4 29:11.7 9:25/M
80 Rob Vega Dover FL 856 47 M 17 43-50 28:56.3 29:13.8 9:25/M
81 Karl Diethrick Lakeland FL 476 38 M 13 35-42 29:01.3 29:19.2 9:27/M
82 Kevin McDonald Land O Lakes FL 591 39 M 14 35-42 28:59.0 29:20.5 9:28/M
83 Dean Webster Tampa FL 865 54 M 9 51-60 29:17.9 29:24.5 9:29/M
84 Marlena Shaw Plant City FL 806 37 F 1 35-42 29:19.3 29:32.1 9:32/M
85 Ivan Garcia North Port FL 355 49 M 18 43-50 29:05.6 29:33.3 9:32/M
86 Denise Landes Tampa FL 564 49 F 4 43-50 29:21.2 29:39.6 9:34/M
87 Alesia Sabin Tampa FL 645 33 F 3 28-34 29:19.7 29:39.8 9:34/M
88 Regina Casale Lutz FL 456 34 F 4 28-34 29:56.0 29:56.0 9:39/M
89 Tom Hunt Clearwater FL 357 55 M 10 51-60 29:51.7 29:58.1 9:40/M
90 Caroline Marlowe Tampa FL 588 10 F 4 1-14 29:18.3 30:07.7 9:43/M
91 David Marlowe Tampa FL 587 36 M 15 35-42 29:19.0 30:07.8 9:43/M
92 Steff Taylor Tampa FL 841 33 F 5 28-34 29:39.8 30:10.2 9:44/M
93 Annesley Cassidy 922 42 F 2 35-42 28:49.3 30:12.6 9:45/M
94 Laura Cross Riverview FL 469 38 F 3 35-42 28:51.9 30:14.7 9:45/M
95 Leah Alanis Land O Lakes FL 365 41 F 4 35-42 30:11.1 30:15.8 9:45/M
96 Unknown Partic. 277 277 M 1 0- 0 30:00.5 30:16.0 9:46/M
97 Adrienne Ammann Riverview FL 416 14 F 5 1-14 29:50.2 30:21.7 9:47/M
98 Heidi Cortner Rochester NY 345 36 F 5 35-42 30:07.2 30:25.0 9:49/M
99 William Ferguson Tampa FL 496 55 M 11 51-60 30:04.3 30:28.8 9:50/M
100 Nicholas Grainger Land O Lakes FL 530 30 M 13 28-34 30:32.9 30:39.4 9:53/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
101 Andrew Easter Azle TX 293 34 M 14 28-34 29:51.4 30:40.4 9:54/M
102 Emma Dixon Easley SC 483 11 F 6 1-14 30:33.5 30:41.4 9:54/M
103 Judy Bean Saint Petersburg FL 430 49 F 5 43-50 30:34.6 30:48.2 9:56/M
104 Melanie Dixon Easley SC 480 38 F 6 35-42 30:40.6 30:48.6 9:56/M
105 Amory Ifill Saint Petersburg FL 547 39 M 16 35-42 30:43.6 30:58.8 9:59/M
106 Sachin Sharma Saint Petersburg FL 805 34 M 15 28-34 30:02.8 31:00.9 10:00/M
107 Janet Nelson Tampa FL 608 55 F 2 51-60 30:54.9 31:02.6 10:01/M
108 Christopher Hubert Wesley Chapel FL 544 32 M 16 28-34 29:07.7 31:04.7 10:01/M
109 Tim Backlund Safety Harbor FL 420 56 M 12 51-60 30:56.7 31:04.9 10:01/M
110 Edwin Rossi Riverview FL 644 28 M 17 28-34 29:10.5 31:05.2 10:02/M
111 Phillip (rags) Ragan Saint Petersburg FL 329 70 M 5 61-99 30:53.2 31:08.6 10:03/M
112 Unknown Partic. 44 44 M 2 0- 0 31:03.4 31:10.9 10:03/M
113 Brittany Love Saint Petersburg FL 42 28 F 6 28-34 29:41.8 31:12.2 10:04/M
114 Ashley Salabarria Tampa FL 646 26 F 2 20-27 31:11.1 31:14.3 10:05/M
115 Jonathan Horwath 916 38 M 17 35-42 30:16.5 31:20.1 10:06/M
116 Danielle Duval Tampa FL 625 35 F 7 35-42 31:26.9 31:26.9 10:08/M
117 Lisa Vega Dover FL 855 46 F 6 43-50 31:13.7 31:30.2 10:10/M
118 Greg Joyce Saint Petersburg FL 553 52 M 13 51-60 30:34.1 31:31.6 10:10/M
119 Andrew Massiah Lutz FL 590 43 M 19 43-50 31:12.2 31:34.8 10:11/M
120 Monte Diethrick Lakeland FL 478 10 M 6 1-14 31:18.9 31:36.7 10:12/M
121 Christopher Turner Land O Lakes FL 848 50 M 20 43-50 30:43.4 31:37.6 10:12/M
122 Marianne Mekelburg Tampa FL 592 48 F 7 43-50 31:21.9 31:42.3 10:14/M
123 Joe McCaffrey Saint Petersburg FL 326 47 M 21 43-50 30:57.0 31:43.5 10:14/M
124 Joed Smith Oldsmar FL 825 39 M 18 35-42 30:52.5 31:48.8 10:15/M
125 Janice Harvey Hudson FL 289 44 F 8 43-50 31:05.4 31:49.8 10:16/M
126 Daniela Garcia Tampa FL 356 27 F 3 20-27 31:25.3 31:51.9 10:16/M
127 Emily Germino Lutz FL 520 36 F 8 35-42 31:28.9 31:52.0 10:17/M
128 Robert Covington Wesley Chapel FL 465 49 F 9 43-50 31:57.9 32:04.4 10:21/M
129 Travis Eldridge Tampa FL 352 37 M 19 35-42 32:03.2 32:13.2 10:24/M
130 Michelle Anmann Riverview FL 418 13 F 7 1-14 31:45.0 32:16.2 10:25/M
131 Robert Welch 925 45 M 22 43-50 31:44.5 32:17.0 10:25/M
132 Dylan Wieber Temple Terrace FL 83 29 M 18 28-34 31:45.9 32:24.1 10:27/M
133 Henry Hunt Valrico FL 546 32 M 19 28-34 32:17.5 32:28.9 10:28/M
134 Crystal Parke Riverview FL 616 30 F 7 28-34 32:18.1 32:29.6 10:29/M
135 Jason Pawlowski Land O Lakes FL 617 43 M 23 43-50 32:25.4 32:29.6 10:29/M
136 Julie Miller Riverview FL 894 38 F 9 35-42 31:37.9 32:30.3 10:29/M
137 Proudence Rivera 895 75 F 1 61-99 31:37.4 32:30.8 10:29/M
138 Braylon Betschner Valrico FL 410 10 M 7 1-14 31:58.2 32:31.7 10:29/M
139 Joseph Folsom Clearwater FL 500 59 M 14 51-60 31:54.4 32:32.3 10:30/M
140 Christopher Kersey Valrico FL 554 50 M 24 43-50 32:19.4 32:32.8 10:30/M
141 Lucas Moore Dover FL 599 38 M 20 35-42 32:25.9 32:42.4 10:33/M
142 Michelle Milone Lutz FL 595 38 F 10 35-42 32:45.9 32:45.9 10:34/M
143 Christopher Meyer Riverview FL 594 32 M 20 28-34 32:30.8 32:46.7 10:34/M
144 Mary Stringini Tampa FL 837 23 F 4 20-27 32:38.2 32:56.8 10:37/M
145 Peter Culsetha 879 52 M 15 51-60 32:04.1 33:00.4 10:39/M
146 Navitha Subbanna Oldsmar FL 309 28 F 8 28-34 32:52.9 33:12.8 10:43/M
147 Joseph Gallego Tampa FL 507 26 M 6 20-27 33:05.7 33:30.8 10:48/M
148 Valentina Leavitt Tampa FL 311 56 F 3 51-60 33:22.4 33:31.8 10:49/M
149 Shannon Philbin Tampa FL 623 21 F 5 20-27 33:22.5 33:36.8 10:50/M
150 Teresa Bunn 917 57 F 4 51-60 32:56.7 33:36.8 10:50/M
151 Dave Tyson Riverview FL 850 52 M 16 51-60 33:03.0 33:37.6 10:51/M
152 Tina Muralt Plant City FL 605 47 F 10 43-50 33:42.9 33:43.0 10:53/M
153 Raul La Vega Brandon FL 563 45 M 25 43-50 32:13.8 33:43.4 10:53/M
154 Sonja Rosario Tampa FL 406 34 F 9 28-34 33:09.9 33:43.6 10:53/M
155 Lindsay Folsom Clearwater FL 499 24 F 6 20-27 33:31.8 33:52.0 10:55/M
156 Ellie Mobley Tampa FL 598 24 F 7 20-27 33:32.1 33:52.2 10:55/M
157 Ric Rohm Riverview FL 641 52 M 17 51-60 33:37.2 34:00.3 10:58/M
158 Andrea Rohm Riverview FL 642 48 F 11 43-50 33:37.2 34:00.4 10:58/M
159 Stanley Spencer Jr Riverview FL 829 52 M 18 51-60 33:28.6 34:13.7 11:02/M
160 Marie Borland Tampa FL 440 55 F 5 51-60 33:03.4 34:14.5 11:03/M
161 Austin Kopenski Wesley Chapel FL 558 19 F 4 15-19 34:08.9 34:18.8 11:04/M
162 Donald Smith Riverview FL 313 44 M 26 43-50 33:52.0 34:20.7 11:05/M
163 Tina Prest Odessa FL 334 46 F 12 43-50 33:56.0 34:22.2 11:05/M
164 John Jr Bertram Lutz FL 403 11 M 8 1-14 33:21.7 34:22.5 11:05/M
165 Brooke Meyer Zephyrhills FL 593 31 F 10 28-34 34:10.3 34:27.0 11:07/M
166 Yvette Eudy Gibsonton FL 487 50 F 13 43-50 34:22.7 34:30.8 11:08/M
167 Craig Roberts Riverview FL 637 53 M 19 51-60 34:08.8 34:38.2 11:10/M
168 Steven Janssen Tampa FL 279 38 M 21 35-42 33:56.6 34:40.6 11:11/M
169 Ryan Philbin Tampa FL 621 18 M 3 15-19 34:26.9 34:41.4 11:11/M
170 Lindsay Travis Tampa FL 846 27 F 8 20-27 34:37.4 34:43.1 11:12/M
171 Damion Bravo Odessa FL 445 39 M 22 35-42 34:25.1 34:46.4 11:13/M
172 Chloe Covington Wesley Chapel FL 466 16 F 5 15-19 34:40.2 34:46.8 11:13/M
173 Darin Barker Tampa FL 328 48 M 27 43-50 34:02.9 34:48.0 11:14/M
174 Danial Kopenski Wesley Chapel FL 561 49 M 28 43-50 34:42.9 34:52.5 11:15/M
175 Jesse Mann Lutz FL 583 38 M 23 35-42 34:54.4 35:07.8 11:20/M
176 Joshua Mann Lutz FL 585 6 M 9 1-14 34:55.0 35:08.0 11:20/M
177 Rodney Ward Gibsonton FL 862 47 M 29 43-50 35:01.1 35:09.5 11:20/M
178 Alec Fricke Port Saint Lucie FL 505 18 M 4 15-19 35:07.1 35:14.1 11:22/M
179 Belle Lowke Tampa FL 576 14 F 8 1-14 34:22.8 35:15.7 11:22/M
180 Yanet Barrero Fort Myers FL 914 39 F 11 35-42 35:04.3 35:16.4 11:23/M
181 Addie Galloway Saint Petersburg FL 512 10 F 9 1-14 35:10.7 35:16.9 11:23/M
182 Kathy Herold Saint Petersburg FL 541 44 F 14 43-50 34:27.9 35:18.1 11:23/M
183 Andrew Birch Wesley Chapel FL 439 28 M 21 28-34 35:02.8 35:19.5 11:24/M
184 Marti Galloway Saint Petersburg FL 511 48 F 15 43-50 35:19.6 35:25.7 11:25/M
185 Jennifer Sirois Oldsmar FL 378 32 F 11 28-34 35:14.8 35:26.8 11:26/M
186 Brian Janek St. Petersburg FL 379 30 M 22 28-34 35:16.7 35:27.0 11:26/M
187 Parag Baldha Pinellas Park FL 422 33 M 23 28-34 34:34.0 35:32.6 11:28/M
188 Aaron Bloom Tampa FL 381 46 M 30 43-50 35:22.9 35:43.7 11:31/M
189 Allen Mason Temple Terrace FL 398 33 M 24 28-34 34:58.8 35:48.3 11:33/M
190 Michael Hale Plant City FL 532 55 M 20 51-60 34:10.5 35:50.6 11:34/M
191 Gary Marchman Sun City Center FL 586 71 M 6 61-99 35:55.0 36:12.7 11:41/M
192 Ian Boyle Wesley Chapel FL 441 46 M 31 43-50 35:19.4 36:23.1 11:44/M
193 Michael Butler Hudson FL 448 49 M 32 43-50 35:22.6 36:25.5 11:45/M
194 Mary Bracy Tampa FL 442 30 F 12 28-34 36:30.5 36:34.7 11:48/M
195 Sarah Kurtright Pinellas Park FL 562 31 F 13 28-34 36:01.6 36:36.9 11:48/M
196 Sally Thompson Tampa FL 362 17 F 6 15-19 36:17.6 36:38.0 11:49/M
197 Connor Pawlowski Land O Lakes FL 618 12 M 10 1-14 36:36.6 36:40.8 11:50/M
198 Elizabeth Ann Canton Tampa FL 451 67 F 2 61-99 36:23.1 36:47.1 11:52/M
199 Carla Sierra Tampa FL 815 18 F 7 15-19 36:16.1 36:53.4 11:54/M
200 Frank Sierra Tampa FL 810 55 M 21 51-60 36:16.5 36:53.4 11:54/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
201 Penny Little Riverview FL 572 43 F 16 43-50 36:15.7 37:01.6 11:56/M
202 Michelle Shimberg Tampa FL 808 54 F 6 51-60 36:16.9 37:27.6 12:05/M
203 Augi Reader Schaumburg IL 632 25 M 7 20-27 36:49.9 37:32.7 12:06/M
204 Jen Herdzina Chesapeake VA 539 25 F 9 20-27 36:49.8 37:32.9 12:06/M
205 Hilary Schafer Tampa FL 649 26 F 10 20-27 36:48.9 37:37.4 12:08/M
206 Michael Pinsky Wesley Chapel FL 314 50 M 33 43-50 37:24.1 37:45.8 12:11/M
207 Carol Minisee Wesley Chapel FL 337 31 F 14 28-34 37:38.1 37:46.6 12:11/M
208 Gabriel Germino Lutz FL 522 13 M 11 1-14 37:31.8 37:49.2 12:12/M
209 Amber Bellois Wimauma FL 436 39 F 12 35-42 37:31.7 37:49.4 12:12/M
210 Gabriela Gallego 508 47 F 17 43-50 37:28.5 37:50.0 12:12/M
211 Jocelyn Germino Lutz FL 524 13 F 10 1-14 37:33.3 37:50.2 12:12/M
212 Molly Keith Tampa FL 285 13 F 11 1-14 37:12.8 37:54.1 12:14/M
213 Kyle Keith Tampa FL 283 46 M 34 43-50 37:15.9 37:54.2 12:14/M
214 Julie McAdoo Tampa FL 374 41 F 13 35-42 36:55.8 37:56.1 12:14/M
215 Annette Weintraub Lutz FL 332 52 F 7 51-60 37:47.7 37:56.2 12:14/M
216 Madison Harvey Hudson FL 290 17 F 8 15-19 37:14.7 37:56.8 12:14/M
217 Eric Harvey Hudson FL 288 41 M 24 35-42 37:14.5 37:57.2 12:15/M
218 Cindy Smith Land O Lakes FL 823 36 F 14 35-42 36:52.7 37:59.7 12:15/M
219 Shannon Mann Lutz FL 584 40 F 15 35-42 37:22.5 38:20.7 12:22/M
220 Sasha Turner Tampa FL 849 29 F 15 28-34 37:27.7 38:22.2 12:23/M
221 Ralph Schofield Tampa FL 177 60 M 22 51-60 37:12.0 38:27.2 12:24/M
222 Joshua Betschner Valrico FL 411 38 M 25 35-42 38:02.4 38:37.0 12:27/M
223 Richard Prado Tampa FL 908 43 M 35 43-50 38:40.3 38:40.3 12:28/M
224 Alicia Laping Riverview FL 567 12 F 12 1-14 38:08.6 38:43.4 12:29/M
225 Matthew Laping Brandon FL 566 42 M 26 35-42 38:09.0 38:43.7 12:29/M
226 Scott Lowke Tampa FL 574 58 M 23 51-60 38:03.1 38:55.0 12:33/M
227 Meggan Bean Saint Petersburg FL 431 17 F 9 15-19 38:53.7 39:08.7 12:37/M
228 Trina Archer Brandon FL 882 42 F 16 35-42 38:13.6 39:10.6 12:38/M
229 Marissa Maravillo Saint Petersburg FL 323 41 F 17 35-42 38:41.1 39:11.3 12:38/M
230 Bo Archer Brandon FL 881 51 M 24 51-60 38:14.1 39:11.4 12:38/M
231 Marcus Davis Tampa FL 343 42 M 27 35-42 38:50.5 39:16.6 12:40/M
232 John Vest Clearwater FL 857 51 M 25 51-60 38:02.9 39:17.8 12:40/M
233 Andrew Scaglione Tampa FL 648 65 M 7 61-99 39:21.6 39:27.5 12:44/M
234 Judy Wichterman Tampa FL 392 67 F 3 61-99 39:01.3 39:28.3 12:44/M
235 Adele Cassidy 924 15 F 10 15-19 38:16.3 39:28.6 12:44/M
236 Reese Alanis Land O Lakes FL 366 14 M 12 1-14 39:24.4 39:28.7 12:44/M
237 Albert Hernandez Tampa FL 540 69 M 8 61-99 39:02.0 39:29.1 12:44/M
238 Jose Almodovar Tampa FL 342 52 M 26 51-60 39:22.0 39:48.2 12:50/M
239 Christina Stewart Tampa FL 833 41 F 18 35-42 39:32.4 39:55.0 12:53/M
240 Jolyn Gumacal Saint Petersburg FL 322 42 F 19 35-42 39:27.5 39:56.7 12:53/M
241 Steven Rehbaum Riverview FL 301 44 M 36 43-50 38:55.4 39:59.0 12:54/M
242 Arthur Weldon Land O Lakes FL 866 34 M 25 28-34 39:03.8 39:59.4 12:54/M
243 Sean Noisette Brandon FL 609 33 M 26 28-34 38:02.4 40:00.2 12:54/M
244 Lia Sierra Tampa FL 811 27 F 11 20-27 39:25.9 40:03.3 12:55/M
245 Jennifer Morrison Tampa FL 603 41 F 20 35-42 39:40.7 40:10.1 12:57/M
246 Evan Barrero 913 8 M 13 1-14 40:22.4 40:25.5 13:02/M
247 Terri Gissal Land O Lakes FL 526 56 F 8 51-60 39:14.4 40:27.3 13:03/M
248 Nicole Sparago Clearwater FL 828 31 F 16 28-34 40:16.0 40:36.4 13:06/M
249 Ever Otto Lutz FL 613 8 M 14 1-14 40:25.5 40:40.8 13:07/M
250 Kristen Otto Lutz FL 612 39 F 21 35-42 40:25.5 40:41.0 13:07/M
251 Christine Gordian Wesley Chapel FL 528 33 F 17 28-34 39:10.2 40:56.6 13:12/M
252 Samantha Kautz 920 22 F 12 20-27 40:19.9 40:56.9 13:12/M
253 Zack Schibner Tampa FL 327 24 M 8 20-27 40:15.8 41:02.7 13:14/M
254 Fred Dellago Wimauma FL 474 65 M 9 61-99 40:43.6 41:03.0 13:15/M
255 Ayele Lockhart Tampa FL 382 7 M 15 1-14 39:55.9 41:04.9 13:15/M
256 Alex Altamiranda Valrico FL 149 34 M 27 28-34 39:49.8 41:05.5 13:15/M
257 Lauren Altamiranda Valrico FL 152 29 F 18 28-34 39:49.9 41:05.6 13:15/M
258 Alvis Lockhart Tampa FL 383 42 M 28 35-42 39:57.4 41:06.2 13:15/M
259 Tess Lowke Tampa FL 575 13 F 13 1-14 40:15.0 41:07.7 13:16/M
260 Franklin Velez 927 24 M 9 20-27 40:56.1 41:14.8 13:18/M
261 K. Sotrm Brigman 926 24 M 10 20-27 40:56.9 41:15.1 13:18/M
262 Samantha Lubowiecki Tampa FL 578 19 F 11 15-19 40:20.4 41:18.4 13:19/M
263 Marc Lubowiecki Tampa FL 577 54 M 27 51-60 40:20.4 41:18.4 13:19/M
264 Corey Allen Tampa FL 413 45 M 37 43-50 41:12.1 41:32.0 13:24/M
265 Rasharon King Harrison TN 556 48 F 18 43-50 39:20.8 41:37.0 13:25/M
266 Tracy Guida Tampa FL 531 42 F 22 35-42 39:54.7 41:37.9 13:25/M
267 Tracy Reader Marietta GA 633 56 F 9 51-60 40:52.3 41:40.2 13:26/M
268 Alex Germino Lutz FL 523 11 M 16 1-14 41:43.6 41:59.3 13:33/M
269 Jenny Clanton Tampa FL 463 31 F 19 28-34 41:02.8 41:59.7 13:33/M
270 Amy Pinsky Wesley Chapel FL 315 50 F 19 43-50 41:39.9 42:05.6 13:35/M
271 Sydney Bertram Lutz FL 404 13 F 14 1-14 41:14.6 42:16.7 13:38/M
272 Toni Seminick 891 51 F 10 51-60 41:40.9 42:29.3 13:42/M
273 Carlos Rodgers Wimauma FL 639 59 M 28 51-60 41:17.7 42:38.1 13:45/M
274 Ivan Kozirev Saint Petersburg FL 312 38 M 29 35-42 42:40.7 42:40.7 13:46/M
275 Ave Rose Barrero 912 9 F 15 1-14 42:51.2 43:03.5 13:53/M
276 Jennifer Affronti Plant City FL 354 49 F 20 43-50 41:58.0 43:05.2 13:54/M
277 Stephen Chu Tampa FL 462 62 M 10 61-99 43:02.7 43:06.0 13:54/M
278 Stephen Chu Tampa FL 461 36 M 30 35-42 43:03.4 43:06.0 13:54/M
279 Brenda Gissal Saint Petersburg FL 525 53 F 11 51-60 42:01.8 43:14.9 13:57/M
280 Luca Prest Odessa FL 336 9 F 16 1-14 42:52.6 43:18.6 13:58/M
281 Mark Prest Odessa FL 335 47 M 38 43-50 42:54.6 43:19.6 13:58/M
282 Jana Dixon Tampa FL 123 31 F 20 28-34 42:36.8 43:24.8 14:00/M
283 Michael Wieber Tampa FL 53 60 M 29 51-60 42:36.8 43:24.9 14:00/M
284 Jessica Fondren Clearwater FL 306 38 F 23 35-42 43:31.3 44:02.6 14:12/M
285 Elonda Zinge Seminole FL 165 53 F 12 51-60 43:32.9 44:04.3 14:13/M
286 Larry Wood Minneapolis MN 869 39 M 31 35-42 43:26.2 44:19.6 14:18/M
287 Melissa Landgren Minneapolis MN 565 35 F 24 35-42 43:27.3 44:20.2 14:18/M
288 Thomas Jordan 887 48 M 39 43-50 43:45.3 44:25.0 14:20/M
289 Jeffrey MacAn Tampa FL 893 25 M 11 20-27 43:45.5 44:25.5 14:20/M
290 Karla Dunnigan 919 62 F 4 61-99 44:05.6 44:27.0 14:20/M
291 Melanie Smith 826 51 F 13 51-60 43:54.4 44:39.4 14:24/M
292 Stacey Banks Apollo Beach FL 424 38 F 25 35-42 44:15.8 44:40.8 14:25/M
293 Cameron Cross Riverview FL 471 10 M 17 1-14 44:23.2 44:56.6 14:30/M
294 Craig Cross Riverview FL 470 43 M 40 43-50 44:24.0 44:56.8 14:30/M
295 Robert Dlugozima Saint Petersburg FL 484 58 M 30 51-60 43:56.5 45:00.5 14:31/M
296 Peggy Dlugozima Saint Petersburg FL 485 58 F 14 51-60 43:57.7 45:00.5 14:31/M
297 Rachel Pinsky Wesley Chapel FL 316 14 F 17 1-14 44:50.3 45:18.0 14:37/M
298 Daniel Pinsky Wesley Chapel FL 317 11 M 18 1-14 44:49.9 45:18.2 14:37/M
299 Unknown Partic. 801 801 M 3 0- 0 45:10.4 45:34.6 14:42/M
300 Katherine Corner 915 37 F 26 35-42 44:48.4 45:52.7 14:48/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
301 Kannika Nimithkoune Largo FL 164 35 F 27 35-42 45:24.4 45:55.6 14:49/M
302 Hillary Orr Valrico FL 397 29 F 21 28-34 45:34.1 46:15.5 14:55/M
303 Sarah Keith Tampa FL 284 46 F 21 43-50 45:36.5 46:18.2 14:56/M
304 Christian Cruz Riverview FL 472 31 M 28 28-34 45:51.8 46:24.2 14:58/M
305 Randy Leavitt Tampa FL 310 56 M 31 51-60 46:15.2 46:25.1 14:58/M
306 Citabria McAdoo Tampa FL 376 10 F 18 1-14 45:26.3 46:26.5 14:59/M
307 Abigail Schenck Lutz FL 905 13 F 19 1-14 45:41.3 46:27.5 14:59/M
308 Jeffery Schenck Lutz FL 650 41 M 32 35-42 45:41.9 46:27.9 14:59/M
309 Isabel Bertram Lutz FL 408 43 F 22 43-50 45:25.9 46:32.1 15:01/M
310 Casey Keith Tampa FL 286 10 F 20 1-14 46:10.9 46:52.0 15:07/M
311 Annie Keith Tampa FL 287 8 F 21 1-14 46:10.5 46:52.1 15:07/M
312 Ashley Harris Riverview FL 535 43 F 23 43-50 46:28.1 46:53.5 15:07/M
313 Crystal Brazoban Brandon FL 446 32 F 22 28-34 45:57.5 47:01.9 15:10/M
314 Adam Smith Land O Lakes FL 824 37 M 33 35-42 46:19.8 47:04.8 15:11/M
315 Danny Cummings Tampa FL 162 53 M 32 51-60 47:09.1 47:33.3 15:20/M
316 Christine Swahn Tampa FL 25 52 F 15 51-60 47:02.1 47:33.3 15:20/M
317 David Gott Tampa FL 529 52 M 33 51-60 47:05.5 47:41.2 15:23/M
318 David Thomas Plant City FL 843 57 M 34 51-60 47:04.6 47:41.5 15:23/M
319 John Muralt Plant City FL 604 51 M 35 51-60 46:30.2 47:54.9 15:27/M
320 Caleb Harvey Hudson FL 291 13 M 19 1-14 47:12.9 47:57.0 15:28/M
321 Marcy Steward Hudson FL 292 68 F 5 61-99 47:13.9 47:57.4 15:28/M
322 Nikki Garger Tampa FL 351 31 F 23 28-34 46:52.4 48:01.5 15:29/M
323 Karen Acor Lakeland FL 412 59 F 16 51-60 47:22.7 48:01.8 15:29/M
324 Steven Garger Tampa FL 350 32 M 29 28-34 46:54.1 48:02.5 15:30/M
325 Bucky Jones-Lombard Tampa FL 349 52 F 17 51-60 47:06.0 48:19.1 15:35/M
326 John Boelhower Seffner FL 387 48 M 41 43-50 48:04.6 48:23.9 15:36/M
327 Melanie Crawford Riverview FL 386 28 F 24 28-34 48:05.4 48:24.2 15:37/M
328 Dan Wood Elgin IL 870 48 M 42 43-50 47:53.3 48:44.5 15:43/M
329 Ashley Alvarez Tampa FL 414 34 F 25 28-34 47:50.7 48:45.2 15:44/M
330 Kathryn Sierra Tampa FL 813 23 F 13 20-27 48:09.2 48:46.9 15:44/M
331 Olivia Sierra Tampa FL 814 19 F 12 15-19 48:11.4 48:47.4 15:44/M
332 Laura Siket 890 55 F 18 51-60 47:57.7 48:50.0 15:45/M
333 Ashley Guck Tampa FL 275 27 F 14 20-27 48:18.6 48:51.1 15:45/M
334 Unknown Partic. 276 276 M 4 0- 0 48:18.7 48:51.3 15:45/M
335 Nancy Khawam Plant City FL 555 35 F 28 35-42 49:01.4 49:01.6 15:49/M
336 Amaya Narvarte Tampa FL 359 11 F 22 1-14 47:55.1 49:05.3 15:50/M
337 Hugo Narvarte Tampa FL 358 42 M 34 35-42 48:05.9 49:15.9 15:53/M
338 Tod Stutzman New Port Richey FL 838 54 M 36 51-60 49:15.1 49:20.0 15:55/M
339 Caroline Hanes Ocala FL 401 10 F 23 1-14 48:20.8 49:20.3 15:55/M
340 Lucio Rodriguez Riverview FL 370 57 M 37 51-60 48:52.5 49:20.8 15:55/M
341 Julia Alvarez Tampa FL 415 61 F 6 61-99 48:27.3 49:21.1 15:55/M
342 Kimberly Kelly-Clark Riverview FL 348 53 F 19 51-60 48:39.4 49:21.4 15:55/M
343 Chris Hanes Ocala FL 402 38 M 35 35-42 48:22.0 49:21.8 15:55/M
344 Julia Narvarte Tampa FL 360 8 F 24 1-14 48:29.2 49:39.5 16:01/M
345 Nancy Price Tampa FL 626 63 F 7 61-99 49:16.8 49:41.5 16:02/M
346 Bernice Cue 883 59 F 20 51-60 48:25.5 49:49.8 16:04/M
347 Nate Henny Blackwood NJ 888 27 M 12 20-27 49:19.8 50:00.4 16:08/M
348 Kelly Jordan Brooksville FL 889 51 F 21 51-60 49:20.5 50:01.0 16:08/M
349 Megan Jordan 892 25 F 15 20-27 49:21.9 50:02.6 16:08/M
350 Shay Bruno Tampa FL 280 45 F 24 43-50 49:38.0 50:21.7 16:15/M
351 Ivan Rodriguez Riverview FL 371 24 M 13 20-27 50:07.8 50:37.5 16:20/M
352 Denise Easter Azle TX 294 34 F 26 28-34 49:47.1 50:38.7 16:20/M
353 Michelle Snapp Tampa FL 330 34 F 27 28-34 49:47.5 50:41.3 16:21/M
354 Mike Nall Tampa FL 331 59 M 38 51-60 49:47.1 50:41.4 16:21/M
355 Diana Eldridge Tampa FL 353 34 F 28 28-34 50:52.9 51:10.3 16:30/M
356 Grace Moore Dover FL 601 33 F 29 28-34 51:05.4 51:25.1 16:35/M
357 Renee Schofield Tampa FL 187 57 F 22 51-60 50:31.1 51:30.6 16:37/M
358 Josephine Ang Saint Petersburg FL 324 53 F 23 51-60 51:11.1 51:42.0 16:41/M
359 Sally Barclay Wesley Chapel FL 385 64 F 8 61-99 51:06.2 51:43.1 16:41/M
360 Natalie Cummings Jacksonville FL 163 53 F 24 51-60 50:34.8 51:46.0 16:42/M
361 Ashley Butler Tampa FL 449 34 F 30 28-34 50:26.5 51:53.9 16:44/M
362 Kenneth Butler Tampa FL 447 59 M 39 51-60 50:27.8 51:55.2 16:45/M
363 Marleny Rodriguez Riverview FL 372 58 F 25 51-60 52:11.1 52:39.4 16:59/M
364 Ralph Sr Schofield Lakeland FL 182 34 M 30 28-34 51:41.2 52:41.0 17:00/M
365 Sheri Law Riverview FL 568 53 F 26 51-60 51:29.3 52:43.0 17:00/M
366 Brogen Easter Azle TX 296 8 M 20 1-14 52:19.5 53:10.0 17:09/M
367 Bailey Easter Azle TX 295 10 F 25 1-14 52:19.2 53:10.0 17:09/M
368 Halina McAdoo Tavares FL 373 70 F 9 61-99 52:20.5 53:22.3 17:13/M
369 Kevin McAdoo Tampa FL 375 46 M 43 43-50 52:21.7 53:23.0 17:13/M
370 Sean Hurley 901 21 M 14 20-27 52:34.9 53:25.9 17:14/M
371 Rebekah Johnson Land O Lakes FL 552 32 F 31 28-34 53:34.2 54:09.7 17:28/M
372 Michael Germino Lutz FL 519 27 M 15 20-27 53:59.7 54:21.5 17:32/M
373 Jennifer Jarnagin Tampa FL 549 34 F 32 28-34 54:31.3 54:31.3 17:35/M
374 Adam Germino Lutz FL 521 40 M 36 35-42 54:19.5 54:43.1 17:39/M
375 Shayra Rosario Tampa FL 409 29 F 33 28-34 54:16.0 55:05.7 17:46/M
376 Milicent Reed Riverview FL 634 34 M 31 28-34 55:09.0 55:09.0 17:47/M
377 Starr Tyrka Tampa FL 393 58 F 27 51-60 54:07.8 55:09.4 17:47/M
378 Jeramie Taylor Bradenton FL 842 27 M 16 20-27 55:09.7 55:09.7 17:47/M
379 Cassidy Otto Lutz FL 614 6 F 26 1-14 55:18.9 55:33.2 17:55/M
380 Ryan Jarnagin Tampa FL 548 36 M 37 35-42 55:34.6 55:34.6 17:55/M
381 Robert Ferretti Tampa FL 497 67 M 11 61-99 55:43.4 55:43.4 17:58/M
382 Maria Suarez Tampa FL 839 84 F 10 61-99 55:21.4 55:59.2 18:04/M
383 Theresa Sierra Tampa FL 816 55 F 28 51-60 55:29.7 55:59.4 18:04/M
384 Frankie Sierra Tampa FL 812 25 M 17 20-27 55:21.7 55:59.5 18:04/M
385 Indie Otto Lutz FL 615 5 F 27 1-14 55:56.6 56:11.1 18:07/M
386 Casey Otto Lutz FL 611 36 M 38 35-42 55:56.8 56:11.5 18:07/M
387 Yvette Harley 900 52 F 29 51-60 56:13.1 56:50.6 18:20/M
388 Chris Acevedo 899 32 M 32 28-34 56:14.8 56:52.1 18:21/M
389 Elizabeth Moore Tampa FL 602 51 F 30 51-60 55:39.0 56:58.0 18:23/M
390 Matthew Fournier Tampa FL 503 52 M 40 51-60 55:40.6 56:59.7 18:23/M
391 Jonathan Rodriguez Altamonte Springs FL 369 29 M 33 28-34 56:44.5 57:14.7 18:28/M
392 Erika Orozco Bradenton FL 339 26 F 16 20-27 56:53.8 57:25.3 18:31/M
393 Agustin Flores Jr Bradenton FL 341 27 M 18 20-27 56:54.8 57:27.3 18:32/M
394 Adela Orozco Bradenton FL 340 57 F 31 51-60 56:58.1 57:28.5 18:32/M
395 Reginaldo Orozco Bradenton FL 338 64 M 12 61-99 56:58.2 57:28.7 18:32/M
396 Brooke Mahon Clermont FL 582 8 F 28 1-14 56:28.7 57:46.2 18:38/M
397 Brian Mahon Kissimmee FL 581 34 M 34 28-34 56:28.8 57:46.3 18:38/M
398 Trinity Sierra Brandon FL 298 17 F 13 15-19 57:52.3 57:52.3 18:40/M
399 John Sierra Brandon FL 297 48 M 44 43-50 57:52.3 57:52.3 18:40/M
400 Tammy Craig Lutz FL 467 51 F 32 51-60 56:59.0 57:54.1 18:41/M
 
Place Name City Bib No Age Gender Age Group Chip Time Gun Time Pace
401 Neicy Showers Gibsonton FL 809 51 F 33 51-60 56:58.7 57:55.0 18:41/M
402 Iris Beil Lutz FL 433 35 F 29 35-42 58:10.8 58:58.0 19:01/M
403 Corlisa Stanley Lutz FL 831 32 F 34 28-34 58:11.3 58:58.3 19:01/M
404 Patrick Murray Riverview FL 606 20 M 19 20-27 58:50.8 59:04.2 19:03/M
405 Stephen Gaymont Davenport FL 515 34 M 35 28-34 58:03.9 59:21.6 19:09/M
406 Katherine Gaymont Davenport FL 516 33 F 35 28-34 58:03.8 59:21.9 19:09/M
407 Cuc Mai Tampa FL 361 43 F 25 43-50 58:18.5 59:27.7 19:11/M
408 Michelle Fancher Apollo Beach FL 491 47 F 26 43-50 58:40.2 59:31.3 19:12/M
409 Gerald Germino Lutz FL 518 46 M 45 43-50 59:12.5 59:33.7 19:13/M
410 Marcie Henderson Lutz FL 538 26 M 20 20-27 59:15.5 59:33.8 19:13/M
411 Stephanie Gallego Tampa FL 509 23 F 17 20-27 59:09.9 59:34.2 19:13/M
412 Amber McAdoo Tampa FL 377 8 F 29 1-14 58:50.3 59:50.6 19:18/M
413 Charles Yezak Tampa FL 874 45 M 46 43-50 1:00:30.5 1:01:14.4 19:45/M
414 Jessica Hoffmann Saint Petersburg FL 542 29 F 36 28-34 1:00:43.7 1:01:53.3 19:58/M
415 Kenneth Hoffmann Saint Petersburg FL 543 31 M 36 28-34 1:00:43.9 1:01:53.8 19:58/M
416 Sandra Schweitzer Tampa FL 802 65 F 11 61-99 1:01:26.1 1:02:07.1 20:02/M
417 Tom Floyd Tampa FL 498 70 M 13 61-99 1:01:34.2 1:02:16.5 20:05/M
418 Mario Garcia Kissimmee FL 514 4 M 21 1-14 1:01:32.7 1:02:19.6 20:06/M
419 Jorge Ramos Kissimmee FL 630 59 M 41 51-60 1:01:33.1 1:02:20.1 20:06/M
420 Mario Garcia Kissimmee FL 513 33 M 37 28-34 1:01:34.5 1:02:20.7 20:06/M
421 Unknown Partic. 904 904 M 5 0- 0 1:01:30.6 1:02:22.4 20:07/M
422 Jim Hurley 902 54 M 42 51-60 1:01:31.9 1:02:22.9 20:07/M
423 Patricia Laaides 886 74 F 12 61-99 1:01:48.4 1:02:46.0 20:15/M
424 Sean Miller 896 40 M 39 35-42 1:01:57.0 1:02:47.9 20:15/M
425 Shannon Hurley 903 23 M 21 20-27 1:01:54.8 1:02:48.3 20:15/M
426 Alisha Shields Lutz FL 380 37 F 30 35-42 1:01:47.3 1:03:52.2 20:36/M
427 Hope Perallon Tampa FL 620 18 F 14 15-19 1:03:56.7 1:04:23.1 20:46/M
428 Madeline Grills 906 18 F 15 15-19 1:03:57.4 1:04:23.8 20:46/M
429 Trudy Beerman Tampa FL 432 50 F 27 43-50 1:04:56.3 1:05:19.1 21:04/M
430 Thomas Duval Tampa FL 884 68 M 14 61-99 1:05:27.0 1:06:46.2 21:32/M